Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Księżniczka i żaba

     PODRÓŻ KSIĘŻNICZKI

     Sygnalizowałem już na tych łamach, że autorzy filmów zrealizowanych w ostatnich latach w wytwórni Disneya wracają do tradycyjnej formy kina rysunkowego, stworzonego niegdyś przez wielkiego amerykańskiego twórcę. Filmy disneyowskie pod naporem nowych technik przeżywały w ostatnich dwudziestu latach znamienne ewolucje. Okazało się jednak, że nowoczesny styl animacji komputerowej w technice 3D już się powoli przejada. Mechaniczne i uproszczone kształty postaci i dynamiczny montaż nie mogą zastąpić subtelniejszej zabawy rysunkową formą. Dlatego wytwórnia wraca do sprawdzonej formy kina familijnego, bez zbędnej przemocy i hałaśliwych efektów. "Księżniczka i żaba", kolejny, 49. z kolei film wytwórni, przypomina duchem i klimatem stare bajki Disneya spod znaku "Królewny śnieżki" z dodatkiem współczesnej mody na wieloetniczność.

     Bohaterka filmu Tiana, uboga i śliczna czarnoskóra dziewczyna z Orleanu lat 20. XX wieku, ciężko pracuje jako kelnerka i marzy o lepszym życiu w świecie zdominowanym przez białych Amerykanów. Spotkanie z żabim księciem i tajemniczym doktorem Facilierem w sposób zaskakujący odmieni jej los... Dzielna dziewczyna, jak to bywa w bajce, zanim zdobędzie upragnionego królewicza, będzie się musiała zmierzyć z wieloma przeciwnościami. Film jest bardzo zabawny i dynamiczny, a akcja - jak to u Disneya - posuwa się szybko. Bajkowy świat realny przenika się tu ze światem przyrody i zwierząt, gdzie prym wiodą żaby... Ciekawą stroną filmu jest muzyka i piosenki, nawiązujące do standardów jazzowych z klasycznej epoki Nowego Orleanu lat 20. XX wieku. W polskiej wersji językowej rolę Tiany wykonuje Karolina Trębacz, która także śpiewa piosenki wraz z innymi wykonawcami.

     "Księżniczka i żaba" ("The Princess and the Frog"), USA, 2009. Reżyseria: Ron Clemens i John Musker. W polskiej wersji językowej wystąpili: Karolina Trębacz, Marcin Mroziński, Wojciech Paszkowski, Piotr Gąsowski, Anna Dymna i inni. Dystrybucja - Forum Film Poland


Mirosław Winiarczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika

24 stycznia 2010


W światłach Wcielenia. Chrystologia kultury W światłach Wcielenia. Chrystologia kultury
ks. Jerzy Szymik
Książką podsumowuje badania księdza J. Szymika - chrystologa nad kulturą (zwłaszcza literaturą) traktowaną jako miejsce teologiczne. Autor zachwyca się prawdą, że "Bogu i człowiekowi cudownie jest być razem". Nie ucieka od podstawowych egzystencjalnych pytań o zło, cierpienie, ciemność, ale prowadzi ku światłu, nadziei... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 s.: 04.07.2011, 01:44
 Obejrzałaś w ogóle ten film?! Voodu uprawia tam czarny charakter i wyraźnie zostało to potępione. Jeśli oglądnełaś go pobieżnie nie powinnaś dawac komentarzy.
 Maria: 16.10.2010, 21:32
 Film zachwalony, jednak nie uwzględniono ze w tym filmie mamy reklamę kultu voodu!!!
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej