Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Namiętności


Na pierwszym stopniu namiętności proszą, na drugim wymagają, na trzecim zmuszają. (Descuret)

Jeżeli pokonamy namiętności, dusza osiąga czystość. A prawdziwa czystość pomaga inteligencji osiągnąć pewność w godzinie modlitwy. (Isacco di Ninive)

W tumulcie namiętności i przeciwnych wydarzeń niech nas wspiera nadzieja Jego niewyczerpanego miłosierdzia: biegnijmy ufni do sądu pokuty, gdzie On z ojcowskim niepokojem czeka nas w każdej chwili; i jakkolwiek pewni naszej niewypłacalności względem Niego, nie wątpmy w uroczyście wypowiedziane nad naszymi błędami przebaczenie. (O. Pio)

Nawet jeżeli nie robimy postępów w niszczeniu naszych namiętności, jeżeli będziemy nadal z nimi walczyć, nie przestaniemy postępować w miłości Bożej. (La Colombiere)

Namiętności zrodziły się z duszy i prowadzą cię do zła albo dobra. Musisz je opanować, zamiast dać się przez nie opanować. (Anonim)

Do Boga należy niszczenie moich namiętności i zrobi to, kiedy zechce; do mnie należy jedynie umartwienie ich i uniemożliwienie im, aby się objawiały i prowadziły do grzechu, do którego usiłują mnie doprowadzić. (La Colombiere)

Walcz z tą słabością, która cię czyni leniwym i odprężonym w duchowym życiu. Strzeż się, bo może to być początek twojej obojętności... a jak mówi Pismo, obojętnych Bóg odrzuci. (J. Escriva)

Kto działa jak obojętny, jest bliski upadku. (Św. Jan od Krzyża)

Dusza, która żyje obojętnie, nie myśli wcale się z tego wydźwignąć, bo wierzy, że jest w porządku z dobrym Bogiem. (Św. Proboszcz z Ars)

Cóż to za męka - zdeprawowany «człowiek boży»! Jeszcze większą jednak męką jest widzieć «człowieka bożego» obojętnego i światowe go. (J. Escriva)

Brama do nieba. 365 myśli o Maryi Brama do nieba. 365 myśli o Maryi
Praca zbiorowa
Najpiękniejszą rzeczą jaką stworzyłem - powiedział Bóg - jest moja Matka. Brakowało mi Maryi więc Ją stworzyłem. Stworzyłem Ją wcześniej, niż ona stworzyła mnie. Tak było pewniej. Teraz jestem prawdziwym człowiekiem, jak wszyscy inni. Nie zazdroszczę im już niczego ponieważ mam Mamę, która nazywa się Maryja (M. Quoist)... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej