Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
1920. Wojna i miłość

     Trwają prace nad nowym serialem telewizyjnym "1920. Wojna i miłość" o wojnie polsko-bolszewickiej. Pilotażowy odcinek obejrzymy 11 listopada o godz. 20.20 w TVP 1. Całość obejmująca 13 odcinków zostanie pokazana wiosną 2011 r. Serial ten jest produkcją całkowicie niezależną od batalistycznego filmu "Bitwa Warszawska 1920" Jerzego Hoffmana, do którego zostały już ukończone zdjęcia i pierwszy zwiastun. Jego premiera odbędzie się we wrześniu przyszłego roku.

     Akcja telewizyjnego serialu w reżyserii Macieja Migasa rozpoczyna się pod koniec 1918 r. w ogarniętej wrzeniem rewolucyjnym Rosji. Spotykają się tam Bronek, Władek i Józef, młodzi żołnierze z dawnych armii carskiej, niemieckiej i austriackiej. Trafiają do bolszewickiej i niemieckiej niewoli, a po wyjściu na. wolność ich losy w sposób dramatyczny się przeplatają. Wracają do Warszawy i idą na wojnę 1920 r. Przeżywają ciężkie chwile na polu walki, ale też miłosne uniesienia i zwątpienia. Pochodzą z różnych środowisk, łączy ich jednak wspólny cel: obrona Ojczyzny.

     Serial został zrealizowany jako utwór wojenny, przygodowy i batalistyczny z domieszką melodramatu. W "Wojnie i miłości" oprócz aktorów już popularnych główne role grają młodzi i mniej znani wykonawcy.

     "1920. Wojna i miłość", serial TVP 1, 13 odcinków. Reżyseria: Maciej Migas. Scenariusz: Janusz Petelski, Robert Miękus. Wykonawcy: Jakub Wesotowski, Wojciech Zieliński, Tomasz Borkowski oraz m.in.: Karolina Chabko, Monika Kwiatkowska-Dejczer, Katarzyna Maciąg, Danuta Stenka, Mirosław Baka.


Mirosław Winiarczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika

7 listopada 2010


 Odrzucony obraz. Wprowadzenie do literatury średniowiecznej i renesansowej Odrzucony obraz. Wprowadzenie do literatury średniowiecznej i renesansowej
Clive Staples Lewis
Jedna z najważniejszych i najlepszych książek C.S. Lewisa, twórcy Kronik Narnii. Autor wprowadza nas w niezwykły świat średniowiecznej kosmologii, hierarchii niebios i bytów je zamieszkujących, aby przejść do błyskotliwego wykładu średniowiecznych poglądów na umysł, duszę, ciało i historię.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej