Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cud eucharystyczny w Dubnie

     Po stłumieniu w 1864 r. powstania styczniowego Rosjanie nasilili represje wobec polskiego społeczeństwa. Również na Kościół katolicki na terytoriach zajętych przez Rosję spadły prześladowania. Car zerwał stosunki ze Stolicą Apostolską, likwidował parafie unickie i zakony kapłanów zsyłano na Sybir. Właśnie w tych dramatycznych dla polskiego Kościoła czasach miał miejsce cud na Wołyniu.

     5 lutego 1867 r. w małej wiosce Dubna mieszkańcy uczestniczyli w czterdziestogodzinnym nabożeństwie. Nagle ujrzeli bijące od wystawionej w monstrancji Hostii światło. Po chwili pojawiła się na niej podobizna Zbawiciela. Wizja trwała do końca nabożeństwa i Chrystus widziany był przez wszystkich zgromadzonych w świątyni. Wieść o zdarzeniu rozeszła się szybko, co wzbudziło niepokój władz carskich. Kapłana odprawiającego nabożeństwo wezwano na przesłuchanie. Pod groźbą zamknięcia świątyni władze kościelne zdecydowały się nie rozgłaszać tej wieści, mimo tego wiadomość o cudownym objawieniu obiegła całą Polskę. Obecnie Dubno - 40-tysięczne miasto - znajduje się na terytorium Ukrainy 150 km od granicy.


Biblioteka Niedzieli tom 249

Cuda Maryi w życiu Jana Pawła II Cuda Maryi w życiu Jana Pawła II
Wincenty Łaszewski
Mało kto wie, że osoba Jana Pawła II wciąż skrywa w sobie tajemnicę, nieznaną nawet tym, którzy – zdawałoby się – wiedzą już o nim wszystko. Bo kto wie, że osią życia Papieża była kobieta? Kobieta jedyna w swoim rodzaju – Maryja, Matka Boga, największa Cudotwórczyni… Kto wie, że wpisała o­na w życie Wojtyły cuda tak niezwykłe, że zapierają dech w piersiach?... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 1234: 15.05.2016, 11:50
 przydalo mi sie na religie dzieki :)
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej