Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Anioł Stróż


Serce świętych jest ołtarzem, przy którym chętnie gromadzą się aniołowie Boży, gotowi brać i ofiarowywać Panu ich myśli, ich modlitwy i dobre uczynki. (Św. Albert)

Wzywaj swojego Anioła Stróża w chwili pokusy: bardziej on chce ci pomóc, niż ty chcesz jego pomocy. (Ks. Bosko)

Żyj w zażyłości ze swoim Aniołem Stróżem. Traktuj go jak najlepszego przyjaciela - bo nim jest - a on odda ci wiele usług w sprawach codziennych. (J. Escriva)

Jak góry piętrzą się dokoła i ochraniają położone w nich doliny, tak święci aniołowie stoją wokół i nas chronią. (Św. Albert)

Tego, kto się wstydzi mnie i słów moich w tym zepsutym pokoleniu, tego zawstydzi się i Syn Człowieczy, kiedy przyjdzie w chwale Ojca ze swoimi świętymi Aniołami. (Ewangelia)

Odmawiam «Aniele Boży» przynajmniej pięć razy dziennie i często rozmawiam z nim w duchu; zawsze jednak w spokoju. (Jan XXIII)

Dziwisz się, że twój Anioł Stróż oddał ci znaczne usługi. Nie powinieneś się dziwić: właśnie dlatego Pan postawił go u twego boku. (J. Escrwa)

Aniołowie pomagają nam i chronią niezależnie od tego, czy jesteśmy sprawiedliwi, czy grzeszni. Jeżeli jesteśmy grzeszni, napominają, abyśmy się podnieśli, jeżeli jesteśmy sprawiedliwi, wskazują drogę dobra i zanoszą do Pana nasze modlitwy. (Św. Albert)

Aniołowie są naszymi powiernikami. Miejcie wobec nich szacunek, ponieważ są zawsze z nami, są wysłannikami Boga i podstawą Jego dworu; miejcie dla nich uwielbienie, bo dobrze nam życzą; ufajcie im, bo są z nami, aby nas ochraniać. (Św. Bernard)

Uciekaj się do swojego Anioła Stróża w chwili próby: on cię ochroni przed demonem i da ci świętą inspirację. (J. Escriva)


Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku
"Drabina do nieba" pozwala spotkać codziennie świętą lub świętego, bardzo dawnych i zupełnie współczesnych. Wybór aforyzmów, wskazówek i modlitw może stać się źródłem inspiracji, refleksji, medytacji a nawet życiowej przemiany... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 LUDWIKA: 20.04.2014, 20:30
 ANIELE STRÓŻU DZIĘKUJĘ, KOCHAM CIĘ .
 Świadomość: 18.04.2014, 22:46
 Stróżem bądź mi teraz wszędzie i... zawsze! Oczekuję mego Aniooła. [wierzę że odnajdzie narodzi sie ponownie?]
 Pewien chlopak: 01.04.2014, 18:13
 Aniele mój.. Pobładziłem. Pomóż mi odnaleźć się na nowo.
 
(1)


Autor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej