Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Polityka


Kiedy mądrzy rządzą, a rządzący się uczą, rząd jest dobry. (Przysłowie)

W polityce trzeba zawsze pamiętać, że dzisiejsi przeciwnicy mogą stać się przyszłymi sprzymierzeńcami, a dzisiejsi sprzymierzeńcy mogą się stać przyszłymi przeciwnikami. (G. Prezzolini)

Nikt nie może nie interesować się polityką, która dotyczy interesów wspólnego dobra, a nie tylko interesów pojedynczych jednostek. (Pius XII)

Katolicy w korzystaniu z prawa wyborczego mogą przyczynić się do triumfu takiego punktu widzenia, który im osobiście wydaje się najlepszy, ale jest konieczne, aby starali się opanować ducha partykularyzmu, aby nie zapomnieć o dobrach religii i fundamentalnych prawach wspólnego dobra. (Św. Pius X)

Każdy dobry obywatel, a katolik w szczególności, jest zobowiązany do czynienia najlepszego użytku z polityki, ponieważ wyznanie katolickiej wiary wymaga, aby katolik byl bardzo dobrym obywatelem. (Pius XI)

Bez Boga, jakiegokolwiek systemu świeckiego chcecie się uchwycić, nie możecie znaleźć innej podstawyjak ślepej, brutalnej i tyrańskiej siły. (G. Mazzini)

Jaki jest najlepszy rząd? Ten, który uczy nas rządzić nami samymi. (Goethe)

Moja polityka to polityka «Pater Noster». W Pater Noster każdego dnia błagamy, aby przyszło Królestwo Ojca Niebieskiego, tzn. żeby było coraz mocniej odczuwane, coraz żywsze, coraz mocniejsze i pełne chwały: Adveniat regnum tuum! To się najbardziej liczy. (Ks. Bosko)

Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień 

roku Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień roku
Jan Paweł II
Myśli na każdy dzień roku zawarte w tym tomiku zaczerpnięte są z dokumentów, homilii, rozważań i przemówień Jana Pawła II. Poprowadzą Czytelnika drogą nauczania Papieża o pokoju, tym w sercu człowieka i tym na świecie; wskażą, jak poznawać Boga w modlitwie, Słowie Bożym i Eucharystii; nauczą, jak znosić cierpienie, jak ufnie zawierzyć Matce Bożej... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej