Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Medytacja


Medytacja oczyszcza duszę, rządzi uczuciami, kieruje czynami, poprawia Wędy. Kształtuje obyczaje, czyni życie uczciwym i uporządkowanym, udziela nauk stworzeniom ludzkim i boskim. (Św. Bernard)

Nie jest wielki ten człowiek, który wiele wie, ale ten, który dużo medytuje. (L. Settembrini)

Każdy fakt, każde wydarzenie naszego dnia jest jak ziarno niesione przez wiatr, które odkłada się w naszym sercu. Tylko w milczeniu i medytacji każde ziarno przyniesie owoce dobra. (T. Merton)

Jeżeli dzisiaj świat jest zaludniony przez przeciętnych i apatycznych neurasteników, jest to w dużej mierze spowodowane tym, że ludzie nie potrafią już myśleć ani medytować. Wewnętrzna cisza i modlitwa czynią ludzi wielkimi. (A. Carrel)

Człowiek z pewnością został stworzony, aby myśleć: w tym"tkwi cała jego godność i zasługa. Jego zadaniem jest myśleć uczciwie. Właściwy porządek myśli to rozpoczęcie od samego siebie, od początku i celu. (Pascal)

Codzienna dziesięciominutowa wewnętrzna rozmowa nauczyłaby, być może, bardziej ludzkiej filozofii od tej, której uczą w wielu książkach. (N. Salvaneschi)

Nic tak bardzo nie służy oświeceniu umysłu i kształceniu woli, jak modlitwa, szczególnie ta, która płynie z głębi serca. (Św. Franciszek Salezy)

Bóg jest nie tylko doskonały, ale jest także źródłem wszelkiej doskonałości i w konsekwencji jedynie z Niego możemy czerpać. Jak? Przez naukę i medytację. (La Colombiere)

Dusza, która medytuje, ma zapewnione zbawienie. Medytacja polega na zastanawianiu się w obecności Boga i dlatego szatan czyni wszystko, aby odciągnąć od niej dusze. On dobrze wie, jak skuteczny jest ten środek w postępowaniu w cnotach. (Bi. Elżbieta od Przenajświętszej Trójcy)

Brama do nieba. 365 myśli o Maryi Brama do nieba. 365 myśli o Maryi
Praca zbiorowa
Najpiękniejszą rzeczą jaką stworzyłem - powiedział Bóg - jest moja Matka. Brakowało mi Maryi więc Ją stworzyłem. Stworzyłem Ją wcześniej, niż ona stworzyła mnie. Tak było pewniej. Teraz jestem prawdziwym człowiekiem, jak wszyscy inni. Nie zazdroszczę im już niczego ponieważ mam Mamę, która nazywa się Maryja (M. Quoist)... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej