Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Windows - poradzimy sobie

     W korespondencji do mnie otrzymuję coraz więcej pytań dotyczących problemów związanych z systemem Windows. Staram się odpowiadać na wszystkie e-maile, a teraz przytoczę wybrane problemy.

     Co zrobić, gdy nie mogę wyświetlić klawiatury systemowej, bo nie ma u mnie w komputerze takiej opcji?

     Klawiatura systemowa znajduje się we wszystkich systemach Windows i z reguły jest dostępna w menu "Start (w WinXP Programy - Akcesoria - Ułatwienia dostępu - Klawiatura ekranowa). Jednak jeśli z jakichś przyczyn skrót do klawiatury ekranowej jest niedostępny, to można go sobie zrobić ręcznie. Klawiatura ta umieszczona jest w pliku osk.exe, który w WinXP znajduje się w folderze C:\WINDOWS\system32. Wystarczy dotrzeć do tego pliku i przy pomocy prawego klawisza myszki zrobić, np. na pulpicie, własny skrót. Można również uruchomić ją w inny sposób. Wystarczy w menu "Start wybrać "Uruchom, wpisać osk i zatwierdzić klawiszem Enter.

     Jak zapisać obraz z monitora?

     Aby w najprostszy sposób tego dokonać, należy użyć klawisza PrintScreen, co spowoduje zapisanie obrazu w schowku. Następnie trzeba uruchomić Paint'a (albo inny program obsługujący grafikę) i wybrać Edycja - Wklej. Jeżeli wciśniemy Alt+PrintScreen, to w schowku zostanie zapisany obraz aktywnego okna na ekranie.

     Jak poradzić sobie z problemem klawiatury, która w różnych programach nagle pisze inne znaki niż te, które na niej naciskam?

     Jeżeli wydaje nam się, że klawiatura oszalała, bo zamiast "z wpisuje "y itp., to najprawdopodobniej przestawiła nam się usługa tekstowa związana z zainstalowanymi w systemie językami. Najprościej jest nacisnąć kombinację klawiszy Ctrl + Shift, którą prawdopodobnie nieświadomie wcześniej nacisnęliśmy. Aby uniknąć na przyszłość tego typu zdarzeń, można zdecydować się na usunięcie wszystkich innych typów klawiatur i pozostawić tylko typ "Polski (programisty). W tym celu (dla WinXP) należy wejść do Panelu sterowania, otworzyć "Opcje regionalne i językowe i kliknąć "Szczegóły na zakładce "Języki. Następnie można usunąć nieużywane typy klawiatur oprócz "Polski (programisty).


Witold Iwańczak


Tekst pochodzi z Tygodnika Katolickiego

14/2010


Na czacie z Panem Bogiem Na czacie z Panem Bogiem
Todd i Jedd Hafer
Niespotykana konwencja książki sprawi, że sięgną po nią młodzi ludzie, nawet ci, którzy niespecjalnie lubią czytać, a wolny czas spędzają zwykle przed monitorem komputera. Jest to bowiem zapis rozmów z czata, z zachowaną oryginalną grafiką i stylem. Zaskakujące spotkania i ciekawe historie opowiedziane przez młodych ludzi ich językiem kończą się poszukiwaniem rzeczowych odpowiedzi na trudne pytania... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej