Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Nienawiść


Sądzę, że nie potrafię nienawidzić. Stosując długą dyscyplinę, opartą na modlitwie, od przynajmniej czterdziestu lat starałem się wszystkich kochać. (Gandhi)

Nienawiść tylko niszczy; jedynie miłość buduje. (Opat Pierre)

Gdyby każdy był wobec siebie tak surowy jak i wyrozumiały w stosunku do innych, nigdy nie wzbudzałby nienawiści. (Konfucjusz)

Nienawiść wznieca kłótnię, miłość wszelki błąd ukrywa. (Księga Przysłów)

Kiedy ktoś nieustannie szuka sposobu, aby się go bano, najpierw znajduje sposób, aby go nienawidzono. (Montesquieu)

Wystarczy, aby człowiek nienawidził drugiego, ponieważ nienawiść przenosząc się od sąsiada do sąsiada zaraża całą ludzkość. (J. P. Sar-tre)

Nienawiść można zwyciężyć tylko miłością. Przeciwstawiając nienawiść nienawiści, powiększa się jedynie jej przestrzeń i głębię. (Gandhi)

Stawaj rzadko w domu sąsiada, by nie miał cię dość i nie nabrał wstrętu. (Księga Przysłów)

Nienawiść zżera duszę jak rdza - to niebezpieczna trucizna, która zabija życie. (Zenta Maurina)

Na truciznę nienawiści nie ma innego antidotum jak tylko miłość. (5. Wood)

Im większy jest dziś postęp naukowy, techniczny, ekonomiczny i społeczny, tym bardziej człowiek potrzebuje Ťduchowego dodatkuť, aby nie padł ofiarą Lepsze jest trochę jarzyn z miłością niż tłusty wół z nienawiścią. (Księga Przysłów)

Nie trzeba kłaść się spać ze złością w sercu. Nie wiemy przecież, która noc będzie ostatnią. Kamienie bólu, muł nienawiści brukują drogę, która prowadzi do piekła. (Zenta Maurina)

Sześciu z nawet siedmiu rzeczy Pan nienawidzi, czy raczej odczuwa do nich niechęć: wyniosłych oczu, kłamliwego języka, rąk, które przelewają niewinną krew, serca, które układa nikczemne plany, stóp, które biegną pospiesznie ku złu, fałszywego świadka, który rozpowiada kłamstwa i wzbudza kłótnie pomiędzy braćmi. (Księga Przysłów)

Znak wieczności nie przystaje z pewnością do dzieła uczynionego z nienawiści i szyderstwa. Nienawiść i pogarda posiadają moc destrukcyjną, niezdolną jednak wytrzymać próby czasu. Dzieła, w których zasiano ziarno miłości, żyją wiecznie. (Zenta Mauńna)

Czy można zdefiniować miłość? 365 myśli o miłości Czy można zdefiniować miłość? 365 myśli o miłości
Praca zbiorowa
Czym jest miłość? Sformułowano już tysiące definicji tego najbardziej fascynującego doświadczenia, jakie może przeżyć każdy mężczyzna, każda kobieta. A można by ich sformułować jeszcze tysiące, bo właściwie, każdy ma własną definicję, każdy inaczej, trochę na swój sposób i wg własnych wyobrażeń pojmuje miłość... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej