Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Polityka


Kiedy mądrzy rządzą, a rządzący się uczą, rząd jest dobry. (Przysłowie)

W polityce trzeba zawsze pamiętać, że dzisiejsi przeciwnicy mogą stać się przyszłymi sprzymierzeńcami, a dzisiejsi sprzymierzeńcy mogą się stać przyszłymi przeciwnikami. (G. Prezzolini)

Nikt nie może nie interesować się polityką, która dotyczy interesów wspólnego dobra, a nie tylko interesów pojedynczych jednostek. (Pius XII)

Katolicy w korzystaniu z prawa wyborczego mogą przyczynić się do triumfu takiego punktu widzenia, który im osobiście wydaje się najlepszy, ale jest konieczne, aby starali się opanować ducha partykularyzmu, aby nie zapomnieć o dobrach religii i fundamentalnych prawach wspólnego dobra. (Św. Pius X)

Każdy dobry obywatel, a katolik w szczególności, jest zobowiązany do czynienia najlepszego użytku z polityki, ponieważ wyznanie katolickiej wiary wymaga, aby katolik byl bardzo dobrym obywatelem. (Pius XI)

Bez Boga, jakiegokolwiek systemu świeckiego chcecie się uchwycić, nie możecie znaleźć innej podstawyjak ślepej, brutalnej i tyrańskiej siły. (G. Mazzini)

Jaki jest najlepszy rząd? Ten, który uczy nas rządzić nami samymi. (Goethe)

Moja polityka to polityka «Pater Noster». W Pater Noster każdego dnia błagamy, aby przyszło Królestwo Ojca Niebieskiego, tzn. żeby było coraz mocniej odczuwane, coraz żywsze, coraz mocniejsze i pełne chwały: Adveniat regnum tuum! To się najbardziej liczy. (Ks. Bosko)

Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku
"Drabina do nieba" pozwala spotkać codziennie świętą lub świętego, bardzo dawnych i zupełnie współczesnych. Wybór aforyzmów, wskazówek i modlitw może stać się źródłem inspiracji, refleksji, medytacji a nawet życiowej przemiany... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej