Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Granice w relacjach małżeńskich Granice w relacjach małżeńskich
Henry Cloud, John Townsend
Książka wskazuje, jak można zmienić relacje małżeńskie na lepsze, nawet jeśli druga osoba nie jest tym zainteresowana. Proces zmian rozpoczyna się jednak zawsze od wzięcia odpowiedzialności za własną część problemu, ponieważ granice można wyznaczyć tylko tej osobie, nad którą ma się władzę - samemu sobie... » zobacz więcej
Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

     Ratujmy małżeństwa!

     "Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

     "Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

     Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

     "Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

     Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".


Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl


Publikacja za zgodą redakcji

nr 1-2009O miłości, małżeństwie i rodzinie O miłości, małżeństwie i rodzinie
Józef Augustyn SJ
Co robić, kiedy mamy wrażenie, że wzajemna miłość bywa bardzo trudna? Najpierw należy dokonać rozeznania konfliktowych sytuacji w relacjach z bliźnimi. Możemy zadać sobie pytanie: Czy nasza ocena sytuacji jest rzeczywiście obiektywna? Czy inni odczytują ją podobnie?... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Darek : 02.07.2014, 10:39
 Panie Jezu Miłosierny , błagam Cię o przebaczenie za krzywdy wyrządzone mojej żonie Anii. Uratuj nasze małżeństwo i pomóż nam przebaczyć sobie krzywdy. Zrobię wszystko, aby Ania mi przebaczyła, i nie doszło do rozwodu .
 nadzieja: 30.06.2014, 13:16
 Panie Jezu Miłosierny bardzo proszę o uratowanie mojego małżeństwa. Proszę o przywrócenie miłości, która to wszystko rozpoczęła. Proszę o odmianę złych relacji, zaprowadź wolę kompromisu, zrozumienia, zaufania. Proszę ulituj się. AMEN!
 gosia: 29.06.2014, 05:43
 Boze blagam Cie pomoz mi przetrwac .Nie potrafie juz dluzej znosic klamstw,pogardy i obojetnosci mojego meza.Ty wiesz,ze nie mam sily dluzej tak zyc.Prosze Cie o swiatlo Ducha sw.i potrzebne laski.
 porzucona: 25.06.2014, 14:37
 Panie Bądź miłościw mnie i mojemu mężowi wybacz mu bo nie wie co czyni , skrusz jego serce i na powrót napełnij je miłością do mnie do naszego małżeństwa , Spraw aby Św. sakrament małżeństwa został odnowiony , byśmy znowu byli razem. Bóg zapłać
 Piotr: 22.06.2014, 00:27
 Panie Boże, pokornie Cię błagam - pomóż mi uratować małżeństwo. Proszę Cię ześlij poprzez Ducha Świętego dar miłości małżeńskiej dla mojej Żony. Kocham ją całym sercem. To dobra dusza tyle, że ostatnio się pogubiła. Proszę Cię o pomoc, bo sam ze złem nie wygram. Ześlij na nas Ducha Świętego. Otocz nas specjalną opieką. Oddaje Ci całego siebie...
 teresa: 17.06.2014, 15:31
 Boże Miłosierny błagamCiebie ratuj moje małżenstwo to jest moja wina ,pożwol mi to naprawiś.Pomoż mi niech mnie pokocha.
 Gosia: 15.06.2014, 16:48
 Matko Boska bardzo prosze o wszystkie laski,ktore sa potrzebne ,aby uratowac malzenstwo Piotra i Malgorzaty.Prosze Cie o sile,cierpliwosc i pokore kazdego dnia.Wiesz,ze ja juz nic nie moge zrobic,czuje sie wyczerpana i bezbronna wobec obojetnosci i pogardy mojego meza.Zawierz prosze moje malzenstwo swojemu Synowi,bo gleboko ufam,ze dla Niego nie ma rzeczy niemozliwych
 EiH: 15.06.2014, 14:35
 Dobry Jezu!Obdarz małzeństwo naszego syna Dariusza siłą przetrwania, odmień złe relacje między małżonkami,zaprowadź wolę kompromisu i pojednania Jezu,Ty się tym zajmij!!!Ocal to małżenstwo,błagamy rodzice
 Magda: 14.06.2014, 20:50
 Jezu, proszę o łaskę nawrócenia dla mojego męża. Jeśli jest to zgodne z Twoją wolą, spraw aby wrócił do mnie i naszej córeczki i aby nigdy nas już nie opuścił. Ty wiesz jak bardzo go kocham, proszę opiekuj się nim, Ty wiesz, że on był dobrym człowiekiem, który teraz bardzo się pogubił, proszę pomóż mu z powrotem wejść na właściwą drogę i docenić to co ma. Jezu opiekuj się proszę naszą córeczką, mężem i mną, abyśmy przetrwali te ciężkie chwile i potrafili odbudować naszą rodzinę na trwałych fundamentach wiary.
 wiolka: 13.06.2014, 20:34
 Jezu Miłosierny ratuj moje małżeństwo i mojej siostry bo tona
 gosia: 12.06.2014, 22:21
 Matko Nieustajacej Pomocy.Czuje sie juz bezsilna ,prosze polec swojemu synowi malzenstwo Piotra i Malgorzaty,by dal nam swiatlo Ducha Swietego a mi przede wszystkim sily na pokonanie wszystkich trudnosc.Jesli taka jest Twoja wola,jesli naprawde maz musi odejsc to blagam Matko pomoz mi przetrwac ten czas i byc jeszcze kiedys szczesliwa osoba.Jezu ufam Tobie.Matko modl sie za moja rodzine,ktora wiesz,jak bardzo kocham
 wiolka: 12.06.2014, 19:54
 Jezu Miłosierny ratuj moje małżeństwo i mojej siostry bo tona
 kania : 09.06.2014, 09:37
 Panie Boże uratuj moje maleństwo.
 gosia: 08.06.2014, 22:16
 Boze prosze o sile na przetrwanie tych trudnych chwil.wiem,ze mojego malzenstwa nie da sie juz uratowac.maz wybierajac kochanke bardzo mnie zranil i trudno mi funkcjonowac kazdego dnia.Prosze Cie daj mi sile,bym pogodzila sie z ta sytuacja.
 Monika: 06.06.2014, 12:07
 Panie Boże tylko Ty w chwili obecnej możesz mi pomóc proszę Ciebie o łaskę dla mojego małżeństwa. O zamienienie zła w dobro. o to by mąż mi wybaczył o to by jego zlość zamieniła się w miłość do mnie. O to by widział w nas nadzieję i nie rezygnował z tego co najważniejszę nas. O to by docenił to co mieliśmy. Pani Boże wybacz mi moje grzechy że nie doceniałam na codzień tego co mam. Uchroń mnie i mojego męża od okrutnych ludzi tego świata. Uchroń mnie przed rozwodem pokaż mojemu mężowi że istnieje inna droga niż ta którą teraz podąża droga przy Mnie bo jest on dla mnie wszystkich. Naucz Go kochać Mnie tak jak ja Go kocham. Panie Boże wysłuchaj mnie.
 Monika: 06.06.2014, 10:57
 Panie Boże tylko Ty w chwili obecnej możesz mi pomóc proszę Ciebie o łaskę dla mojego małżeństwa. O zamienienie zła w dobro. o to by mąż mi wybaczył o to by jego zlość zamieniła się w miłość do mnie. O to by widział w nas nadzieję i nie rezygnował z tego co najważniejszę nas. O to by docenił to co mieliśmy. Pani Boże wybacz mi moje grzechy że nie doceniałam na codzień tego co mam. Uchroń mnie i mojego męża od okrutnych ludzi tego świata. Uchroń mnie przed rozwodem pokaż mojemu mężowi że istnieje inna droga niż ta którą teraz podąża droga przy Mnie bo jest on dla mnie wszystkich. Naucz Go kochać Mnie tak jak ja Go kocham. Panie Boże wysłuchaj mnie.
 Artur: 04.06.2014, 19:31
 Panie Boże proszę Cię o uratowanie mojego małżeństwa, przywrócenie miłości która nas połączyła i która wybacza wszystkie grzechy.
 kasia: 22.05.2014, 11:44
 Drogi Boże, bardzo proszę o cud wznowienia miłości męża do mnie, o to abyśmy wybaczyli sobie nawzajem krzywdy wyrządzone, abyś Ty Ojcze wybaczył mi krzywdy wyrządzone mężowi, aby mąż wybaczył mi i abym mogła sobie też wybaczyć. Kocham Cię Ojcze, pomóż nam wzajemnie się szanować i nie pozwól abyśmy zostali rozłączeni. Błagam o łaskę uzdrowienia mojego małżeństwa.
 miriam: 18.05.2014, 22:30
 Panie Jezu Miłosierny, Tobie ufam i prosze za wszystkie piszące tu osoby. Daj sie poznac i przeblagac grzesznikom, aby zobaczyli Twoje swiatlo. Maryjo, Matko nawrocenia, Jozefie, patronie mężów i ojcow, zrob coś z mężczyznami. Bez tego nic sie nie zmieni. Prosze, ulituj sie. AMEN!
 Mariusz: 18.05.2014, 18:03
 PROSZĘ WSZYSTKICH O MODLITWĘ W INTENCJI MOJEGO MAŁŻEŃSTWA, BY NA NOWO BYŁO SZCZĘŚCIEM I RADOŚCIA, BY ZONA NA NOWO MNIE POKOCHAŁA, POMÓŻCIE BARDZO WAS I BOGA PROSZĘ "BÓG ZAPŁAĆ"
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść

Przepisz cyfry 4553                         [ Powrót ]
Zgłoś błąd [ Strona główna ] Drukuj Wyślij link
Warto naprawić małżeństwo Warto naprawić małżeństwo
Jacek Pulikowski
"Przyszłość świata idzie przez rodzinę" - pisał papież Jan Paweł II. Współcześnie obserwujemy wielki kryzys rodziny. Wniosek nasuwa się sam, że trzeba ratować rodzinę, a najlepiej zacząć od ratowania małżeństwa.... » zobacz więcej
Co każda żona chciałaby, aby jej mąż wiedział o kobiecie Co każda żona chciałaby, aby jej mąż wiedział o kobiecie
James C. Dobson
Kobiety podatne są na lęki egzystencjalne; potrzebują uczucia, przynależności, afirmacji ich kobiecości. Książka odpowiada na wiele dręczących nas pytań. Zmusi do myślenia i zachęci do działania... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

ABC | Modlitwy | Psalmy | Perełki | Miłość | Czystość | RCS | Szczęście | Opowiadania | Zamyślenia | Anioły | Ludzie | Jezus | Aforyzmy | Jan Paweł II | Sakramenty |
Dewocjonalia | Ciekawe | Cuda | Maryja | Miłosierdzie | Mp3 | Czytelnia | Poezja | miłość czy Miłość? | Rozważania | Świadectwa | Pro-Life | Niepłodność | Małżeństwo |
Powołanie | Wieczność | Zagrożenia | Czytania | Skrzynka Intencji | Download | Relaks | Gry on-line | Galeria | Rodzina | Muzyka | Turystyka | Narzeczeństwo | Linki |

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2013 Pomoc Duchowa