Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Dobroć


Jest pod niebem jedna rzecz, przed którą musimy się pochylić: geniusz. Jest jedna rzecz, przed którą musimy uklęknąć: dobroć. (E. De Amicis)

Dobroć jest bezcennym skarbem, doktryna zaś często próżnym meblem, który niewiele służy życiu i z którego często robi się pompę w dniu wielkiego święta - kiedy rozwijamy dywany i rozkładamy srebrne sztućce. (G. Giusti)

Dobroć Pana jest jak raj błogosławieństwa, a jej osłona przewyższa wszelką sławę. (Mądrość Syracha)

Dobry to nie ten, kto nie wyrządza nikomu zła; dobrym jest wyłącznie ten, który czyni całe dobro, które może. (G. Borsara)

Dobroć jest językiem, który mogą usłyszeć głusi i odczytać ślepi. (Przysłowie)

Wielką wskazówką dobroci jest wiara, że inni są dobrzy. (G. Giusti)

Dobre słowo zmniejsza gniew jak woda ogień; dobrocią można uczynić owocnym każdy teren. Więcej much łapie się na kroplę miodu niż na baryłkę octu. (Sw. Franciszek Salezy)

Dobroć jest osuszoną Izą, zrodzonym uśmiechem. (M. van der Me-ersch)

Moim pierwszym słowem jest dobroć; drugim dobroć; trzecim dobroć; z niej rodzi się sprawiedliwość, prawda, miłość i pokój. (Jan XXIII)

Wiosna rozpoczyna się wraz z pierwszym kwiatem, dzień z pierwszym brzaskiem, noc z pierwszą gwiazdą, strumień z pierwszą kroplą, ogień z pierwszą iskrą, miłość z pierwszym odruchem dobroci względem bliźniego. (Ks. Mazzolari)

Co zrobić, aby polepszyć społeczeństwo? Powiedziałbym: niech każdy z nas stara się być dobry i zarażać innych dobrocią przepełnioną łagodnością i miłością, której nauczył nas Chrystus. (Jan Paweł I)

Nie jest doskonale dobry ten, kto nie potrafi być dobrym z tym, kto jest zly. (Ks. Orione)

Gdziekolwiek się udacie, starajcie się zebrać coś dobrego i postępujcie jak pszczoły, które wracając do ula, niosą tam jedynie miód. (Św. Franciszek Salezy)

Każdy akt dobroci nawet maiy odnawia w świecie piękno stworzenia. (R. Ferrari)

Być dobrym to rzecz szlachetna, ale uczyć innych być dobrymi to rzecz jeszcze szlachetniejsza. (M. Twain)

Kwiat może być piękny, nawet jeżeli nie pachnie, lecz kwiat piękny i pachnący jest o wiele ładniejszy. Człowiek szorstki może być dobry, ale człowiek dobry i uprzejmy jest najlepszy. (P. Mantegazza)

Dobre usta nie przeklinają ludzi, dobra ręka nie bije ludzi. (Przysłowie chińskie)

Młyny Pana Boga mielą powoli. Dobroć chodzi piechotą. Człowieczeństwo wyposażone w inteligencję, aby móc poznać swojego Stwórcę, zapomniało o nim i aby go odnaleźć będzie musiało stać się jednością. (Gandhi)

Czy zrobiłem coś dobrego dla społeczeństwa? Jeśli tak, to zrobiłem również coś dobrego dla siebie. Niech ta myśl zawsze będzie obecna w twoim umyśle i pomoże ci wytrwać. (Marek Aureliusz)

Wszystkie inne nauki są szkodliwe dla tego, kto nie zna nauki dobroci. (M. Montaigne)

Dobrze jest być dobrym dla dobrych. Dla niedobrych też jest dobrze być dobrym - po to, aby stali się dobrymi. (Lao-Tze)

Brama do nieba. 365 myśli o Maryi Brama do nieba. 365 myśli o Maryi
Praca zbiorowa
Najpiękniejszą rzeczą jaką stworzyłem - powiedział Bóg - jest moja Matka. Brakowało mi Maryi więc Ją stworzyłem. Stworzyłem Ją wcześniej, niż ona stworzyła mnie. Tak było pewniej. Teraz jestem prawdziwym człowiekiem, jak wszyscy inni. Nie zazdroszczę im już niczego ponieważ mam Mamę, która nazywa się Maryja (M. Quoist)... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść[ Początek ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej