Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Ewangelia


Gdyby ludzie stosowali się do przepisów Ewangelii, cieszyliby się między sobą tym pokojem, który można mieć na tym świecie. (A. Manzoni)

Ewangelia czyni ludzi dobrymi obywatelami ziemskiej ojczyzny, ponieważ uczy ich, jak stawać się obywatelami nieba. (Bossuet)

Wiele razy zdarzyło mi się nie wiedzieć, po czyjej stronie stanąć. Wtedy zwracałem się do Nowego Testamentu i z jego przesłania czerpałem moc. (Gandhi)

Cała nasza obecność, całe nasze istnienie musi wykrzykiwać Ewangelię na dachach. (C. de Foucauld)

Pozwólmy, aby ukształtowały nas słowa Ewangelii: jedno słowo mogłoby zmienić świat i sprawić, że zajaśniałyby na nim pokój i miłość. (C. Lubich)

Ktokolwiek jest w kontraście z Dekalogiem i Ewangelią, jest sprawcą bałaganu. Kto jest razem z Dekalogiem i Ewangelią, z pewnością przyspiesza czasy większej społecznej dojrzałości. (Jan XXIII)

Na wadze wieczności mała książeczka waży czasami więcej od wielkich woluminów. Ta mała książeczka jest wieczniejsza od wszystkich książek, Ewangelia, która określiła treść całego naszego kulturowego świata aż do naszych dni. (Zenta Maurina)

Ponad wszystkimi zwycięstwami i triumfami nauki ludzkiej jaśnieje Ewangelia Chrystusa, która zawiera elementy cywilizacji. (Jan XXIII)

Chcę wykrzyczeć Ewangelię całym moim życiem. Powracam do Ewangelii: tego wszyscy potrzebujemy. Powróćmy do Ewangelii: jeżeli nie żyjemy Ewangelią, Jezus nie żyje w nas. (C. de Foucauld)

Ewangelia jest jedynym głosem, który oświeca, przyciąga, pociesza gasi pragnienie. (Jan XXIII)

Życie Świętych jest niczym innym jak wprowadzoną w życie Ewangelią. (Św. Franciszek Salezy)

Dzisiaj Ewangelia musi być głoszona światu, w którym jeden człowiek na czterech jest Chińczykiem, dwóch na trzech jedzą wystarczająco, żaden człowiek na trzech żyje w systemie komunistycznym, jeden chrześcijanin na dwóch nie jest katolikiem. (Y. Congar)

Byłem przepełniony radością, czytając Ewangelię: znajdowałem potwierdzenie mojej myśli właśnie tam, gdzie nie spodziewałem się jej znaleźć. (Gandhi)

Kiedy nie jesteśmy czyści i nie pragniemy takimi się stać, niebezpieczne jest zbliżanie się do Ewangelii z jakiegokolwiek powodu. Wcześniej czy później będziemy zmieszani. (Ks. Mazzolari)

Wartość epoki chrześcijańskiej mierzy się przede wszystkim zdolnością wyboru. Ewangelia jest zaproszeniem do wyboru, z możliwością wyboru absolutnego, wyłącznego, całkowitego, natychmiastowego, bez tęsknoty i powrotów. (G. Bevilacqua)

Ponad wszystkimi opiniami i partiami, które wstrząsają i nękają społeczeństwo, i całą ludzkość, jest Ewangelia, która się wznosi. Albo w świecie zatriumfuje Ewangelia, albo powrócimy do rozlewu krwi. (Jan XXIII)

Nie znamy dostatecznie Ewangelii, a to, co przeszkadza nam ją poznać, to fakt, że sądzimy, iż ją znamy. Nie znamy jej maksym, nie przenikamy jej ducha, z ciekawością szukamy słów ludzi i zaniedbujemy słowa wypowiedziane przez Boga. (Fenelon)

Powaga Pisma mnie zadziwia; świętość Ewangelii przemawia mi do serca. Spójrzcie na napisane z zadęciem książki filozofów; jak są matę w porównaniu z Ewangelią! Czy byłoby możliwe, aby książka tak wzniosła, a jednocześnie tak prosta była dziełem człowieka? (Rousseau)

Prawda, sprawiedliwość, miłość i wolność, w kulcie Boga i w poszanowaniu człowieka: oto wartości, jakie Ewangelia ogłosiła w świecie i które kwitną w pełni dziel tam, gdzie jest szanowana. (Jan XXIII)

Aforyzmy Aforyzmy
Wiesław Malicki
Zbiór myśli, spostrzeżeń różnych autorów: świętych, osób duchownych i pisarzy świeckich. Wydanie specjalne (twarda oprawa, doskonały papier, atrakcyjna szata graficzna) świetne na wartościowy prezent... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej