Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Książka


Książki są jak środowiska i kraje przyniesione na twój stół; środowiska i kraje są książkami ziemi. (Chang-Chao)

Musicie się przekonać, że są książki złe i to złe dla wszystkich, na podobieństwo tych trucizn, wobec których nikt nie czuje się bezpieczny (Pius XII)

Nigdy nie czytajcie ksiąg o dobroci, których nie jesteście pewni, nie pytając o zdanie tego, kto może wam dać ich właściwy obraz. (Ks. Bosko)

Są oblicza brzydkie, ale sympatyczne, podczas gdy inne twarze są wdzięczne, ale bez znaczenia; i tak samo są książki napisane źle, które wciągają, podczas gdy inne są napisane stylem wyszukanym, ale nic nam nie mówią. (Chang-Chao)

Książki są najlepszym przyjacielem człowieka: ponieważ czytamy je tylko wtedy, kiedy mamy na to ochotę, a one milczą, kiedy myślimy o czymś innym. Zawsze dają i nigdy o nic nie proszą. (Boroń von Muunchhausen)

Książki muszą być dostosowane do inteligencji tych, do których mówią, tak jak pożywienie musi być dostosowane do wymogów poszczególnych osób. (Ks. Bosko)

Miłość do książek jest twoją przepustką do większej, czystszej i doskonalszej przyjemności, którą Bóg dał swoim stworzeniom. Pozostania ci, kiedy nie będziesz już mieć innych rozrywek. Da ci godziny radości do końca twych dni. (A. Trollope)

Wczoraj mój uczony profesor dał mi piękną radę: czytać mało, ale cło brze. Stosuję ją do każdej rzeczy: mało, ale dobrze, (łan XXIII) Czytać i nie zastanawiać się, to jak jeść i nie trawić. (E. Burkę)

Książki są jak grzyby: trzeba dobrze wybierać, żeby nie umrzeć! (An nim)

Nigdy, ale to nigdy nie czytajcie złych książek czy gazet; gdyby przypadkiem wpadły wam w ręce książki lub gazety niereligijne, usuńcie je i wyrzućcie z takim przerażeniem i pogardą, z jaką odrzucilibyście filiżankę trucizny. (Ks. Bosko)

Lektura dla umysłu jest tym, czym gimnastyka dla ciała. (J. Addison)

Strzeż się złej lektury. Gdyby nawet rzeczy obojętne ci zagrażały, natychmiast przerwij czytanie. (Ks. Bosko)

Brama do nieba. 365 myśli o Maryi Brama do nieba. 365 myśli o Maryi
Praca zbiorowa
Najpiękniejszą rzeczą jaką stworzyłem - powiedział Bóg - jest moja Matka. Brakowało mi Maryi więc Ją stworzyłem. Stworzyłem Ją wcześniej, niż ona stworzyła mnie. Tak było pewniej. Teraz jestem prawdziwym człowiekiem, jak wszyscy inni. Nie zazdroszczę im już niczego ponieważ mam Mamę, która nazywa się Maryja (M. Quoist)... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej