Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

     Ratujmy małżeństwa!

     "Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

     "Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

     Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

     "Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

     Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".


Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl


Publikacja za zgodą redakcji

nr 1-2009   


Najpiękniejsza historia miłości Najpiękniejsza historia miłości
ks. Marek Dziewiecki
Niniejsza książka przedstawia najbardziej niezwykłego mężczyznę i najbardziej niezwykłą kobietę w historii - Józefa i Maryję. Tych niezwykłych małżonków rzadko postrzega się jako bohaterów najpiękniejszej i najszlachetniejszej historii miłości... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Marta : 09.02.2018, 08:59
 Boże daj mi siłę, mężowi łaskę wiary. Co mam robić, by uzdrowić moje relacje z mężem.
 ania: 08.02.2018, 22:54
 Boże pomóż nam abyśmy uratowali nasze małżeństwo
 AREK: 03.02.2018, 19:43
 PANIE BOŻE,NAJŚWIĘTSZA MATKO MARYJO I ŚWIĘTY JÓZEFIE,PROSZĘ WAS O URATOWANIE MAŁŻEŃSTWA EDYTY I HUBERTA. BŁAGAM,ABY HUBERT ZROZUMIAŁ,ŻE SAKKRAMENT MAŁŻEŃSTWA TO NIEROZERWALNY ŚWIĘTY ZWIĄZEK I ABY ZREZYGNOWAŁ Z POZWU ROZWODOWEGO,KTÓRY WNIÓSŁ DO SADU.
 Waldek: 29.01.2018, 15:25
 Moje małżeństwo jest również zagrożone Boże pomóż nam ocal naszą rodzinę.
 Marta : 19.01.2018, 21:17
 Proszę o cud uzdrowienia mojego małżeństwa.
 Edyta: 16.01.2018, 17:06
  Panie Boze blagam wysluchaj moje modlitwy i uratuj moje malzenstwo. Spraw by moj maz i jego kochanka zrozumieli jaka wyrzadzaja krzywde innym i sie roxstali. Jezu Ufam Tobie.
 Edyta: 16.01.2018, 16:59
 Panie prosze uratuj moje malzenstwo. Przemien mnie tak by maz zechcial ze mna byc. By zerwal kontakt z tamta kobieta .Jezu Ty sie tym zajmij.
 Justyna: 14.01.2018, 19:46
 Panie wszechmocny uratuj moje małżeństwo i syna.Prosze żeby kobietą z którą jest teraz mój mąż opuściła to na zawsze.Modle się o to codziennie.Panie wierzę w Ciebie Ty możesz wszystko.
 Bożena: 07.01.2018, 21:14
 Panie Boże ratuj rodzinę mojej kuzynki.
 dorota: 04.01.2018, 21:12
 Panie Boze spraw aby mąż mnie kochał, szanował i był mi wierny
 Piotr: 25.12.2017, 17:14
 Panie Jezu proszę o wstawiennictwo w moich modlitwach. Zrozumiałem swoje błędy które popełniłem dopiero wtedy gdy moja żona się wyprowadziła i chce rozwodu. Pokornie proszę o napełnienie jej serca miłością do mnie oraz o zmianę jej decyzji. Jezu Naukochansz wysłuchaj moich modlitw by ratować malzenstwo. Na Twoje rece składam to małżeństwo. Jezu Ty się tym zajmij. Ufam Tobie.
 nati: 18.12.2017, 16:40
 Panie ratuj moja rodzine
 Marta : 05.12.2017, 22:37
 Maryjo, dziękuję, że poprawiły się relacje z moim mężem. Jezu ufam Tobie
 Marta : 23.11.2017, 21:44
 Maryjo, ratuj moje małżeństwo. Uzdrow męża z depresji.
 teresa: 16.11.2017, 10:05
 Panie Boże proszę cię żeby maja synowa wróciła do syna i znowu byli szczęśliwi
 teresa: 16.11.2017, 10:02
 Panie Boże proszę cię żeby maja synowa wróciła do syna i znowu byli szczęśliwi
 B.M.: 13.11.2017, 03:01
 Jezu proszę o wstawiennictwo za sprawą którego moje modlitwy zostaną wysłuchane i Hubert wróci do domu daj Jemu siłę aby uwierzył, że nasze małżeństwo można uratować. Proszę odsuń od Niego myśli związane z inną kobietą i pomóż aby zrozumiał że nasza miłość nadal trwa.Jezu ufam Tobie
 anka: 09.11.2017, 17:10
 Ojcze Najwyższy błagam cie uratuj małzenstwo mojego syna , spraw prosze zeby wybaczyli sovie wszystkie urazy, zeby ich syn mogł wychowywac sie w pełnej zdrowej rodzinie. Nie odtracaj mojej prosbt wesprzyj ich w trudnych chwilach daj nadzieje i wiare i miłosc
 Barbara Basia: 03.11.2017, 17:06
 Boże ratuj moje małżeństwo usun wszystkie przeszkody które zakłócają nam w małżeństwie ,odsun od mojego męża Tadeusza kobietę która zajęła moje miejsce.Spraw aby mój mąż Tadeusz na nowo odnalazł miłość która nas połączyła.Blagam pomóż mi.
 Gosia: 02.11.2017, 22:55
 Boże ratuj moje małżeństwo.Spraw aby mój mąż na nowo odnalazl milosc ktora nas połączyła.Dziekuje Ci ze dajesz mi sile w tych trudnych chwilach.Uwielbiam cie i ufam że mnie nie zostawisz i wysluchasz moje modlitwy.
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej