Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Komputer to nie sprzęt AGD

     Nadal często spotykam się z takim podejściem użytkowników sprzętu komputerowego, jakby to było urządzenie AGD, telewizor czy zestaw kina domowego. A tak nie jest.

     Sam sprzęt komputerowy bez oprogramowania do niczego nam się przecież nie przyda. Nawet jeśli inne urządzenia posiadają jakieś oprogramowanie, to użytkownik właściwie nie ingeruje w jego strukturę i nie dokonuje zmian. Już sam zakup komputera powinien być poprzedzony przemyśleniem tematu, do czego on będzie używany, bo przecież może to wiązać się z dodatkowymi wydatkami na odpowiednie oprogramowanie użytkowe. Niestety, to najbardziej znane oprogramowanie jest najczęściej płatne również dla kogoś, kto nie zamierza stosować go do celów komercyjnych, zarobkowych. Istnieje jednak spory zasób programów bezpłatnych, które mogą nam zastąpić ten wybrany i pożądany. Podstawą działania komputera jest jego system operacyjny.

     Tak ogólnie można powiedzieć, że jest to oprogramowanie zarządzające sprzętem komputerowym, tworzące środowisko do uruchamiania i kontroli poszczególnych czynności użytkownika, w tym również łączeniem się z siecią informatyczną i Internetem. Ten niezbędny do funkcjonowania komputera element to np. płatny system Microsoft Windows czy Mac OS. Gdy chcemy zaoszczędzić, możemy się zdecydować na którąś z bezpłatnych tzw. dystrybucji systemu Linux, ale musimy mieć świadomość, że wybierając rodzaj systemu operacyjnego, decydujemy się równocześnie na odpowiednią dla danego systemu grupę oprogramowania użytkowego. Kupując nowy komputer, lepiej wybrać sprzęt z najpopularniejszym u nas w Polsce systemem Windows bądź zdać się na kogoś bliskiego, kto później pomoże nam zrobić te "pierwsze kroki". Ważne jest jednak to, by mieć legalną licencję na dane oprogramowanie, o czym wcześniej pisałem.


Witold Iwańczak


Tekst pochodzi z Tygodnika Katolickiego

49/2009


Gry komputerowe, Internet i telewizja Gry komputerowe, Internet i telewizja
Nessia Laniado, Gianfilippo Pietra
Ta książka to praktyczny poradnik, który wyjaśnia, jak rodzice mogą uczestniczyć w życiu swoich dzieci, nawet jeśli są oni mniej "zaawansowani" w korzystaniu z urządzeń teleinformatycznych... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej