Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Polityka


Kiedy mądrzy rządzą, a rządzący się uczą, rząd jest dobry. (Przysłowie)

W polityce trzeba zawsze pamiętać, że dzisiejsi przeciwnicy mogą stać się przyszłymi sprzymierzeńcami, a dzisiejsi sprzymierzeńcy mogą się stać przyszłymi przeciwnikami. (G. Prezzolini)

Nikt nie może nie interesować się polityką, która dotyczy interesów wspólnego dobra, a nie tylko interesów pojedynczych jednostek. (Pius XII)

Katolicy w korzystaniu z prawa wyborczego mogą przyczynić się do triumfu takiego punktu widzenia, który im osobiście wydaje się najlepszy, ale jest konieczne, aby starali się opanować ducha partykularyzmu, aby nie zapomnieć o dobrach religii i fundamentalnych prawach wspólnego dobra. (Św. Pius X)

Każdy dobry obywatel, a katolik w szczególności, jest zobowiązany do czynienia najlepszego użytku z polityki, ponieważ wyznanie katolickiej wiary wymaga, aby katolik byl bardzo dobrym obywatelem. (Pius XI)

Bez Boga, jakiegokolwiek systemu świeckiego chcecie się uchwycić, nie możecie znaleźć innej podstawyjak ślepej, brutalnej i tyrańskiej siły. (G. Mazzini)

Jaki jest najlepszy rząd? Ten, który uczy nas rządzić nami samymi. (Goethe)

Moja polityka to polityka «Pater Noster». W Pater Noster każdego dnia błagamy, aby przyszło Królestwo Ojca Niebieskiego, tzn. żeby było coraz mocniej odczuwane, coraz żywsze, coraz mocniejsze i pełne chwały: Adveniat regnum tuum! To się najbardziej liczy. (Ks. Bosko)

Pamięć serca. 365 myśli o wdzięczności Pamięć serca. 365 myśli o wdzięczności
Wilhelm Muhs
Zbiór myśli i sentencji o wdzięczności pod redakcją Wilhelma Muhsa w cieszącej się dobrym przyjęciem wśród czytelników serii "365 myśli o..."... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej