Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Mass media


Żadnego daru Boga tak się nie niszczy jak umysłu, który jest najcenniejszy. Ileż zatrutych pastwisk, zwłaszcza dzisiaj - przez lektury, kino i telewizję! (Ks. Alberione)

Kto angażuje umysł w wielkie klęski spowodowane przez złą prasę, przede wszystkim w porządku moralnym, a później z powodu koniecznej konsekwencji we wszystkich innych porządkach życia ludzkiego, musi uczynić swoimi płacze proroka Jeremiasza nad ruinami zniszczonego Jeruzalem. (Św. Leopold Mandici)

Ważne powołanie i wielka służba: przekształcić mass media w płonące pochodnie i ogromne latarnie, które oświecają drogę ku samemu szczęściu... z przesłaniem dobroci, piękna i prawdy dla nowego stworzenia. (Paweł VI)

Mass media muszą z pełnym wyrozumienia poszanowaniem przyjąć uprzywilejowane zadanie w promowaniu jedności i braterstwa, otwartego dialogu, ufnej współpracy na tym świecie, którego problemy mają charakter ogólnoświatowy. (Paweł VI)

Cel, jaki chcemy wam wskazać, jest następujący: aby telewizja nie tylko podlegała moralnej cenzurze, ale aby stała się chrześcijańsko wychowawcza. (Pius XII)

Prasa, kino, radio i telewizja są znanymi cechami charakterystycznymi współczesnej cywilizacji przyczyniającymi się do wzrostu i rozpropagowania kultury, wytchnienia dusz, wzajemnego poznania i zrozumienia - dla głoszenia całemu światu ewangelicznego przesłania. (Paweł VI)

Nie możemy pozostać obojętni wobec dobroczynnego wpływu, który jest zdolna wywierać telewizja pod względem społecznym w odniesieniu do kultury, powszechnej edukacji, szkolnictwa i samego życia narodów, którym pomaga w lepszym poznawaniu się i zrozumieniu oraz przybliżaniu się do serdecznego zjednoczenia, i większej wzajemnej współpracy. (Pius XII)


Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień 

roku Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień roku
Jan Paweł II
Myśli na każdy dzień roku zawarte w tym tomiku zaczerpnięte są z dokumentów, homilii, rozważań i przemówień Jana Pawła II. Poprowadzą Czytelnika drogą nauczania Papieża o pokoju, tym w sercu człowieka i tym na świecie; wskażą, jak poznawać Boga w modlitwie, Słowie Bożym i Eucharystii; nauczą, jak znosić cierpienie, jak ufnie zawierzyć Matce Bożej... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzy



Autor

Treść







[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej