Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Zasługi


Usługi oddane osobom, ku którym mniej się skłaniamy, są dużo więcej warte, ponieważ nie mają w sobie ani odrobiny miłości własnej, a tylko czystą miłość Boga. (Św. Franciszek Salezy)

Odrzucenie pochopnego słowa często jest większą zasługą niż biczowania do krwi; bez wątpienia trudniej jest znieść niezasłużony wyrzut niż otaczać się łańcuchami pokuty. (E. Poppe)

To, co czyni godnym pochwały nasze czyny, to nie tyle trudności, na które napotykamy w działaniu, ile miłość, która nas do działania popycha. (La Colombiere)

Biegać tam i siam, czyścić, myć podłogi, prasować jest oczywiście tak samo godne pochwały jak przygotowywanie wykładu czy nauczanie. To, co nadaje wszystkiemu wartość to miłość, odwaga i wierność, z którymi wszystko czynimy. (E. Poppe)

Trzeba posiłkować się środkami ludzkimi, jakby nie było boskich; i boskimi jakby nie było ludzkich. Jeżeli, aby czegoś dokonać, chcesz bazować na swoich własnych siłach, nic nie dokonasz; jeżeli chcesz, aby Bóg działał sam, nie będziesz mieć żadnej zasługi. (Św. Augustyn)

Im cięższe i trudniejsze są nasze modlitwy, zmuszając nasze serce do większego wysiłku, tym bardziej godne zasługi są w oczach Boga. (E. Poppe)

Aforyzmy Aforyzmy
Wiesław Malicki
Zbiór myśli, spostrzeżeń różnych autorów: świętych, osób duchownych i pisarzy świeckich. Wydanie specjalne (twarda oprawa, doskonały papier, atrakcyjna szata graficzna) świetne na wartościowy prezent... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej