Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Ofiarowanie Jezusa w świątyni jerozolimskiej

     Ofiarowanie Jezusa w świątyni jerozolimskiej jest zapowiedzią i ukazaniem znaczenia całej Jego ziemskiej misji. Rodzice w sposób symboliczny ofiarowują Bogu własne dziecko, w uznaniu, że jest ono Jego darem. Jezus jest miejscem wymiany darów, obopólnym darem, ale i darczyńcą, bo w wolności przyjmuje wolę Ojca i traktuje jąjako własną życiową misję. Staje się tym, co liturgia nazwie ołtarzem, ofiarą i kapłanem.

     Dar z siebie, to całe Jego życie - i przyjście na świat w Betlejem, i życie ukryte w Nazarecie, i działalność publiczna pełna konkretnych darów: wypędzeń złych duchów, uzdrowień, rozmnożeń chleba. A nade wszystko dar Słowa. Słowo, które stało się Ciałem przemawia, wzywając do nawrócenia, bo "bliskie jest Królestwo Boże". Tak bliskie jak On sam.

     Pełnia Daru wyrazi się w Krzyżu: Nieśmiertelny odda się ludziom do końca - nie tylko w życiu, ale i w śmierci. A ponieważ to, co dane z miłości nigdy nie jest stratą, ani nie może umrzeć - powstanie z martwych. I zabierze do domu Ojca, wszystkich, którzy ten dar przyjmą i dadzą w zamian samych siebie.

     Wszystko to nie byłoby nam jednak dane, bez wcześniejszego daru Maryi, Jego Matki. Daru fiat - ludzkiej zgody na przyjęcie Boga Człowieka i oddania go Ojcu i ludziom. Jej oddanie Jemu i Jego misji nie zatrzyma nic dla siebie. Do tego stopnia, że to już nie ona, ale "ci, którzy wypełniają Słowo Boże" będą Mu matką, ojcem i braćmi. Dopiero po Wniebowzięciu, ta, która dała najwięcej - ludzkie ciało Boga, najwięcej otrzyma - Jego Ciało: Kościół. Nas wszystkich za własne dzieci.


ks. Andrzej

Tekst pochodzi z pisma
Don Bosko nr 1/2010

A wy za kogo Mnie uważacie? Trzydzieści trudnych pytań Jezusa - refleksje znanego biblisty A wy za kogo Mnie uważacie? Trzydzieści trudnych pytań Jezusa - refleksje znanego biblisty
John L. McLaughlin
Trzydzieści refleksji służących do medytacji zostało napisanych przez przewodnika, który w inspirujący sposób tłumaczy nauczanie Jezusa. Autor książki uwzględnia żydowski kontekst historyczny i rzuca światło na ówczesną kulturę... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej