Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Zniechęcenie


Nie trzeba się zniechęcać, ponieważ jeżeli w duszy jest nieustanny wysiłek ku stawaniu się lepszym, na koniec Pan ją nagrodzi, sprawiając, że zakwitną w niej nagle wszystkie cnoty tak, jak w ogrodzie pełnym kwiatów. (O. Pio)

Nie upadajmy na duchu w niebezpieczeństwach i trudnościach, módlmy się z ufnością, a Bóg da obiecaną pomoc temu, kto pracuje dla Jego sprawy. (Ks. Bosko)

Zniechęcenie jest wrogiem wytrwałości. Jeżeli nie walczysz ze zniechęceniem, najpierw dotrzesz do pesymizmu, a później staniesz się obojętny. Bądź optymistą. (J. Escńva)

Nigdy się nie zniechęcaj. Trudniej jest wyzwolić się ze zniechęcenia niż z grzechu. Nie niepokój się, jeżeli nie zauważysz postępów w stanie własnej duszy. Często Bóg pozwala na to, abyś uniknął uczucia pychy. On umie zobaczyć nasze postępy i policzyć każdy wysiłek. (Bi. Elżbieta od Przenajświętszej Trójcy)

Uważaj, aby się nigdy nie zniechęcać na widok otaczających cię duchowych ułomności. Jeżeli Bóg pozwala ci popaść w jakąś słabość, to nie dlatego, że chce cię opuścić, ale dlatego, aby wlać w ciebie pokorę i uczynić cię bardziej uważną na przyszłość. (O. Pio)

Za ducha szatańskiego uważajcie niepokój, zniechęcenie, smutek, zawiść i zazdrość. (Bi. Giuseppe Baldo)

Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku
"Drabina do nieba" pozwala spotkać codziennie świętą lub świętego, bardzo dawnych i zupełnie współczesnych. Wybór aforyzmów, wskazówek i modlitw może stać się źródłem inspiracji, refleksji, medytacji a nawet życiowej przemiany... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej