Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cud eucharystyczny w Dubnie

     Po stłumieniu w 1864 r. powstania styczniowego Rosjanie nasilili represje wobec polskiego społeczeństwa. Również na Kościół katolicki na terytoriach zajętych przez Rosję spadły prześladowania. Car zerwał stosunki ze Stolicą Apostolską, likwidował parafie unickie i zakony kapłanów zsyłano na Sybir. Właśnie w tych dramatycznych dla polskiego Kościoła czasach miał miejsce cud na Wołyniu.

     5 lutego 1867 r. w małej wiosce Dubna mieszkańcy uczestniczyli w czterdziestogodzinnym nabożeństwie. Nagle ujrzeli bijące od wystawionej w monstrancji Hostii światło. Po chwili pojawiła się na niej podobizna Zbawiciela. Wizja trwała do końca nabożeństwa i Chrystus widziany był przez wszystkich zgromadzonych w świątyni. Wieść o zdarzeniu rozeszła się szybko, co wzbudziło niepokój władz carskich. Kapłana odprawiającego nabożeństwo wezwano na przesłuchanie. Pod groźbą zamknięcia świątyni władze kościelne zdecydowały się nie rozgłaszać tej wieści, mimo tego wiadomość o cudownym objawieniu obiegła całą Polskę. Obecnie Dubno - 40-tysięczne miasto - znajduje się na terytorium Ukrainy 150 km od granicy.


Biblioteka Niedzieli tom 249

Objawienia Maryjne w Polsce Objawienia Maryjne w Polsce
Maria Spiss
Książka w przystępny i interesujący sposób opisuje 10 najbardziej znanych objawień maryjnych w Polsce: w Licheniu, w Gietrzwałdzie, na Wiktorówkach, w Janowie Lubelskim, w Szczyrku, Krasnobrodzie, Świętej Lipce, Przyłękowie, Płonce Kościelnej k. Białegostoku, Matemblewie, Przyłękowie... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 1234: 15.05.2016, 11:50
 przydalo mi sie na religie dzieki :)
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej