Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Magiczne drzewo

     Dzieci poszukują rodziców

     Familijny film "Magiczne drzewo" zrealizował Andrzej Maleszka, reżyser wielu programów telewizyjnych dla młodzieży oraz seriali i filmów dla dzieci. Reżyser ten, także autor scenariuszy, powieści i sztuk teatralnych, ma na swoim koncie nie lada osiągnięcia w dziedzinie familijnej produkcji telewizyjnej. Jest bowiem laureatem wielu krajowych i międzynarodowych nagród, w tym statuetki Emmy Award 2007, głównego amerykańskiego wyróżnienia za twórczość telewizyjną, odpowiednika filmowego Oscara. Filmy Maleszki zaistniały bowiem w ostatniej dekadzie na międzynarodowym rynku telewizyjnym z uwagi na wysoki poziom profesjonalizmu i oryginalność ukazywania problematyki młodzieżowej.

     "Magiczne drzewo" jest ujmującą i ciepłą opowieścią o trójce dzieci, które pewnego dnia postanowiły wybrać się w ryzykowną i fantastyczną podróż w poszukiwaniu rodziców. Oni bowiem zaczarowani magicznym krzesłem wyjechali w celu zarabiania pieniędzy. Dzieci, oddane pod opiekę despotycznej ciotki, wyruszyły tropem rodziców razem z krzesłem, spełniającym każde ich życzenia. W filmie świat realny przeplata się więc z fantastycznym, magicznym. Reżyser nie sili się na konkurowanie z amerykańskimi wytwórniami w dziedzinie efektów specjalnych. Stosuje je bardzo umiarkowanie w celu stworzenia magicznego świata, w którym dzieci pragną odzyskać miłość rodziców poprzez ich "odczarowanie". Tosia, Kuki i Filip podczas zwariowanej podróży z zaczarowanym krzesłem pokonują szczęśliwie wszystkie przeszkody i docierają do celu. "Magiczne drzewo" wydaje się więc doskonałą odtrutką dla widowni familijnej na agresywne programy, gry komputerowe i filmy dla dzieci wcale nieprzeznaczone. Wymowa tego utworu sprowadza się przecież do afirmacji miłości rodzinnej.

     Z okazji premiery filmu nakładem wydawnictwa Znak ukazała się pięknie wydana książka Andrzeja Maleszki "Magiczne drzewo - Czerwone krzesło", na podstawie której powstał film.

     "Magiczne drzewo", Polska 2009. Scenariusz i reżyseria - Andrzej Maleszka. Wykonawcy: Agnieszka Grochowska, Andrzej Chyra, Hanna Śleszyńska, Maciej Wierzbicki, Maja Tomawska, Adam Szczegóła, Filip Fabiś, Joanna Ziętarska, Dominika Kluźniak, Anna Guzik i inni. Dystrybucja - Forum Film Poland


Mirosław Winiarczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika

20 września 2009


Telewizja - szanse i zagrożenia wychowawcze Telewizja - szanse i zagrożenia wychowawcze
Małgorzata Łobacz
Książka Małgorzaty Łobacz dotyczy najbardziej wpływowego medium kultury, jakim jest telewizja. Jednak zajmuje się ona tym zagadnieniem w inny sposób niż na ogół to bywa. Mniej interesuje Autorkę aspekt techniczny, a bardziej – osoba ludzka korzystająca z tego medium... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 ts: 03.11.2009, 20:39
 na katolickiej stronie takie filmy?
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej