Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

YouTube i jego zasoby

     Na prośbę respondentów opiszę dziś przykładowy sposób korzystania z zasobów serwisów typu YouTube.

     Osobiście używając przeglądarki Mozilla Firefox do zapisu plików na dysk, stosuję darmowe rozszerzenie do tej przeglądarki - DownloadHelper. Wystarczy wejść np. na stronę: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3006 i kliknąć "Zainstaluj".

     Po zainstalowaniu pojawi się w menu przeglądarki dodatkowa ikona, która uaktywnia się, gdy "dostrzega" na przeglądanej przez nas stronie materiały multimedialne w formacie flv. Wystarczy w nią wówczas kliknąć prawym klawiszem myszy, wybrać interesujący nas plik, jeśli jest ich więcej, i zapisać na dysk. Aby jednak móc takie pliki odtwarzać z komputera, potrzebny jest jeszcze odpowiedni do tego program. Wystarczy darmowy FLV Player, który można pobrać np. ze strony: www.dobreprogramy.pl/FLV-Player,Program,Windows,12407.html. Natomiast jeśli komuś chodzi o pobieranie plików z filmikami i muzyką z serwisów typu YouTube z automatycznym konwertowaniem ich na bardziej przyjazny format - np. avi dla filmów lub mp3 dla muzyki, proponuję darmowy program, który umieszczony jest na stronie: www.dobreprogramy.pl/Free-FLV-Converter,Program,Windows,15676.html. Program ten potrafi sam wyszukiwać interesujące nas dane na serwisach, które mu zaznaczymy (Youtube, Dailymotion, Google Video, Yahoo Video, MetaCafe, Veoh itp.).

     Pobierany za pośrednictwem programu klip automatycznie konwertowany może być do najpopularniejszych formatów (AVI, 3G2, WMV, MP4), w tym także dla urządzeń iPod i iPhone. Free FLV Converter oprócz standardowych ustawień umożliwia użytkownikowi dostosowywanie podstawowych parametrów konwersji audio (kodek, częstotliwość, tryb kanału, bitrate) i wideo (kodek, rozdzielczość, bitrate, ilość klatek na sekundę, format ekranu). Z kolei wbudowany odtwarzacz daje możliwość oglądania klipów bezpośrednio z poziomu programu, bez potrzeby uruchamiania przeglądarki internetowej. Uwaga, podczas instalacji tego programu kreator proponuje instalację dodatków, których stanowczo nie polecam.


Witold Iwańczak


Tekst pochodzi z Tygodnika Katolickiego

44/2010


Gry komputerowe, Internet i telewizja Gry komputerowe, Internet i telewizja
Nessia Laniado, Gianfilippo Pietra
Ta książka to praktyczny poradnik, który wyjaśnia, jak rodzice mogą uczestniczyć w życiu swoich dzieci, nawet jeśli są oni mniej "zaawansowani" w korzystaniu z urządzeń teleinformatycznych... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej