Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Gabriela Kownacka

     W wieku 58 lat pod kilkuletnich zmaganiach z chorobą nowotworową zmarła popularna aktorka Gabriela Kownacka, gwiazda polskiego kina i teatru. Współpracownicy i przyjaciele wspominają, że do ostatka dzielnie i z godnością walczyła z chorobą, grając i reżyserując.

     Urodzona we Wrocławiu artystka rozpoczęła karierę po ukończeniu PWST w Warszawie w 1975 r. Grała w stołecznych teatrach: Kwadrat, Współczesnym, Studio i Narodowym. Na ekranie zadebiutowała jako studentka niewielką rolą Zosi w "Weselu" Wajdy. Zagrała później kilkadziesiąt ról w filmach rożnych gatunków - komediach, dramatach obyczajowych i kostiumowych, jak "Trędowata", "Rebus", "Hallo, Szpicbrodka" i wielu innych. W ostatnich kilkunastu latach grała w teatrze TV i w serialach.

     Największą popularność i uznanie przyniosła jej "Rodzina zastępcza", familijny serial emitowany w Polsacie w latach 1999-2009. Zagrała tam Ankę Kwiatkowską, wyrozumiałą, choć wymagającą matkę gromadki dzieci własnych i adoptowanych, pochodzących z różnych krajów. Wraz z Piotrem Fronczewskim i małymi wykonawcami stworzyła tam serialową ciepłą i kochającą się rodzinę. Pozytywny wydźwięk serialu spotkał się z niezwykle przychylnym odbiorem publiczności. "Rodzina zastępcza" wyróżnia się bowiem zdecydowanie na tle aktualnej produkcji telewizyjnej, wśród której mnóstwo komercyjnej tandety.


Mirosław Winiarczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika

12 grudnia 2010


 Odrzucony obraz. Wprowadzenie do literatury średniowiecznej i renesansowej Odrzucony obraz. Wprowadzenie do literatury średniowiecznej i renesansowej
Clive Staples Lewis
Jedna z najważniejszych i najlepszych książek C.S. Lewisa, twórcy Kronik Narnii. Autor wprowadza nas w niezwykły świat średniowiecznej kosmologii, hierarchii niebios i bytów je zamieszkujących, aby przejść do błyskotliwego wykładu średniowiecznych poglądów na umysł, duszę, ciało i historię.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Monika: 17.02.2011, 14:56
 W filmie Rodzina zastępcza gra także Maryla Rodowicz. Lubię ją jako aktorkę mniej jak śpiewa. A Alutka jest the best.
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej