Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Wyszukiwarka internetowa

     Za pośrednictwem poczty elektronicznej otrzymałem kilka pytań, które w jakiś sposób wiążą się z możliwościami wykorzystania wyszukiwarki internetowej. Jak szybko znaleźć to, co nas interesuje na stronie, na której nie ma wyszukiwania? Można uruchomić wyszukiwarkę Google i zastosować w niej komendę site, która odpowiada za szukanie określonej nazwy pod danym adresem (site:www.nazwastrony.pl określona nazwa). Proponuję wyszukać w ten sposób odcinki cyklu "Informatyk radzi" na naszej stronie internetowej: www.niedziela.pl. W tym celu wpisujemy w wyszukiwarce Google: site:www.niedziela.pl Informatyk radzi. Pamiętajmy, że sekwencję, której szukamy, wpisujemy po spacji! Czy jest jakiś sposób na szybkie wyszukanie w Internecie cytatu, którego pamięta się tylko fragment? Proponuję zastosować wyszukiwarkę Google.

     Można w niej wpisać zapamiętany fragment szukanego cytatu w cudzysłowie. Jednak najlepszym sposobem na zapytanie może być dodanie gwiazdki (*) do części wyszukiwanego zdania lub pytania. Wyszukiwarka powinna znaleźć zakończenie, ewentualnie początek, w zależności od tego, gdzie postawimy gwiazdkę.

     Niestety, wiele ciekawych stron nie jest przetłumaczonych na język polski. Czy jest jakiś sposób, by temu zaradzić? Można się wspomóc mechanizmem tłumaczącym strony automatycznie. Proponuję zastosować translator http://translate.google.com/?hl=pl#, w którym w okno dialogowe można wkleić cały adres internetowy strony nas interesującej, a poniżej zadeklarować, z jakiego języka na jaki ma być przeprowadzone tłumaczenie, i zatwierdzić. Uprzedzam jednak, że, jak to zawsze bywa z automatycznym tłumaczeniem, będziemy musieli mocno uruchomić naszą wyobraźnię, by zrozumieć niektóre fragmenty tekstu. Życzę miłej zabawy.


Witold Iwańczak


Tekst pochodzi z Tygodnika Katolickiego

13/2010


Gry komputerowe, Internet i telewizja Gry komputerowe, Internet i telewizja
Nessia Laniado, Gianfilippo Pietra
Ta książka to praktyczny poradnik, który wyjaśnia, jak rodzice mogą uczestniczyć w życiu swoich dzieci, nawet jeśli są oni mniej "zaawansowani" w korzystaniu z urządzeń teleinformatycznych... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej