Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy? Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy?
John Eldredge, Stasi Eldredge
"Bóg stwarza Adama i Ewę - mężczyznę i kobietę. Zbliża ich do siebie tak blisko, jak to tylko możliwe. Morderczo blisko. Łączy ich w małżeństwo. A potem żyją już na zawsze szczęśliwie..." Ta historia potoczyła się zupełnie inaczej...... » zobacz więcej
Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

     Ratujmy małżeństwa!

     "Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

     "Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

     Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

     "Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

     Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".


Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl


Publikacja za zgodą redakcji

nr 1-2009
   


Jak być teściową? Jak być teściową?
Marek Warecki, Wojciech Warecki
To rzeczywiście poradnik wyjątkowy. Choć dla teściowych i o nich głównie, to bez dowcipów. Tych, które w roli „szwarccharakteru” osadzają teściowe.... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Fabian: 11.06.2017, 21:22
 Jezu Kochany błagam o modlitwe za moja rodzine moje wspaniałe córki i żone która mnie zdradziła, otwórz jej oczy na krzywde ktorą nam robi i wróci do nas skruszona.
 Maria: 10.06.2017, 23:03
 Boże proszę pomóż
 Marta : 09.06.2017, 21:40
 Proszę o modlitwę w intencji mojego małżeństwa
 Aneta: 09.06.2017, 09:20
 Błagam Cię Ojcze ratuj naszą rodzinę. Co Bóg złączył niech żaden człowiek już nigdy nie rozdziela. AMEN. BŁAGAM.
 Norbert: 06.06.2017, 20:02
 Jezu kochany moje malzenistwo się rozpada błagam cie o łaskę nad naszą rodziną nad moimi córkami ktore potrzebuja obojga rodzicow sa takie malutkie i nie wszystko jeszcze rozumieja ale czuja ze cos sie dzieje nie dobrego . A nasza rodzina wyzdrowial i wróciła do niej miłość by te oschle słowa zamieniły się w ciepłe i zagości w nas spokój a żona odstąpił od rozwodu
 Ania: 06.06.2017, 13:26
 Panie Boże uratuj moje małżeństwo, tylko nadzieja w Tobie i w Twoim miłosierdziu. Wiem, ze też nie jestem bez winy, tez grzeszylam, byłam zaślepiona swoim żalem i cierpieniem. Blagam Cię Jezu ja oprócz mojej rodziny nie mam nic. Uratuj ją przed rozbiciem,
 Agata: 04.06.2017, 08:46
 Boże przemien serce mojego męża, otwórz jego oczy na nasze małżeństwo, uzdrow nas
 Lukasz: 30.05.2017, 21:04
 Panie Boze uratuj nasze małzenstwo przed rozpadem.Tak bardzo Kocham moją Źone Sylwie i nasze najukochansze dziecko.Prosze spraw by moja Źona zrozumiala dobro,Pozwol nam byc razem Prosze
 Maria: 25.05.2017, 06:50
 Proszę Cię Matko i Trójcy Sw wspierajcie moje małżeństwo i moją rodzinę.Miej nas w opiece. Proszę o bliskość i miłość wzajemną.
 Alina: 24.05.2017, 22:56
 Boże nieskończenie wspaniały i najukochańszy uzdrów moje małżeństwo z wielkiego kryzysu nie dopuść do rozbicia przez kogoś lub przez coś więzi małżeńskiej i spraw ażeby mąż wyjaśnił mi całą sytuację jaka ma miejsce i pozwól nam cieszyć się sobą
 wiesia: 20.05.2017, 16:40
 Boże, choć nie raz zwątpiłam -stoję przed Tobą i proszę o łaskę uzdrowienia mojego małżeństwa.Bardzo cierpię i szukam sposobu na to żeby MIŁOŚĆ wróciła do naszego 22-letniego małżeństwa.Proszę o łaskę dla swoich zatroskanych dzieci. Panie spraw aby mąż był kochającym małżonkiem, a nie surowym policjantem. Boję się go, czuję się osaczona.Jezu ufam Tobie.
 B: 20.05.2017, 01:35
 Matko Przenajświętsza, proszę o nawrócenie mojego męża, dary Ducha Św. dla niego oraz jego powrót do domu, proszę o uzdrowienie naszych serc i naszego małżeństwa. Wstawiaj się za nami u Boga!
 D: 19.05.2017, 12:56
 Matenko, wiesz, ze nie chce tego rozwodu. Pragne pojednania mojego meza ze mna, dziecmi, moja rodzina!JEZU UFAM TOBIE! Prosze o modlitw w mojej intencji!
 D: 19.05.2017, 12:55
 Najukochansza Matenko! Nawroc moje go meza i uratuj nasze małzenstwo. Spraw, aby zrozumial on swoje bledy i sprobowal o nas zawalczyc.Nie daje juz rady...Nie widze juz zadnej nadziei, ale JEZU UFAM TOBIE! Prosze Was o modlitwe!
 Maria: 14.05.2017, 17:37
 Boże uratuj moje małżeństwo
 ags: 09.05.2017, 21:55
 Panie Boże blagam o uratowanie mojego malzenstwa. Proszę abysmy znow byli szczęśliwa rodziną.
 Katarzyna: 07.05.2017, 14:45
 Proszę o cud, cud ocalenia mojego małżeństwa, błagam...
 Justyna: 04.05.2017, 01:57
 Proszę o modlitwę w intencji uratowania mojego małżeństwa. Dobry Boże, zapraszam Cię do mojego małżeństwa. Mateczko, Tobie zawierzam mojego męża, dzieci i siebie. Błagam o wiarę dla męża, Jego powrót do Ciebie. Proszę, aby mąż odstąpił od rozwodu.
 Maria: 03.05.2017, 13:51
 Panie! Modlę się do Ciebie o uratowanie małżeństwa mojej córki. Miej w swojej opiece oboje małżonków i ich dziecko. Odwracaj od nich zło, a obdarzaj dobrem. Proszę Cię, Panie miłosierny...
 Monika: 30.04.2017, 00:06
 Panie Boże,proszę o miłosierdzie dla mojego małżeństwa i rodziny.O uratowanie przed rozwodem,rozbiciem i potępieniem wiecznym.O przemianę męża,o jego miłość do mnie i dzieci.O zerwanie wszelkich więzów z kochanką.O wszystkie łaski potrzebne naszej rodzinie i innym małzeństwom w podobnej sytuacji
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej