Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Apostolat


Najskuteczniejszy i niezastąpiony apostolat to apostolat świętego, i pobożnego życia działającego przykładem i modlitwą. (Pius XII)

Tylko wtedy, kiedy będę wiedział, że szatan przestanie mamić dusze, ja przestanę szukać sposobów na wybawienie ich z jego sztuczek i sideł. (Ks. Bosko)

Bez świętej czystości nie można wytrwać w apostolacie. (J. Escrwa)

Apostołowie muszą być jak góry; wytrwali w wierze, wybitni w dobroci życia i pierwsi w otrzymywaniu słonecznych promieni, aby rozlewać je na innych. (Św. Albert)

Nie można być apostołem, jeżeli nie jest się człowiekiem kontemplacji. (L. Evely)

Apostolatem numer jeden jest głównie apostolat dobrego przykładu. (Pius XII)

Prawdziwy, szczery i aktywny apostolat to nie apostolat statystyk, ale to ta żywa, dynamiczna i wszechmocna siła, która wychodzi z serca jak krew z rozdartej żyły. To ta siła, która nie boi się barier, nie widzi przeszkód, nie czuje bólu, pogardza niebezpieczeństwem, nie wątpi, nie waha się, nie traci ufności, ponieważ całą ją złożyła w ręce silnego, najsilniejszego ze wszystkich. (G. Maffei)


Aforyzmy Aforyzmy
Wiesław Malicki
Zbiór myśli, spostrzeżeń różnych autorów: świętych, osób duchownych i pisarzy świeckich. Wydanie specjalne (twarda oprawa, doskonały papier, atrakcyjna szata graficzna) świetne na wartościowy prezent... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Jadwiga: 05.05.2014, 09:48
 Proszę o tytuł dzieła podanego cytatu:Apostołowie muszą być jak góry; wytrwali w wierze, wybitni w dobroci życia i pierwsi w otrzymywaniu słonecznych promieni, aby rozlewać je na innych. (Św. Albert)
 
(1)


Autor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej