Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Załoga G

     Świnki morskie w akcji

     W wytwórni Disneya w ostatnich latach mamy do czynienia z wieloma eksperymentami z nową technologią trójwymiarowej animacji. Firma wielkiego amerykańskiego twórcy już dawno odeszła od prostych i poczciwych rysunkowych obrazów spod znaku "Królewny Śnieżki", "Banibi" i "101 Dalmatyńczyków".

     "Załoga G", nowy familijny film disneyowski, oparty został na pomyśle połączenia kina aktorskiego z nowymi pomysłami komputerowej animacji. Z zabiegami takimi mieliśmy do czynienia już wcześniej, jednak tutaj wykorzystane zostały w sposób brawurowy. Film wyświetlany jest u nas w dwóch wersjach - normalnej i 3D. Dodatkową nowością i atrakcją tego zabawnego utworu jest fakt, że bohaterami są tym razem świnki morskie, które stanowią zgrany zespół wyszkolonych agentów FBI. W tradycji filmów Disneya świnki morskie jeszcze nie występowały.

     Zróżnicowane pod względem charakterów i temperamentów zwierzaki wyposażone są w najnowocześniejsze przyrządy i gadżety do pełnienia swej misji. Pewnego dnia niezbyt rozgarnięty szef zespołu morskich świnek powierza im dyskretne zadanie. Mają wykraść tajne dokumenty z komputera ambitnego przedsiębiorcy, podejrzewanego o chęć zawładnięcia światem przy pomocy odpowiednio zaprogramowanego sprzętu gospodarstwa domowego.

     Od tego momentu akcja zaczyna przypominać filmy z Jamesem Bondem. Świnki, pod wodza ambitnego Darwina, wpadają w straszne tarapaty. Szaleńczym i dynamicznym pościgom i walkom nie ma końca. Zwierzaki dwoją się i troją, aby wyjść cało z każdej opresji.

     Zagrożenie staje się tym groźniejsze, że ów szaleńczy biznesmen wpadł na pomysł, żeby sprzęty domowe zamieniały się w groźne niszczycielskie maszyny. Niewinny film o zwierzętach zamienia się więc w sensacyjno-fantastyczny dreszczowiec z dużą dawką humoru. Wszystko tu jest jednak bardzo umowne i pozytywnie się kończy. Młodym widzom, wychowanym na Internecie i grach komputerowych, film ten z pewnością się spodoba. Wytwórnia Disneya, jak wspomniałem, idzie z duchem czasu jeśli chodzi o wprowadzanie nowych technik animacji. Warto polecać jednak klasyczne pozycje disneyowskie, pełne poezji i wdzięku, które wyświetlane są czasem w telewizji i dostępne są na płytach DVD.

     "Załoga G" ("G - Force"), USA 2009. Reżyseria - Hoyt H. Yeatman jr. Wykonawcy (głosy w polskiej wersji językowej): Arkadiusz Jakubik, Andrzej Zieliński, Anna Przybylska, Jarosław Boberek, Grzegorz Pawlak, Tomasz Steciuk, Cezary Żak i inni. Dystrybucja - Forum film Poland


Mirosław Winiarczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika

23 sierpnia 2009


Perły architektury. Od 4000 roku p.n.e do czasów współczesnych Perły architektury. Od 4000 roku p.n.e do czasów współczesnych
Praca zbiorowa
Istnieją dzieła architektury, które są czymś więcej niż tylko wspaniałymi budowlami pełniącymi funkcje religijne bądź świeckie, stanowią bowiem przejaw absolutnego geniuszu człowieka... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej