Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy? Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy?
John Eldredge, Stasi Eldredge
"Bóg stwarza Adama i Ewę - mężczyznę i kobietę. Zbliża ich do siebie tak blisko, jak to tylko możliwe. Morderczo blisko. Łączy ich w małżeństwo. A potem żyją już na zawsze szczęśliwie..." Ta historia potoczyła się zupełnie inaczej...... » zobacz więcej
Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

     Ratujmy małżeństwa!

     "Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

     "Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

     Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

     "Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

     Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".


Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl


Publikacja za zgodą redakcji

nr 1-2009
      O miłości, małżeństwie i rodzinie O miłości, małżeństwie i rodzinie
Józef Augustyn SJ
Co robić, kiedy mamy wrażenie, że wzajemna miłość bywa bardzo trudna? Najpierw należy dokonać rozeznania konfliktowych sytuacji w relacjach z bliźnimi. Możemy zadać sobie pytanie: Czy nasza ocena sytuacji jest rzeczywiście obiektywna? Czy inni odczytują ją podobnie?... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 M.: 27.07.2015, 23:29
 Panie, proszę o uratowanie mojego małżeństwa, o powrót do siebie i wybaczenie zranień. Proszę pomóż zwyciężyć.
 REMka: 21.07.2015, 15:39
 Ratujmy sakramentalne małżeństwa. Ratujmy rodziny. Z pomocą Boga zwyciężymy nieprzyjaciela, który pod płaszczykiem "prawa do szczęścia" niszczy to, co jest wolą Bożą i najcenniejszą Jego świątynią. Powiedzmy rozwodom NIE! Tak nam dopomóż Panie Boże Wszechmogący i Wszyscy Święci... Pomóżcie trwać w miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej...
 seba: 13.07.2015, 22:58
 Boże,pomoz mi oprzytomniec i zebym przestal oddalac sie od mojej zony i skonczyl z tym beznadziejnym romansem ktory sie ciagnie.zaluje z calego serca za to ze oklamuje moja wspaniala i kochajaca żone.blagam pomoz mi
 seba: 13.07.2015, 22:57
 Boże,pomoz mi oprzytomniec i zebym przestal oddalac sie od mojej zony i skonczyl z tym beznadziejnym romansem ktory sie ciagnie.zaluje z calego serca za to ze oklamuje moja wspaniala i kochajaca żone.blagam pomoz mi
 Eliza: 08.07.2015, 07:00
 Panie Boże proszę o uratowanie naszego małżeństwa. Proszę również o siłę i łaskę w tak trudnej dla nas sytuacji.
 załamana: 30.06.2015, 17:32
 Boże błagam uratuj moje małżeństwo ja na prawdę już nie mogę tak dalej jedną zdradę wybaczyłam już było dobrze urodziła nam się córeczka a ty znowu Panie Bożę wysłuchaj mojej modlitwy i proźby uratuj nasze małżeństwo błagam Cię Dobry Ojcze odsuń od nas to cierpienie i od wszystkich zagrożonych małżeństw niech na nowo w siebie uwierzą i pokochają Amen
 Beata: 24.06.2015, 19:16
 Panie Boże błagam Cię uratuj nasze małżeństwo,spraw żeby mój mąż znów mnie pokochał a przestał kochać tamtą kobietę i o niej zapomniał.Niech ta kobieta zrozumie że niszczy nasze sakramentalne małżeństwo i naszą rodzinę.Spraw żeby mój mąż nawrócił się i pojednał z Tobą Panie Boże.Wiem że nasze małżeństwo rozpada się z mojej winy ale tak bardzo tego żałuję i proszę Cię Panie Boże o jeszcze jedną szansę.Proszę o modlitwę w intencji naszego małżeństwa.
 Anna: 25.05.2015, 16:20
 Boże pomóz mi w beznadziejnej sprawie. Już od roku modlę się o uratowanie mojego małżeństwa i jest coraz gorzej. Mąż ma kochanke 19 lat młodszą w wieku naszej córki. Jest złośliwy i niszczy mnie psychicznie i fizycznie. Przez niego rozchorowalam się i czeka mnie operacja. Boję się przyszłości ogarnia mnie niespotykany lęk jak sobie poradzę. Mąż prowadzi życie jak kawaler trwoni nasze pieniądze na wynajęte miejsce schadzek. Boże pomóż mi przetrwać to wszystko i nie oszaleç bo czasem z rozpaczy tracę rozum i wolę życia. Nie wiem już jak modlić się i o co prosić. Proszę o natchnienie Ducha Świętego abym nie robiła złych kroków a z mojego cierpienia wyniknelo jakieś dobro.
 necia: 20.05.2015, 21:56
 Proszę cię św.Rito. o miłość, szacunek,zgodę w naszym małżeńswie.Błagam o spokój dla mojego męża ,opmiętanie,spraw aby przestał się znęcać nade mnà fizycznie i psychicznie !!!błagam dokonaj tego cudu !
 Zazdrośnica: 20.05.2015, 10:13
 Panie Boże Wszechmogący , Matko Boża i Wszyscy Święci ratuje moje małżeństwo , moja zazdrość zniszczyła miłość męża do mnie . Proszę scementuj na nowa nasze małżeństwo aby zapanowała z nim zgoda , miłość, zaufanie , wierność i abyśmy na nowo byli szczęśliwą i kochającą się rodziną .
 Natalia: 17.05.2015, 17:07
 Panie Boże daj wiarę mojemu mężowi w to,że ja jego żona jestem na nowo godna jego miłości i zaufania. Daj mi siłę oraz pomóż w modlitwie aby nasze małżeństwo i nasza rodzina na nowo zbliżyła się do siebie. Ty związałeś nas na całe życie i proszę nie pozwól aby nasze drogi się rozeszły. Błagam o wsparcie bo tylko taka droga już mi pozostała.
 Marian: 17.05.2015, 13:35
 Panie Boże blagam z calego serca z calych sił uzdrow uratuj nasze małżeństwo nasza rodzine i nas samych. Nasze małżeństwo staneło na krawedzi rozpadu i sila ludzka uratować sie nie da. Ojcze Świety i Wszyscy Świeci modlcie sie za uratowaniem naszego małżeństwa ktore jest sensem życia dla nas. Błagam o pomoc i łaske Pana Boga
 T. : 10.05.2015, 05:25
 Błagam Cię Ojcze Swięty ratuj moje małżeństwo aby mój Wiesiu znów mnie kochal aby moje dziecko z pierwszego zwiazku nie cierpialo daj jej siłę,wiare i miej ją w opiece. A ja twoja sluzebnica prosze o modlitwe aby nie bylo wnim tyle zlosci i nienawisci abym mogla znim porozmawiac. Mamy polroczna coreczke i pragne z całego serca zeby miala kochajacych sie rodzicow i w tej milosci dorastala. Ojcze Święty; Jezu ufam tobie ;i najswietsza panienko blagam o pomoc.
 Karolina.: 08.05.2015, 16:23
 Panie Boze,blagam Cie pomoz mi uratowac moje malzenstwo.Pomoz mi byc silna byl dala rade,nie radze sobie sama z tym wszystkim.Badz przy mnie.Jest iskierka w tunelu,bo Maz Bartek nie chce narazie rozwodu,wyprowadzil sie ,chce odpoczac od tego wszystkiego bedzie to trwalo miesiac lub dwa,a potem jak to powiedzial "czas pokaze"
 Magda: 05.05.2015, 14:51
 Panie błagam Cię uratuj nasze małżeństwo od rozpadu. Mąż wyprowadził się 3 tyg. temu zostawiając mnie z 4 letnim synkiem. Poznał inną kobietę. Błagam dokonaj cudu aby oprzytomniał, odsuń od niego tą kobietę. Jezu ufam Tobie !!!
 Ewelina: 02.05.2015, 22:59
 Panie Boże, uratuj moje małżenstwo przed rozpadem, nawróć mojego męża na dobrą drogę, pozwól być mu dobrym by łatwiej mi było okazywać mu uczucia. Mniej mnie i moją rodzine w opiece.
 e: 26.04.2015, 15:21
 Św Rito błagam wstaw się do Boga Miłosiernego za wszystkimi małżeństwami, które przeżywają ciężkie chwile abyśmy razem wspólnie dziękowali Bogu za ocalenie.
 e: 25.04.2015, 21:47
 Jezu miłosierny ratuj moje małżeństwo aby mój mąż pokochał mnie na nowo aby nasze małżeństwo było jak skała Jezu ufam Tobie Ty się tym zajmnij wierzę, że jak kiedyś połączyłeś nas św węzłem małżeńskim nie pozwolisz aby został on zerwany Amen
 Rober: 25.04.2015, 02:18
 Jestesmy od pieciu last w separacji z moja zona. Zona idzie dalej I domaga side rozwodu. Prosze o modlitwe w mojej sprawie. Bardzo kocham zone I dziecko I pragne byc razem.
 Tadeusz: 18.04.2015, 18:41
 Panie Boże uratuj moje małżeństwo, daj siłę i nadzieję nam na powrót do związku do jedności myśli i uczuć. Pomóż nam Panie Boże.
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
[ Strona główna ]
Warto naprawić małżeństwo Warto naprawić małżeństwo
Jacek Pulikowski
"Przyszłość świata idzie przez rodzinę" - pisał papież Jan Paweł II. Współcześnie obserwujemy wielki kryzys rodziny. Wniosek nasuwa się sam, że trzeba ratować rodzinę, a najlepiej zacząć od ratowania małżeństwa.... » zobacz więcej
Święte małżeństwo Święte małżeństwo
Gary Thomas
Napisano już setki poradników o tym, jak budować "szczęśliwe małżeństwo". Ale czy Bóg rzeczywiście ustanowił małżeństwo przede wszystkim po to, by uczynić nasz szczęśliwymi, czy może raczej... świętymi? Czy w małżeństwie chodzi wyłącznie o naszą relację ze współmałżonkiem, czy może także ze Stwórcą?... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

ABC | Modlitwy | Psalmy | Perełki | Miłość | Czystość | RCS | Szczęście | Opowiadania | Zamyślenia | Anioły | Ludzie | Jezus | Aforyzmy | Jan Paweł II | Sakramenty |
Dewocjonalia | Ciekawe | Cuda | Maryja | Miłosierdzie | Mp3 | Czytelnia | Poezja | miłość czy Miłość? | Rozważania | Świadectwa | Pro-Life | Niepłodność | Małżeństwo |
Powołanie | Wieczność | Zagrożenia | Czytania | Skrzynka Intencji | Download | Relaks | Gry on-line | Galeria | Rodzina | Muzyka | Turystyka | Narzeczeństwo | Linki |

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa