Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Miłość Boga


Jest wiele osób, które żyją prawie bez grzechu... A jednak ich istnienie jawi się zwykłe, płaskie, bez światła: brakuje im żywszej miłości Boga. Są jak dobrze ułożone ogniska, w których brakuje płomienia. (Guy de Lańgaudie)

Gdybyśmy wiedzieli, jak bardzo kocha nas nasz Pan, umarlibyśmy z radości! Nie wierzę, że są serca tak twarde, że nie kochają, kiedy widzą się tak kochane... (Św. Proboszcz z Ars)

Nieskończona miłość Boga do nas stała się widzialna w Jezusie Chrystusie. Poprzez rany ciała objawia się tajemnicza miłość jego serca, ujawnia się wielka tajemnica miłości, ukazuje się miłosierdzie naszego Boga. (Św. Bernard)

To, co sprawia, że nie kochamy Boga, to fakt, że nie dotarliśmy tam, gdzie wszystko co kosztuje, daje nam przyjemność. (Św. Proboszcz z Ars)

Gdybyśmy w sposób doskonały prawdziwie kochali Boga, mielibyśmy wszelkie dobra. (Św. Teresa z Lisieux)

Być kochanym przez Boga, być z Nim zjednoczonym... Żyć w obecności Boga, żyć dla Boga: dobre życie.. .'dobra śmierć... Wszystko na oczach Boga, wszystko z Bogiem, wszystko dla Jego przyjemności... jakie to piękne! (Sw. Proboszcz z Ars)

Miłość Boga i miłość bliźniego to jak dwoje drzwi, które mogą jedynie razem otwierać się i zamykać. (S. Kierkegaard)

Bóg kocha nas bardziej niż najlepszy ojciec, niż najbardziej kochająca matka. Wystarczy, abyśmy z sercem dziecka się poddali i zawierzyli Jego woli. (Św. Proboszcz z Ars)

Dobry Bóg posłał nas na ziemię, aby zobaczyć, jak będziemy się zachowywać i czy będziemy Go kochać, ale nikt tu nie zostanie. (Św. Proboszcz z Ars)


Pamięć serca. 365 myśli o wdzięczności Pamięć serca. 365 myśli o wdzięczności
Wilhelm Muhs
Zbiór myśli i sentencji o wdzięczności pod redakcją Wilhelma Muhsa w cieszącej się dobrym przyjęciem wśród czytelników serii "365 myśli o..."... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej