Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Ja jestem dobrym pasterzem (J 10, 11)

     Słowa z Ewangelii św. Jana (por. J 10, 11-18) są nam dobrze znane i bliskie sercu. Czytając ten fragment, chcemy być w owczarni DOBREGO PASTERZA, bo ON pragnie autentycznie i w sposób doskonały troszczyć się o swoją owczarnię, traktując swoje owce - każdą z osobna - w sposób szczególny, wyjątkowy, z gotowością ofiarowania za nią życia. Jezus - Dobry Pasterz. Pasterz, który dobrze wypełnia swoje zadania. Strzeże i broni powierzonej sobie trzody. Zna swoje owce po imieniu (por. J 10, 14), zna ich tożsamość, chociaż stado jest bardzo zróżnicowane, a każda owca ma swoją własną drogę, własne problemy. On zagubionej szuka, zranionej opatrzy rany.

     To nie to co najemnik. Ten nie zna swoich owiec, nie chce im pomóc, nie kocha ich i nie troszczy się o nie (por. J 10, 12-13).

     Dobry Pasterz - troskliwy i sprawiedliwy obdarza swoje owce miłością bezwarunkową (por. J 10, 11).

     Fakt, że Pan Jezus sam siebie nazywa DOBRYM PASTERZEM - ma mocne potwierdzenie i oparcie w Piśmie świętym. Daje nam to pewność, że możemy czuć się bezpieczni i szczęśliwi, bo przecież całym sercem pragniemy uznać Jezusa za swojego Pasterza.

     Pan Jezus bardzo jasno określa swoją relację wobec nas - swoich owiec. Kocha nas, każdego szczególnie i wyjątkowo, bezwarunkowo. Tak bardzo zależy mu na nas, że oddaje za nas swoje życie (por. J 10, 15).

     Czy zawsze i w każdej sytuacji możesz odpowiedzieć na Jego miłość swoim zaufaniem, miłością, choćby słabą i ubogą, ale z pragnieniem, że chcę kochać i ufać lepiej, mocniej i głębiej. Czyżby miało być inaczej?

     Jeżeli całkowicie ufamy Jezusowi i zdajemy się na Jego wolę to nie mamy się czego bać.

Módlmy się zatem z otwartym, szczerym sercem: Panie przymnóż mi wiary, umocnij zaufanie i rozpal miłość, i nie dopuść, abym oddalił się z Twojej owczarni i zagubił drogę do Ciebie. Niech Twoja zbawcza Krew będzie mi mocą na każdy dzień.

S. Ewa Maria MSC


Z narodzeniem Jezusa było tak... Z narodzeniem Jezusa było tak...
Ks. Edward Staniek
Autor, komentując fragmenty z Ewangelii według św. Mateusza i św. Łukasza, przybliża realia życia w Palestynie w czasach narodzenia Jezusa, opowiada o zwyczajach, wyjaśnia niezrozumiałe zwroty i pokazuje, jak słowa Pisma Świętego odnoszą się do naszej, współczesnej sytuacji... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść

Przepisz cyfry 4553                         [ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej