Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

     Ratujmy małżeństwa!

     "Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

     "Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

     Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

     "Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

     Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".


Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl


Publikacja za zgodą redakcji

nr 1-2009   


Będą jednym ciałem... Będą jednym ciałem...
Małgorzata Wrochna
Książka "Będą jednym ciałem..." jest owocem spotkań autorki – matki i żony – z narzeczonymi i małżonkami. Zawiera wiele praktycznych wskazówek, fachowych informacji i porad dotyczących różnych problemów życia małżeńskiego... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Marta : 05.12.2017, 22:37
 Maryjo, dziękuję, że poprawiły się relacje z moim mężem. Jezu ufam Tobie
 Marta : 23.11.2017, 21:44
 Maryjo, ratuj moje małżeństwo. Uzdrow męża z depresji.
 teresa: 16.11.2017, 10:05
 Panie Boże proszę cię żeby maja synowa wróciła do syna i znowu byli szczęśliwi
 teresa: 16.11.2017, 10:02
 Panie Boże proszę cię żeby maja synowa wróciła do syna i znowu byli szczęśliwi
 B.M.: 13.11.2017, 03:01
 Jezu proszę o wstawiennictwo za sprawą którego moje modlitwy zostaną wysłuchane i Hubert wróci do domu daj Jemu siłę aby uwierzył, że nasze małżeństwo można uratować. Proszę odsuń od Niego myśli związane z inną kobietą i pomóż aby zrozumiał że nasza miłość nadal trwa.Jezu ufam Tobie
 anka: 09.11.2017, 17:10
 Ojcze Najwyższy błagam cie uratuj małzenstwo mojego syna , spraw prosze zeby wybaczyli sovie wszystkie urazy, zeby ich syn mogł wychowywac sie w pełnej zdrowej rodzinie. Nie odtracaj mojej prosbt wesprzyj ich w trudnych chwilach daj nadzieje i wiare i miłosc
 Barbara Basia: 03.11.2017, 17:06
 Boże ratuj moje małżeństwo usun wszystkie przeszkody które zakłócają nam w małżeństwie ,odsun od mojego męża Tadeusza kobietę która zajęła moje miejsce.Spraw aby mój mąż Tadeusz na nowo odnalazł miłość która nas połączyła.Blagam pomóż mi.
 Gosia: 02.11.2017, 22:55
 Boże ratuj moje małżeństwo.Spraw aby mój mąż na nowo odnalazl milosc ktora nas połączyła.Dziekuje Ci ze dajesz mi sile w tych trudnych chwilach.Uwielbiam cie i ufam że mnie nie zostawisz i wysluchasz moje modlitwy.
 Dominika: 02.11.2017, 17:42
 Błagam o uratowanie mojego małżeństwa, o powrót miłości i zaufania po zdradzie
 Marcelina: 30.10.2017, 08:11
 Boże spraw żeby dla męża najważniejsza była rodzina, ja i nasz syn. Żeby kochał nas całym sercem a nie uciekał od nas każdego dnia.
 Natalia: 26.10.2017, 16:33
 Boże pomóż mi aby mój mąż dał nam ostatnia szansa żebyśmy nadal byli małżeństwem i żeby nasze dzieci wychowywał się w pełnej rodzinie. Nie pozwól aby inna kobieta mi go odebrała. Prosze z calego serca ocal moje małżeństwo.
 Ja: 25.10.2017, 22:24
 Panie niech wroci milość I szacunek do naszego małżeństwa. Co sie z nami stalo. Jezu ty sie tym zajmij.
 G.G.: 15.10.2017, 06:46
 Błagam Jezu wonach mi moje grzechy wyrwi mojego meza ze szponów jego kochanki blagam nie doprowadz do tego rozwodu .Blagam ratuj moje małzeństwo .Wybacz mi.
 Piotr: 05.10.2017, 13:52
 Panie usuń wszystkie przeszkody jakie stoją na drodze do pojednania Naszego Małżeństwa i Rodziny! Panie wołam do Ciebie, Panie...Zrób to teraz,Amen! Dziękuje Ci ze mnie tak ciężko doswiadczasz, bo TY wiesz co jest dla mnie dobre.
 Elka: 03.10.2017, 21:29
 Jezu ratuj rodzine mojej córki.
 Marzena: 19.09.2017, 09:49
 SW. Boże miej moje małżeństwo pod opieką swą
 ulka: 12.09.2017, 20:57
 Jezu przemień mojego męża Marka, nawróć go przyprowadż do domu , błagam uratuj nasze małżeństwo bo po ludzku nic nie moge zrobić Błagam aby sie opamietał
 Sylwia: 09.09.2017, 18:40
 Panie prosze o laski dla mojej rodziny uratuj moje malzenstwo nawroc mojego meza spraw abysmy nadal z dziecmi tworzyli rodzine pomoz mojemu mezowi wrocic do nas Jezu Ty sie tym zajmij Jezu Ufam Tobie
 Anna: 06.09.2017, 23:10
 Panie Jezu Ty sie zajmij moim małżeństwem, Tobie oddaje moje małżeństwo i powierzam mojego małżonka Roberta i nasze dzieci. Dopiero odejście męża z domu i rozwód cywilny i pustka jaka powstała dały mi zrozumieć gdzie doprowadziło mnie życie bez Boga i miłości. Ale mam głęboka wiarę, ze Ty Jezu zajmiesz sie nami i naszym cierpieniem i przemieniał zło w dobro. Dziękuje Ci Jezu za ten krzyż, który dopomógł mi zrozumieć ból rozstania, rozpadu rodziny, samotności, nieszczęścia pozostawionych dzieci i obecności innej kobiety. Unizam przed Toba siebie, mojego małżonka i proszę pokornie:; Panie Jezu Ty sie tym zajmij, Twoja służebnica Anna
 aga: 05.09.2017, 11:16
 Boże ratuj nasze małżeństwo
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej