Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Zniechęcenie


Nie trzeba się zniechęcać, ponieważ jeżeli w duszy jest nieustanny wysiłek ku stawaniu się lepszym, na koniec Pan ją nagrodzi, sprawiając, że zakwitną w niej nagle wszystkie cnoty tak, jak w ogrodzie pełnym kwiatów. (O. Pio)

Nie upadajmy na duchu w niebezpieczeństwach i trudnościach, módlmy się z ufnością, a Bóg da obiecaną pomoc temu, kto pracuje dla Jego sprawy. (Ks. Bosko)

Zniechęcenie jest wrogiem wytrwałości. Jeżeli nie walczysz ze zniechęceniem, najpierw dotrzesz do pesymizmu, a później staniesz się obojętny. Bądź optymistą. (J. Escńva)

Nigdy się nie zniechęcaj. Trudniej jest wyzwolić się ze zniechęcenia niż z grzechu. Nie niepokój się, jeżeli nie zauważysz postępów w stanie własnej duszy. Często Bóg pozwala na to, abyś uniknął uczucia pychy. On umie zobaczyć nasze postępy i policzyć każdy wysiłek. (Bi. Elżbieta od Przenajświętszej Trójcy)

Uważaj, aby się nigdy nie zniechęcać na widok otaczających cię duchowych ułomności. Jeżeli Bóg pozwala ci popaść w jakąś słabość, to nie dlatego, że chce cię opuścić, ale dlatego, aby wlać w ciebie pokorę i uczynić cię bardziej uważną na przyszłość. (O. Pio)

Za ducha szatańskiego uważajcie niepokój, zniechęcenie, smutek, zawiść i zazdrość. (Bi. Giuseppe Baldo)

Pamięć serca. 365 myśli o wdzięczności Pamięć serca. 365 myśli o wdzięczności
Wilhelm Muhs
Zbiór myśli i sentencji o wdzięczności pod redakcją Wilhelma Muhsa w cieszącej się dobrym przyjęciem wśród czytelników serii "365 myśli o..."... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej