Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Przyjemności


Przykład jest jedynym dziełem zewnętrznym, którym można oddziaływać na dusze całkowicie zbuntowane przeciwko Jezusowi, na dusze, które nie chcą słuchać ani słów jego sług, ani czytać ich ksiąg, ani otrzymywać ich dobrodziejstwa, ani przyjmować ich przyjaźni, ani też w żaden inny sposób komunikować się z nimi. (C. de Foucauld)

Jedyną rzeczą, która niesie ogromny pożytek i mogą ją robić wszyscy, to prawdziwa praca w winnicy Pana, to dawanie dobrego przykładu. (Ks. Bosko)

Pamiętajcie, że dzieci w każdym wieku mają jedną rzecz wspólną: zamykają uszy na rady i otwierają oczy na przykłady. (The Tablet)

Nie jesteś kaznodzieją, ale pociesz się: istnieje bardzo skuteczny sposób kazania - dobry przykład dawany bliźniemu. (Św. Franciszek Salezy)

Najpierwszym obowiązkiem tego, kto jest wysoko, jest dawanie dobrego przykładu temu, kto jest nisko. (M. DAzeglio)

Przestępczość wśród młodzieży zniknęłaby natychmiast, gdyby rodzice chcieli dawać swoim dzieciom mniej dobrych rad, a więcej dobrych przykładów. (O. Mariano)

Jeżeli starasz się polepszyć kogoś, dając mu dobry przykład, polepszasz dwie osoby. Jeżeli starasz się polepszyć kogoś bez dobrego przykładu, nie polepszasz nikogo. (Pascal)

Pamiętajcie, o dzieci, że każdy chrześcijanin jest zobowiązany do budowania bliźniego, a żadne kazanie nie jest bardziej budujące od dobrego przykładu. (Ks. Bosko)

Szlachetny przykład sprawia, że trudne czyny są łatwiejsze. (Goethe)

Honor i reputacja, które przede wszystkim powinniśmy mieć na sercu, są szukaniem chwały Boga i dawaniem wszystkim dobrego przykładu. (Św. Franciszek Salezy)


Czy można zdefiniować miłość? 365 myśli o miłości Czy można zdefiniować miłość? 365 myśli o miłości
Praca zbiorowa
Czym jest miłość? Sformułowano już tysiące definicji tego najbardziej fascynującego doświadczenia, jakie może przeżyć każdy mężczyzna, każda kobieta. A można by ich sformułować jeszcze tysiące, bo właściwie, każdy ma własną definicję, każdy inaczej, trochę na swój sposób i wg własnych wyobrażeń pojmuje miłość... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej