Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
David chce odlecieć

     SKORUMPOWANE MEDYTACJE

     Ten skromny film dokumentalny, zrealizowany przez młodego niemieckiego reżysera, jest właściwie obrazem półamatorskim. Rzuca jednak jasne światło na działalność pewnej wielkiej hinduskiej sekty tzw. medytacji transcendentalnej.

     Zaczęło się od tego, że autor filmu, zafascynowany dziełami wybitnego reżysera amerykańskiego Davida Lyncha (serial "Twin Peaks", film "Prosta historia" itd.) postanowił porozmawiać z mistrzem o jego fascynacji hinduską metodą ćwiczeń i medytacji, które mają przynieść pokój na świecie. Lynch bowiem jest gorącym zwolennikiem grupy pod przywództwem guru Maharishiego. Po pierwszej rozmowie z Lynchem i wizycie w Indiach reżyser nabrał jednak podejrzeń, że z tą osławioną grupą coś jest nie tak - deklarowane założenia nie zgadzają się z rzeczywistością.

     Reżyser postanowił przeprowadzić serię rozmów z aktualnymi i byłymi członkami grupy, a jak się okazało - sekty. Okazało się, że po śmierci guru w organizacji zaczęła się walka o przywództwo i majątek. Z przeprowadzanych rozmów wyłoniła się przerażająca prawda. Przywódcy sekty zajmują się nie tylko prowadzeniem uduchowionych ćwiczeń medytacyjnych, lecz przede wszystkim gromadzeniem majątku i naciąganiem zamożnych sponsorów z krajów zachodnich. Sfrustrowani duchowo zachodni przedstawiciele elit gospodarczych i artystycznych odczuwali potrzebę wspierania hinduskiej sekty.

     Oszukiwani byli też zwykli ludzie z całego świata, którzy uwierzyli, że medytacje przyniosą im szczęście i ukojenie. Znalazła się wśród nich np. młoda kobieta, która nie ze swojej woli została nałożnicą guru. Prywatne śledztwo reżysera doprowadziło do zdemaskowania potężnej i bogatej sekty, mającej wielkie wpływy w chrześcijańskich dotąd społeczeństwach zachodnich.

     Film pokazuje, do czego może prowadzić pustka duchowa zlaicyzowanych społeczeństw zachodnich, będąca skutkiem agresji lewicowej ideologii i niszczenia chrześcijańskiej tradycji. Wyświetlany jest na specjalnych pokazach i festiwalach. Mimo obstrukcyjnych działafj sekty i samego Davida Lyncha, wchodzi do dystrybucji w krajach europejskich. W Polsce pokazywany będzie w kinach studyjnych od 7 stycznia.

     "David chce odlecieć", ("David wants to fly"), Niemcy/Austria/Szwajcaria 2009. Scenariusz i reżyseria: David Sieveking. Dystrybucja: Against Gravity


Mirosław Winiarczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika

12 grudnia 2010


Wygnać Chrystusa! [opr. miękka] Wygnać Chrystusa! [opr. miękka]
Rosa Alberoni
"Wygnać Chrystusa" to ostry i pełen werwy pamflet, który znakomicie wpisuje się w toczącą się właśnie debatę na temat relatywizmu kulturowego i upadku moralności. Autorka stara się odpowiedzieć na wiele trudnych pytań, stawianych przez współczesny świat. Począwszy od Kartezjusza, przez Rousseau i Hegla, przez wieki, człowiek wiele razy próbował wyrzucić Chrystusa ze swojego życia... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej