Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Weź krzyż!

     Rozpowszechniona dziś powierzchowna kultura, która przypisuje wartość tylko temu, co ma pozór piękna i co sprawia przyjemność, chciałaby wam wmówić, że trzeba odrzucić Krzyż. Ta moda kulturowa obiecuje sukces i szybką karierę, nakłaniając do realizacji własnych dążeń za wszelką cenę; zachęca do nieodpowiedzialnego przeżywania płciowości i do życia pozbawionego celu, wyzbytego szacunku dla innych. Otwórzcie oczy młodzi przyjaciele: to nie jest droga prowadząca do radości i do życia, ale ścieżka wiodąca w przepaść grzechu i śmierci. Jezus mówi: "Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je" (Mt 16, 24-25).

     Jezus nas nie zawodzi. Prawda Jego słów, które wydają się twarde, ale napełniają serce pokojem, wyjawia nam sekret prawdziwego życia. (...) Jezus jest Miłością wierną, która nie opuszcza nikogo i potrafi przemienić noc w świt nadziei. Jeżeli Krzyż zostaje przyjęty, przynosi zbawienie i pokój, jak to ukazują liczne piękne świadectwa młodych chrześcijan. Bez Boga Krzyż nas przygniata; z Bogiem daje nam odkupienie i zbawienie. (...)

     "Weż Krzyż!", przyjmij go, nie pozwól, aby przygniotły cię wydarzenia, ale z Chrystusem zwyciężaj zlo i śmierć! Jeżeli z Ewangelii Krzyża uczynisz program swojego życia, jeżeli pójdziesz za Chrystusem aż na Krzyż, w pełni odnajdziesz samego siebie!


Ojciec Święty Jan Paweł II
(Rzym, 2 IV 1998 r., z homilii wygłoszonej podczas
spotkania z młodzieżą na placu św. Jana na Luteranie)Spotkania z wujkiem Karolem Spotkania z wujkiem Karolem
o. Leon Knabit OSB
Nowe wydanie cieszącego się dużą popularnością zbioru gawęd ojca Leona Knabita, opowiadających o jego spotkaniach z Karolem Wojtyłą - Janem Pawłem II. Ich znajomość, trwała prawie pół wieku, a mimo to ojciec Leon pamięta każdy jej szczegół. Ze czcią i wzruszeniem, ale i z humorem opisuje niezwykłego Papieża, którego dane mu było poznać... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 el : 17.12.2011, 16:18
 ja tez niose ten krzyz ale strsznie mnie on ciagnie do dołu ale musze wytrwac ,tylko czekanie jest straszne
 Kamila: 10.04.2008, 23:28
 :)
 Kamila: 10.04.2008, 23:13
 Tak prawda ale Cięzko niesc ten krzyż ale damy rade:);)
 Marianna: 09.04.2008, 20:19
 Krzyż zniesiony tak jak Pan Jezus kazał go nosić wiedzie do doskonałości, do człowieczeństwa i sprawia, że ma się spokój duszy i serca.
 Kamil: 08.04.2008, 16:34
 To wszystko prawda... Podnosząc swój krzyż i niosąc go z Chrystusem doświadczamy niesłychanej swobody (wbrew wysiłkowi, który nas to kosztuje). Pozdrawiam wszystkich!
 arol: 05.04.2008, 00:35
 to prawda, zgadzam się z tym tekstem jak również z moim poprzednikiem, czasami w życiu człowieka czeka cierpienie, ale trzeba je przezwyciężyć, czasem trzeba pokonać drogę trudności, trzeba walczyć, bo tylko ten kto walczy, może zwyciężyć, aby można było poczuć szczęście i radość po zwycięstwie nad swoimi problemami, nic nie jest trudne, gdy jest wiara, nadzieja i miłość
 michał: 03.04.2008, 21:47
 To wszystko prawda. Trzeba się zaprzeć powszechnej modzie i dążyć wytrwale ku prawdziwemu Szczęściu ku prawdziwej Miłości :-) Trzeba odważnie kroczyć z Jezusem za ręke.....bo On nas nigdy nie zostawi i pokaże nam prawdziwe życie pełne wolnośći, szacunku do drugiego człowieka, godności, miłości, szczęścia.....3majcie się :p
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej