Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Medytacja


Medytacja oczyszcza duszę, rządzi uczuciami, kieruje czynami, poprawia Wędy. Kształtuje obyczaje, czyni życie uczciwym i uporządkowanym, udziela nauk stworzeniom ludzkim i boskim. (Św. Bernard)

Nie jest wielki ten człowiek, który wiele wie, ale ten, który dużo medytuje. (L. Settembrini)

Każdy fakt, każde wydarzenie naszego dnia jest jak ziarno niesione przez wiatr, które odkłada się w naszym sercu. Tylko w milczeniu i medytacji każde ziarno przyniesie owoce dobra. (T. Merton)

Jeżeli dzisiaj świat jest zaludniony przez przeciętnych i apatycznych neurasteników, jest to w dużej mierze spowodowane tym, że ludzie nie potrafią już myśleć ani medytować. Wewnętrzna cisza i modlitwa czynią ludzi wielkimi. (A. Carrel)

Człowiek z pewnością został stworzony, aby myśleć: w tym"tkwi cała jego godność i zasługa. Jego zadaniem jest myśleć uczciwie. Właściwy porządek myśli to rozpoczęcie od samego siebie, od początku i celu. (Pascal)

Codzienna dziesięciominutowa wewnętrzna rozmowa nauczyłaby, być może, bardziej ludzkiej filozofii od tej, której uczą w wielu książkach. (N. Salvaneschi)

Nic tak bardzo nie służy oświeceniu umysłu i kształceniu woli, jak modlitwa, szczególnie ta, która płynie z głębi serca. (Św. Franciszek Salezy)

Bóg jest nie tylko doskonały, ale jest także źródłem wszelkiej doskonałości i w konsekwencji jedynie z Niego możemy czerpać. Jak? Przez naukę i medytację. (La Colombiere)

Dusza, która medytuje, ma zapewnione zbawienie. Medytacja polega na zastanawianiu się w obecności Boga i dlatego szatan czyni wszystko, aby odciągnąć od niej dusze. On dobrze wie, jak skuteczny jest ten środek w postępowaniu w cnotach. (Bi. Elżbieta od Przenajświętszej Trójcy)

Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień 

roku Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień roku
Jan Paweł II
Myśli na każdy dzień roku zawarte w tym tomiku zaczerpnięte są z dokumentów, homilii, rozważań i przemówień Jana Pawła II. Poprowadzą Czytelnika drogą nauczania Papieża o pokoju, tym w sercu człowieka i tym na świecie; wskażą, jak poznawać Boga w modlitwie, Słowie Bożym i Eucharystii; nauczą, jak znosić cierpienie, jak ufnie zawierzyć Matce Bożej... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej