Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

W co się ubrać na Wigilie?

     Boże Narodzenie już blisko! Proponuję zastanowić się przez chwilę nad tym, jak będziemy wyglądały przy wigilijnym stole. Lepiej to zrobić teraz, bo za 10 dni możemy już nie mieć do tego głowy. A przecież to nie jest wszystko jedno, jak się zaprezentujemy. Jakby to wyglądało - przyozdobiona choinka, pieczołowicie przygotowane potrawy, dekoracje świąteczne na stole, a pani domu - w "czymkolowiek"? Niech nasz wygląd będzie odzwierciedleniem stanu duszy. Uroczyście, pogodnie i skromnie - bo to jedyna taka okazja.

     Jakie ubranie pomoże nam wytworzyć właśnie taki efekt? Raczej nie będzie to typowo "domowy strój", ale też nie namawiam do ekstrawaganckich pomysłów, jakbyśmy właśnie wybierały się na Sylwestra. Na to będzie jeszcze czas! Proponuję, aby głównym elementem wigilijnego stroju była biała bluzka lub koszula.

     Pomysł prosty, bo białą bluzkę można zestawić prawie ze wszystkim. Dzięki odpowiedniej stylizacji pozwala uzyskać różnorodne efekty. Wiążąc pod szyją kolorową wstążkę, łączymy powagę, jaką daje nawiązanie do krawatu z wesołym, barwnym akcentem. Spodnie w kancik, biała bluzka i kamizelka dają efekt elegancji. Dzięki dodatkom strój nabierze bardziej radosnego charakteru.

     Ten pomysł jest też praktyczny, bo wcale nie musimy kupować nowej białej bluzki specjalnie na Wigilię. Sięgnijmy po to, co już jest w naszej szafie. "Obowiązkowy" jest tylko kolor, w fasonach można przebierać do woli. Może być w romantycznym stylu, z falbankami, ale może też być zwykła koszula, o męskim kroju. Uważajmy tylko, żeby bluzka nie miała przesadnie głębokiego dekoltu, albo nie była zbyt przeźroczysta. Takie bluzki można uratować, zakładając pod spód top lub koszulkę albo kamizelkę na wierzch. Można też wykorzystać szal lub apaszkę, upinając je fantazyjnie w taki sposób, żeby zamaskować zbyt głębokie wycięcie.

     Białą koszulę lub bluzkę warto mieć w szafie niezależnie od sezonowych hitów. Dobierając do białej bluzki pozostałe części garderoby, pamiętajmy, żeby intensywne barwy stosować albo w górnej, albo w dolnej części stroju. Jeśli spódnica jest w jednolitym ciemnym kolorze, kolorowe kamizelki, bezrękawniki i szale umożliwiają natychmiastowe przeobrażenie tego zestawu w atrakcyjny i miły dla oka strój. I odwrotnie - spódnica o intensywnej barwie w zestawieniu z białą bluzką pomoże nam ożywić całość i dodać uroku. Unikajmy przesady. Dopełnieniem efektu niech będzie jeden dodatek o wieczorowym charakterze. Wystarczy założyć do białej bluzki połyskujący w świetle świec naszyjnik lub kolczyki, żeby wszyscy przy wigilijnym stole widzieli, jak bardzo to ważna chwila dla nas i jak bardzo jesteśmy szczęśliwe.


Lidia Tkaczyńska


Autorka prowadzi szkolenia
profesjonalnego wizerunku dla firm


Tekst pochodzi z Tygodnika
Warszawsko-Praskiego "Idziemy"

14 grudnia 2008


Goście na Boże Narodzenie Goście na Boże Narodzenie
Sven Nordqvist
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowywania świątecznych potraw, no i prezentów. Niestety, zanosi się na to, że święta będą smutne, nie będzie pierniczków i choinki, bo staruszek Pettson złamał nogę i nie może chodzić... » zobacz więcej


      
Parse error: syntax error, unexpected $end in /adonai/boze-narodzenie/komentarze.php on line 212