Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Sztuka planowania rodziny Sztuka planowania rodziny
Josef Rötzer
Książka prof. med. J. Rötzera na temat metody objawowo-termicznej miała już ponad trzydzieści wydań w krajach niemieckojęzycznych. Została również przetłumaczona na kilkanaście języków. W przystępny sposób przedstawia ona, na podstawie solidnych badań naukowych, zasady jednej z najskuteczniejszych metod rozpoznawania płodności... » zobacz więcej
Zmarł dr Bernard Nathanson

     W Nowym Jorku w wieku 84 lat zmart dr Bernard Nathanson, nawrócony aborcjonista, obrońca życia. Ten znany ginekolog, przez wiele lat zdeklarowany ateista, walczący na początku lat 70. ubiegłego wieku o legalizację aborcji w USA, od ponad 30 lat był przeciwnikiem zabijania nienarodzonych dzieci i czynnym działaczem pro-life.

     Dzięki nakręconemu przez niego dokumentowi "Niemy krzyk", w którym pokazał, jak naprawdę wygląda zabieg aborcji, wiele osób, w tym takie lekarzy, zmieniło swe poglądy na temat życia dzieci nienarodzonych. W swoich licznych publikacjach demaskował prawdziwe cele tzw. zwolenników wyboru i opi-sywat zasady funkcjonowania potężnego przemysłu aborcyjnego. Ujawniał manipulacje i fałszowanie sondaży, które podawały zawyżone dane o tzw. podziemiu aborcyjnym oraz o wiele większe liczby zwolenników zabijania dzieci poczętych wśród Amerykanów, niż było to w rzeczywistości.

     Zanim został obrońcą życia, Nathanson nadzorował około 75. tys. aborcji. Osobiście, jak oceniał, przeprowadził ich około 5 tys. Był jednym ze współzałoży-cieli i kierowników NARAL, największej amerykańskiej organizacji promującej zabijanie nienarodzonych. W 1979 roku, pozostając ateistą, ogłosił, że staje się obrońcą życia. Pięć lat później, za pomocą kamery i ultrasonografu zarejestrował zabójstwo dziecka nienarodzonego. W filmie pokazał jednoznacznie, że zabieg aborcji jest w rzeczywistości morderstwem popełnionym na nienarodzonej, bezbronnej istocie ludzkiej. Kilka lat później za pomocą umieszczonego w łonie matki światłowodu przedstawił, jak wygląda późna aborcja.

     W roku 1996, po długich zmaganiach duchowych, Nathanson został katolikiem. W nowojorskiej katedrze św. Pa-tryka przyjął chrzest z rąk ówczesnego metropolity Nowego Jorku kard. Johna 0'Connora. W tej też świątyni odbyty się 28 lutego jego uroczystości pogrzebowe, którym przewodniczy! arcybiskup Nowego Jorku Thimothy Dalan.

     Błagam was, nie róbcie żadnego kroku w kierunku liberalizacji aborcji. Historia wam tego nigdy nie wybaczy. Głosowanie za aborcją będzie jednocześnie głosowaniem za eutanazją, zabijaniem ludzi starych, kalekich i nieuleczalnie chorych, za eksperymentami genetycznymi, będzie pierwszym krokiem na równi pochyłej, na dole której znajduje się całkowita dehumanizacja życia, dolina śmierci.

     Dr Bernard Nathanson do polskich parlamentarzystów (1996)


KAI

Tekst pochodzi z Tygodnika

6 marca 2011


Kiedy jestem płodna a kiedy nie Kiedy jestem płodna a kiedy nie
Alina Lichtarowicz
Książeczka przedstawia trzy niezależne metody określania dni, kiedy kobieta jest płodna, i dni, kiedy nie jest płodna. Pozwala przez to każdej kobiecie poznać własny rytm biologiczny, w którym płodność jest ograniczona tylko do kilku dni w każdym cyklu... » zobacz więcej