Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Czyny


Prawdziwym owocem naszych czynów jest to, że postąpiliśmy uczciwie; w cnocie nie może być żadnej nagrody oprócz niej samej. (Seneka)

Bóg nie patrzy na jakość zaangażowania, ale patrzy na cel tego, który |c na siebie przyjmuje. A więc wszystkie urzędy są tak samo szlachetne, bo tak samo godne w oczach Boga. (Ks. Bosko)

Umiejcie zabarwić każdy wasz czyn tchnieniem modlitwy. (Jan XXIII)

Nie rób nic, czego nie zrobiłby Chrystus, ani nie mów słów, których by nie wypowiedział, gdyby znalazł się na twoim miejscu, miał twój wiek i twoje zdrowie. (Sw. Jan od Krzyża)

Pamiętam o następującej maksymie: robić, umieć robić, dawać do robienia, pozwolić robić. (Jan XXIII)

Wy i ja jesteśny jedno. Nie mogę zrobić wam krzywdy, nie raniąc siebie. (Gandhi)

Postępuj zawsze tak, jakby patrzyło na ciebie dziesięcioro oczu i jakby wskazywało cię palcem dziesięcioro rąk. (Konfucjusz)

Świat nie jest przedstawieniem, ale polem bitwy, na którym ci, którym na sercu leży sprawiedliwość, prawda i piękno muszą spełniać - żołnierze czy wodzowie, zwycięzcy czy męczennicy - swoją rolę. (G. Mazzini)

Niesprawiedliwym i niemoralnym jest unikanie konsekwencji własnych czynów. (Gandhi)

O chorych, dzieci, starych i ubogich troszczcie się szczególnie, a zyskacie błogosławieństwo Boga i życzliwość ludzi. (Ks. Bosko)

Nie osądzajcie dobrych czynów według ich własnej urody, ale po tym, czy podobają się Bogu. (Sw. Franciszek Salezy)

Aforyzmy Aforyzmy
Wiesław Malicki
Zbiór myśli, spostrzeżeń różnych autorów: świętych, osób duchownych i pisarzy świeckich. Wydanie specjalne (twarda oprawa, doskonały papier, atrakcyjna szata graficzna) świetne na wartościowy prezent... » zobacz więcej