Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Powołanie


Przyjdź i chodź za mną, a będziesz mieć skarb w niebie.

(Jezus)

Kto porzuca wszystko dla miłości Boga, wie, że zostawił niewiele w porównaniu z tym, co znalazł; ponieważ znajduje w Bogu tyle dóbr, że uważa całą resztę za nicość. Pozostawił rodziców i znajduje Pana; pozostawił dzieci, a znajduje wiele dzieci duchowych; pozostawił dobra materialne, a znajduje dobra duchowe; pozostawił ludzi, a znajduje Anioły.

(Św. Albert)

Powołanie pomaga człowiekowi wyzwolić się, to pewne, ale trzeba także wyzwolić powołanie.

(Antoine de Saint-Exupery)

Największy dar, jaki Bóg może dać rodzinie, to powołanie do kapłaństwa.

(Ks. Bosko)

Miejsce każdego z nas zależy wyłącznie od naszego powołania. Powołania nie znajduje się po prostu po zastanowieniu i przeanalizowaniu różnych dróg - ono jest odpowiedzią otrzymaną w modlitwie.

(E. Stein)

Każda osoba poświęcona Bogu, w sprawowaniu służby kapłańskiej czy w życiu zakonnym, jak zresztą każdy wierzący, musi zawsze uważać modlitwę za niezastąpione i istotne dzieło własnego powołania.

(Jan Paweł II)

Jeżeli w wierze odkryliśmy nasze powołanie, jest nadzieja, że wstąpimy na drogę, aby je wypełnić.

(C. Carretto)

Aby zadecydować o swoim powołaniu, trzeba doprowadzić się do chwili śmierci; stąd widzi się to, co jest rzeczywiste i prawdziwe.

(Ks. Bosko)

W wątpliwościach na temat powołania powiedz samemu sobie: gdybym znajdował się teraz na progu śmierci, co pragnąłbym uczynić? W jakim stanie chciałbym przeżyć moje życie, aby zbawić moją duv i czynić dobro?

(Ks. Bosko)

Tajemnica powołania leży w Sercu Boga...Dlatego tajemnicę powołania każdego człowieka zna w pełni tylko Bóg.

(Kardynał Stefan Wyszyński)

Kiedy syn porzuca swoich rodziców, bo jest posłuszny powołaniu, Jezus Chrystus zajmuje jego miejsce w rodzinie.

(Ks. Bosko)

Głównym powołaniem człowieka jest raczej służyć, niż zmuszać do posłuchu.

(Albert Einstein)

Kiedy rozmawiam z młodymi, mówię im, że najcenniejszą perłą, którą mogą odnaleźć, jest poznanie własnego powołania.

(Ks. Bosko)

Wydaje mi się poważnym błędem mówienie, że powołanie trudno jest poznać. Pan stawia nas w okolicznościach takich, że nie mamy innego wyboru jak tylko iść naprzód, jeżeli tylko się na to zgodzimy

(Ks Bosko)

Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku
"Drabina do nieba" pozwala spotkać codziennie świętą lub świętego, bardzo dawnych i zupełnie współczesnych. Wybór aforyzmów, wskazówek i modlitw może stać się źródłem inspiracji, refleksji, medytacji a nawet życiowej przemiany... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Pawel: 24.03.2009, 15:43
 Miska bardzo Tobie dziekuje za te slowa...Zobaczmy ile czasu trcimy nad zastanowieniem sie nad swoim powolaniem.Ale my od chwili poczecie,w lonie matki jestesmy juz po opieka Boga.Ona juz wie kim bedziemy,powinnismy zaufac mu bezgranicznie i oddac sie w jego wole.Bo to jest najpiekniejsze co moze byc..Oddac sie w wole Boga:)Serdecznie pozdrawiam wszystkich!! Sluze pomoca kazdemu..To moj numer gg 12080831. Szczesc Boze!
 Miśka :): 02.12.2008, 16:22
 "Wydaje mi się poważnym błędem mówienie, że powołanie trudno jest poznać. Pan stawia nas w okolicznościach takich, że nie mamy innego wyboru jak tylko iść naprzód, jeżeli tylko się na to zgodzimy" (Ks Bosko) W naszym życiu właśnie tak jest, że tracimy sporo czasu na siedzenie i zastanawianie się nad tym, co faktycznie jest naszym powołaniem. Ale to jest niepotrzebne - Bóg Sam w odpowiednim czasie nam to pokaże i wcale nie musimy się martwić, że przegapimy to, co On chce nam pokazać. Trzeba żyć, a nie tylko myśleć! Żyć i słuchać. Ale słuchać czynnie, a nie siedząc, zamartwiając się i tracąc czas, który moglibyśmy przeznaczyć na pomoc bliźniemu, na okazywanie miłości, która jest powołaniem każdego człowieka, czy inne wartościowe czynności. :)
 Aniołek: 18.08.2008, 12:45
 podzielam poniższe.
 Ania: 16.07.2008, 18:14
 Bardzo piękne myśli :)
 
(1)


Autor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej