Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Uzdrowienia za wstawiennictwem Jana Pawła II

     Zostałam zdiagnozowana w czerwcu 2001 r. Choroba Parkinsona zaatakowała lewą stronę mojego ciała, co było dla mnie naprawdę trudne, ponieważ jestem leworęczna. Po trzech latach, w czasie których początkowe symptomy mojej choroby postępowały wolno, nastąpiło znaczne pogorszenie: wzrost drżenia, sztywnienie, bóle i bezsenność.

     Zaczęło się od 2 kwietnia 2005 r. Czułam pogorszenie najpierw z tygodnia na tydzień, potem bezpowrotnie traciłam siły z dnia na dzień. Nie byłam w stanie pisać, a gdy próbowałam, moje pismo było ledwie czytelne. Nie byłam też w stanie prowadzić samochodu, z wyjątkiem bardzo krótkich odległości, ponieważ moja lewa noga czasem się zablo-kowywała nawet na dłuższy czas i przez to bardzo utrudniała jazdę. W dodatku nie miałam siły sprostać wymaganiom swojej pracy w szpitalu, w którym opiekowałam się matkami i dziećmi. Byłam całkowicie wyczerpana.

     Po diagnozie trudno mi było naśladować Jana Pawła II. Jednak odczuwałam jego bliskość w modlitwie i wiedziałam, że on może zrozumieć, co przeżywam. Podziwiałam jego. siłę i odwagę. To on mnie uczył, jak się nie poddać i jak pokochać to cierpienie. Tylko miłość mogła nadać sens temu wszystkiemu. W tym codziennym trudzie i zmaganiu miałam tylko jedno pragnienie: aby żyć wiarą i przyjąć cierpienie z miłości do Ojca. Kiedy nadeszła Wielkanoc 2005 r., bardzo chciałam zobaczyć naszego Ojca Świętego w telewizji, ponieważ gdzieś głęboko wewnątrz przeczuwałam, że może ostatni raz będę mogła to zrobić. Od samego rana przygotowywałam się do tego spotkania, które było dla mnie, osoby jeszcze tak młodej, bardzo trudne. Niestety, niespodziewane wydarzenie w pracy nie pozwoliło mi na to.

     Wieczorem 2 kwietnia 2005 r. cała nasza wspólnota zebrała się, by się modlić za umierającego Papieża. Kiedy usłyszałam komunikat o jego śmierci, cały mój wewnętrzny świat runął. Straciłam jedynego przyjaciela, który mógł mnie rozumieć i który dawał mi siłę, by wciąż iść naprzód. W tamtych dniach czułam ogromną pustkę, ale równocześnie miałam pewność, że on jest nadal obecny.

     13 maja, w święto naszej Pani z Fatimy, papież Benedykt XVI ogłosił specjalny dekret otwierający proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny Sługi Bożego Jana Pawła II. Już następnego dnia moje współsiostry z całej francuskiej i afrykańskiej wspólnoty zaczęły prosić go o wstawiennictwo i o łaskę mojego uzdrowienia. Modliły się nieustannie i niestrudzenie, oczekując dobrych wieści o moim zdrowiu. Byłam w tym czasie na wakacjach. 26 maja wróciłam do wspólnoty. Choroba wyczerpywała mnie całkowicie.

     "Jeśli uwierzysz, doświadczysz wszechmocy Boga" - te słowa towarzyszyły mi, dodając nadziei, jednak od początku czerwca nie mogłam wytrzymać dłużej tego wszystkiego. Zmagałam się, by ustać na własnych nogach i chodzić. Zwróciłam się z prośbą do swojej przełożonej o zwolnienie z pracy. Ona zaś poprosiła mnie, bym spróbowała stawić opór chorobie, dopóki nie wróci w sierpniu z Lourdes, i dodała: "Jan Paweł II nie powiedział jeszcze ostatniego słowa". On był niewątpliwie obecny na tym naszym spotkaniu. Moja przełożona chwyciła długopis i poprosiła mnie, bym napisała: "Jan Paweł II". Była godzina 17. Z wielkim wysiłkiem napisałam i popatrzyłam na nieczytelne pismo. Odeszłam w ciszy...

     Dzień minął zwyczajnie. O godz. 21, już po wieczornych modlitwach, opuściłam biuro i udałam się do swego pokoju. Czułam potrzebę, by wziąć długopis i pisać, tak jakby ktoś mi kazał to zrobić: "weź długopis i pisz!". Było między 21.30 a 21.45. Napisałam i ku swemu wielkiemu zdziwieniu moje pismo było całkowicie czytelne! Niesamowite! Leżałam zdumiona na swoim łóżku. Minęły dokładnie dwa miesiące, od czasu kiedy Jan Paweł II powrócił do domu Ojca.

     Obudziłam się nad ranem o 4.30, zaskoczona, że byłam w stanie spać. Nagle zeskoczyłam z łóżka: moje ciało nie było obolałe, nie było sztywne. A ja wewnętrznie też już nie byłam taka sama... Poczułam wewnątrz bardzo silne pragnienie, by pójść i trwać przed Najświętszym Sakramentem. Poszłam do kaplicy i pozostałam na adoracji. Czułam głęboki pokój i miałam przekonanie, że będzie dobrze.

     To, czego doświadczałam, było wielką tajemnicą, trudną do wyrażenia samymi słowami. Stojąc przed Najświętszym Sakramentem, medytowałam tajemnice światła, napisane przez Ojca Świętego. O szóstej rano opuściłam współsiostry i podążyłam na Eucharystię. Przeszłam około pięćdziesięciu metrów i w jednym mo- mencie uświadomiłam sobie, że mogę chodzić, że moje lewe ramię także się porusza, że nie jest już nieruchome. Poczułam lekkość i odprężenie psychiczne, którego nie doświadczałam już jakiś czas.

     Podczas Eucharystii zostałam napełniona radością i pokojem. Był akurat 3 czerwca, święto Najświętszego Serca Pana Jezusa. Gdy skończyła się Msza, miałam pewność, że zostałam uzdrowiona. Moja ręka już nie drżała. Poszłam to wszystko zanotować i od południa przestałam przyjmować swoje stałe leki.

     Pięć dni później, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi planami, poszłam na wizytę do neurologa, który opiekował się mną przez cztery lata. On także był bardzo zaskoczony i. starannie zanotował zniknięcie wszystkich symptomów mojej choroby, a także przerwanie leczenia pięć dni przed wizytą. Dzień później nasza przełożona generalna poprosiła wszystkie siostry ze wspólnoty o rozpoczęcie dziękczynienia; całe zgromadzenie zaczęło nowennę do Jana Pawła II.

     Teraz pracuję normalnie, nie mam większych trudności z pisaniem i nawet jeżdżę samochodem w długie trasy. Czuję się jak nowo narodzona - to jest naprawdę nowe życie, całkiem inne od wcześniejszego. Mogę powiedzieć, że Przyjaciel, który już opuścił naszą ziemię, jest teraz bardzo bliski mojemu sercu. Dzięki niemu wciąż wzrasta moje wewnętrzne pragnienie adoracji Najświętszego Sakramentu i umiłowanie Eucharystii, która jest najważniejsza w moim codziennym życiu. To, co Pan pozwolił mi przeżyć - uzdrowienie za wstawiennictwem Jana Pawła II - jest wielką tajemnicą, niemożliwą do opisania słowami... Nie ma rzeczy niemożliwych dla Boga. I to jest żywa prawda: "Jeśli uwierzysz, doświadczysz wszechmocy Boga".


Marie-Simon Pierre
tłum. Małgorzata Radomska


Publikacja za zgodą redakcji

nr 4-2007


Jezus Chrystus. Świadectwo Jego Całunów Jezus Chrystus. Świadectwo Jego Całunów
S. Blandina Paschalis Schlomer
Siostra Blandina Paschalis Schlömer jako pierwsza zestawia trzy odciśnięte twarze Chrystusa i z aptekarską dokładnością udowadnia zdumiewające podobieństwo Chusty z Oviedo, Całunu Turyńskiego i Chusty z Manoppello.... » zobacz więcej


   Wasze komentarze:
 Jadwiga 21 stycznia 2016: 21.01.2016, 14:33
 Św. Janie Pawle proszę o łaskę zdrowia dla wnuczka . Ulecz go z przepukliny. niech Pan będzie przez ciebie uwielbiony.
 Jadwiga 21 stycznia 2016: 21.01.2016, 14:30
 Św. Janie Pawle proszę o łaskę zdrowia dla wnuczka . Ulecz go z przepukliny. niech Pan będzie przez ciebie uwielbiony.
 jacek : 15.12.2015, 18:40
 Janie pawle 2 prosze ty zrob cud dla mnie i mojej zony z filipin ja chce mieszkac z moja zona na filipinach prosze polacz mnie z moja zona na filipinach
 anna: 19.10.2015, 19:23
 ojcze swiety opiekuj sie mna i wszystkimi ludzmi na calym swiecie---zanies nasze prosby do BOGA
 anna: 19.10.2015, 19:19
 ojcze swiety opiekuj sie mna i wszystkimi ludzmi na calym swiecie---zanies nasze prosby do BOGA
 anna: 19.06.2015, 19:28
 dziekuje Ci Ojcze Swiety za pomoc i prosze o dalsza opieke dla mnie i wszystkich ludzi ktorzy Cie prosza o pomoc i pisza do Ciebie o blagaja o wstawiennictwo
 twoja wierna czcicielka: 17.06.2015, 15:15
 Ojcze Sw ulecz moja zlamana noge oraz powiklania po operacji neurochirurgicznej pros Boga za nami
 krystyna;04.06.2015 : 05.06.2015, 15:47
 Ojcze Swiety prosze o milosc i zgode dla mojej rodziny
 beata: 08.05.2015, 14:22
 Ojcze Święty przemień mojego męża...wskaż mu proszę drogę do Boga
 beata: 08.05.2015, 14:17
 Ojcze Święty przemień mojego męża...wskaż mu proszę drogę do Boga
 marek z Olsztyna: 05.04.2015, 20:24
 wysłanniku Boga wstaw się do naszego Pana o to by się zlitował i uzdrowił Adama z padaczki AMEN
 Dawid: 26.03.2015, 14:48
 Ojcze Święty Janie Pawle II proszę o wstawiennictwo u Pana Boga o łaskę uzdrowienia mnie
 ewa1962: 22.03.2015, 21:55
  boże,prosze zawstawiennictwem sw Jana Pawła II o łaske uwolnienia od hazardu dla syna
 Kasia: 17.03.2015, 12:56
 Ojcze Święty proszę Cię o wstawiennictwo w sprawie zdrowia dla mnie i dla mojej rodziny. Pomóż również bliskim,znajomym którzy odeszli od nas.
 patrycja: 08.03.2015, 20:52
 Ojcze Święty bardzo Cię proszę o zdrowie dla mnie i całej mojej rodziny. O to byśmy się nie poddawali i walczyli o wszystko co jest dla nas ważne. Wiesz dobrze jaką mamy sytuacje, codziennie modle się do Boga i do Ciebie byś ułatwił nam życie codzienne i żeby szczęście nas nie opuszczało. Mam nadzieje że dobry Bóg wysłucha moje prośby.
 Karola: 19.02.2015, 11:58
 Ojcze Święty proszę o wstawiennictwo u Boga w sprawie mojej ciężko chorej siostry, której lekarze nie dają szans na przeżycie.. Agnieszka jest bardzo wierzącą osobą, dlatego też chcę wyprosić dla niej łaski uzdrowienia..
 anna: 15.02.2015, 20:15
 Ojcze Janie Pawle II zanies moja prosbe do Boga --wiesz dobrze ,ze prosze Cie o pomoc dla Zosi--w sprawie pracy,nie pozwol jej dluzej czekac -prosze
 Izabela : 07.02.2015, 10:37
 Ojcze Święty proszę o łaskę uzdrowienia mojej córeczki Olimpii, która jest śmiertelnie chora.
 Siostra: 26.12.2014, 14:15
 Ojcze Święty proszę o uzdrowienie mojej siostry Hanny. Wybłagaj łaski dla Niej u Pana Boga.
 Anna: 15.11.2014, 15:02
 Kochany św Janie Pawle 2 prosze Cię o wstawiennictwo za mnie, i za dusze czyscowe i konajace, o odzyskanie słuchu, ktore starsznie uprzykza mi zycie,prosze Cie dopomoz mi. kocham Cie Amen.
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2016 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej