Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie

     Postanowiono człowiekowi raz umrzeć, a potem sąd.

     Każdy człowiek musi umrzeć. W chwili śmierci dusza odłącza się od ciała i idzie na sąd Boży. Ciało zostaje złożone do grobu. Dusza, wolna od zła moralnego, idzie do nieba. Ta zaś, która dopuściła się ciężkich grzechów i nie chciała za nie pokutować, idzie do piekła. A dusza pokryta tylko lekkimi winami idzie na jakiś czas do czyśćca. My możemy przyśpieszyć wybawienie dusz cierpiących w czyśćcu, aby one jak najprędzej znalazły się w niebie, ofiarując za nie Msze Św., modlitwy i dobre uczynki. Idąc koło cmentarza, spotykając kondukt żałobny oraz przy każdym pacierzu rannym i wieczornym, mówmy:

     Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie,
     A światłość wiekuista niechaj im świeci.
     Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
     Amen.
ks. dr Stefan Prus


   


Dar przebaczenia, pojednania i Bożej miłości Dar przebaczenia, pojednania i Bożej miłości
Linda Schubert
Ta książka to rozważania o przebaczeniu, pojednaniu, uzdrowieniu i Bożej miłości. To przewodnik, który prowadzi czytelnika przez trudne tematy przebaczenia sobie i innym... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 ewa: 26.11.2017, 03:37
 My ludzie tej Ziemi , tak często boimy się śmierci , tak rzadko o niej mówimy , tak często nas zaskakuje . Każdego dnia umiera tylu ludzi ... . Ich śmierć ...uświadamia nam , że i my ku niej zmierzamy. A przecież śmierc JEST obecna w każdym naszym upadku , w każdym naszym złym słowie i czynie . Musimy mieć tego głęboką świadomość . Nasze życie to walka o Życie wieczne każdego dnia . Tylko z Bogiem i w Bogu , Który JEST DROGĄ ,PRAWDĄ I ŻYCIEM mamy moc Zwyciężać i z ufnością oczekiwać na kres naszych ziemskich dni , aby PRZEJŚĆ przez Bramę śmierci i Spotkać Pana twarzą w Twarz. Módlmy się często do Pana o To szczególne wydarzenie w naszym ziemskim życiu ... , aby Niepokalana wraz z Aniołami wyszła nam na Spotkanie ... . Nie bójmy się ...tematu ...śmierć ..., bo ona Prowadzi do Życia ... .
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej