Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Grzech


Kto chce zgrzeszyć, niech wyjdzie z mojego domu: wyjdzie przez drzwi albo wyskoczy przez okno, ale w moim domu się nie grzeszy. (S. G. B. Cottolengo)

Prawdziwą przyczyną całego zla jest grzech. Unieszczęśliwia narody. Chcemy zatem oddalić zło, które nas dręczy i zabezpieczyć od tego, które nas przerasta? Oddalmy ich przyczynę: grzech. (Ks. Bosko)

Wróg weźmie nad nami górę, kiedy wpędzi nas w śmiertelny grzech, ale o wiele bardziej nad nami zapanuje, kiedy uda mu się sprawić, że zapomnimy o Bogu. (Św. Albert)

Grzeszenie jest rzeczą ludzką, trwanie w nich diabelską, nienawidzenie ich chrześcijańską, porzucanie ich boską. (F. Logau)

Bóg nie zniósł ryzyka. Przyszedł razem z nami się na nie wystawiać. Bóg nie zniósł grzechu. Pomyślał, że lepiej go przebaczyć. (L. Evely)

Lepiej być oskarżonym o podłość i słabość, niż nie dotrzymać przysięgi i zgrzeszyć przeciwko Bogu. Lepiej milion razy wydać się niewiernym w oczach świata niż być takim w stosunku do siebie samego. (Gandhi)

Pierwszą i największą męką tego, kto zgrzeszył, jest to, że zgrzeszył. (Seneka)

Nieużyteczne jest wyznawanie grzechu, nawet lekkiego, bez określenia sobie w związku z nim chęci poprawy. (Św. Franciszek Salezy)

Nie mów: Jego miłosierdzie jest wielkie; przebaczy mi wiele grzechów Bo w Nim jest miłosierdzie i gniew, a na grzeszników spadnie Jeg gniew karzący. (Mądrość Syracha)

Wasza praca będzie dobra tylko wtedy, kiedy będziecie nienawidzi grzechu nie grzesznika, błędu a nie ignoranta. (G. Goyau)

Nie zapominaj, synu, że dla ciebie na ziemi jest tylko jedno zło, którego musisz się lękać i z łaską Bożą omijać: grzech. (J. Escriva)

Ktoś, kto jest w stanie grzechu, jest zawsze smutny. Pomimo swojego zaangażowania jest zdegustowany i znudzony wszystkim. (Św. Proboszcz z Ars)

Grzech ściąga nam na głowę trzy nieszczęścia: czyni nas niewolnikami, pozbawia wszystkich dóbr i kładzie nas pod stopy demonów, które depczą nas niczym błoto. (Św. Albert)

To nie grzesznik wraca do Boga, prosząc go o przebaczenie, ale to sam Bóg biegnie za grzesznikiem i przyprowadza go do siebie. (Św. Proboszcz z Ars)

Niech dusza, która od grzechu przechodzi do życia doskonałego nie myśli, że wszystko zrobi w jednej chwili. Świt powoli rozjaśnia mroki. (Sw. Franciszek Salezy)

We wszystkich uczynkach pamiętaj o swoim końcu, a nigdy nie popadniesz w grzech. (Mądrość Syracha)

Dusza przyzwyczajona do grzechu powszedniego kończy na tym, że nie dostrzega już granic dzielących go od ciężkiej winy. (Bi. Elżbieta od Przenajświętszej Trójcy)

Kto grzeszy śmiertelnie, dopuszcza się potrójnego zła: grzeszy przeciwko Bogu, zabierając mu duszę przez Niego stworzoną i odkupioną; grzeszy przeciwko sobie samemu, zabierając sobie swego Pana; urzeszy przeciwko bliźniemu, pozbawiając go cennej pomocy własnych modlitw. (Św. Albert)

Proszę, o Panie, o jednoczesne doświadczenie bólów natury z powodu moich grzechów oraz pocieszenia Twojego Ducha dzięki Twojej łasce, ponieważ jest to prawdziwy stan chrześcijaństwa. (Pascal)

Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale chorzy, nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników. (Ewangelia)

Brama do nieba. 365 myśli o Maryi Brama do nieba. 365 myśli o Maryi
Praca zbiorowa
Najpiękniejszą rzeczą jaką stworzyłem - powiedział Bóg - jest moja Matka. Brakowało mi Maryi więc Ją stworzyłem. Stworzyłem Ją wcześniej, niż ona stworzyła mnie. Tak było pewniej. Teraz jestem prawdziwym człowiekiem, jak wszyscy inni. Nie zazdroszczę im już niczego ponieważ mam Mamę, która nazywa się Maryja (M. Quoist)... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej