Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy? Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy?
John Eldredge, Stasi Eldredge
"Bóg stwarza Adama i Ewę - mężczyznę i kobietę. Zbliża ich do siebie tak blisko, jak to tylko możliwe. Morderczo blisko. Łączy ich w małżeństwo. A potem żyją już na zawsze szczęśliwie..." Ta historia potoczyła się zupełnie inaczej...... » zobacz więcej
Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

     Ratujmy małżeństwa!

     "Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

     "Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

     Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

     "Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

     Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".


Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl


Publikacja za zgodą redakcji

nr 1-2009
   


Małżeństwo o jakim marzysz Małżeństwo o jakim marzysz
Gary Chapman
Niezależnie od tego, czy jesteście nowożeńcami, czy też weteranami, mającymi już za sobą wiele wyzwań, powinniście zdawać sobie jasno sprawę, że tak naprawdę jedynym celem małżeństwa jest osiągnięcie prawdziwej jedności we wszystkich dziedzinach życia. Bez osiągnięcia tego celu nie ma szansy, aby małżeństwo mogło być udane... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 wiesia: 20.05.2017, 16:40
 Boże, choć nie raz zwątpiłam -stoję przed Tobą i proszę o łaskę uzdrowienia mojego małżeństwa.Bardzo cierpię i szukam sposobu na to żeby MIŁOŚĆ wróciła do naszego 22-letniego małżeństwa.Proszę o łaskę dla swoich zatroskanych dzieci. Panie spraw aby mąż był kochającym małżonkiem, a nie surowym policjantem. Boję się go, czuję się osaczona.Jezu ufam Tobie.
 B: 20.05.2017, 01:35
 Matko Przenajświętsza, proszę o nawrócenie mojego męża, dary Ducha Św. dla niego oraz jego powrót do domu, proszę o uzdrowienie naszych serc i naszego małżeństwa. Wstawiaj się za nami u Boga!
 D: 19.05.2017, 12:56
 Matenko, wiesz, ze nie chce tego rozwodu. Pragne pojednania mojego meza ze mna, dziecmi, moja rodzina!JEZU UFAM TOBIE! Prosze o modlitw w mojej intencji!
 D: 19.05.2017, 12:55
 Najukochansza Matenko! Nawroc moje go meza i uratuj nasze małzenstwo. Spraw, aby zrozumial on swoje bledy i sprobowal o nas zawalczyc.Nie daje juz rady...Nie widze juz zadnej nadziei, ale JEZU UFAM TOBIE! Prosze Was o modlitwe!
 Maria: 14.05.2017, 17:37
 Boże uratuj moje małżeństwo
 ags: 09.05.2017, 21:55
 Panie Boże blagam o uratowanie mojego malzenstwa. Proszę abysmy znow byli szczęśliwa rodziną.
 Katarzyna: 07.05.2017, 14:45
 Proszę o cud, cud ocalenia mojego małżeństwa, błagam...
 Justyna: 04.05.2017, 01:57
 Proszę o modlitwę w intencji uratowania mojego małżeństwa. Dobry Boże, zapraszam Cię do mojego małżeństwa. Mateczko, Tobie zawierzam mojego męża, dzieci i siebie. Błagam o wiarę dla męża, Jego powrót do Ciebie. Proszę, aby mąż odstąpił od rozwodu.
 Maria: 03.05.2017, 13:51
 Panie! Modlę się do Ciebie o uratowanie małżeństwa mojej córki. Miej w swojej opiece oboje małżonków i ich dziecko. Odwracaj od nich zło, a obdarzaj dobrem. Proszę Cię, Panie miłosierny...
 Monika: 30.04.2017, 00:06
 Panie Boże,proszę o miłosierdzie dla mojego małżeństwa i rodziny.O uratowanie przed rozwodem,rozbiciem i potępieniem wiecznym.O przemianę męża,o jego miłość do mnie i dzieci.O zerwanie wszelkich więzów z kochanką.O wszystkie łaski potrzebne naszej rodzinie i innym małzeństwom w podobnej sytuacji
 Sylwia29.04.2017: 29.04.2017, 17:06
 Prosze o modlitwe i intencjie za uzdrowienie mojego malzenstwa i nawrocenie mojego meza Prosze Panie Boze uratuj moje malzenstwo i mniej w opiece nasze dzieci.
 Justyna: 28.04.2017, 11:50
 Proszę o modlitwę w intencji uratowania mojego małżeństwa. Dobry Boże, zapraszam Cię do mojego małżeństwa. Mateczko, Tobie zawierzam mojego męża, dzieci i siebie. Błagam o wiarę dla męża, Jego powrót do Ciebie. Proszę, aby mąż odstąpił od rozwodu.
 Justyna: 26.04.2017, 18:44
 Proszę o modlitwę w intencji uratowania mojego małżeństwa. Dobry Boże, zapraszam Cię do mojego małżeństwa. Mateczko, Tobie zawierzam mojego męża, dzieci i siebie. Błagam o wiarę dla męża, Jego powrót do Ciebie. Proszę, aby mąż odstąpił od rozwodu.
 M: 21.04.2017, 08:52
 Boże, daj mi siłę, wytrwałość i cierpliwość. Spraw aby moj mąż przestał myśleć o innej kobiecie, która wdarła się w nasze życie. Niech dostrzeże miłość żony i dzieci. Prosze Boże dopomózmi w tej cieżkiej sytuacji
 Maria: 13.04.2017, 09:19
 Boże broń moje małżeństwo od złego i natchnij duchem świętym . Proszę żeby moje małżeństwo zostało obdarowane cudem zamiany oddalenia w bliskość żeby mur który powstał między nami runął
 Marta : 11.04.2017, 21:51
 Proszę o modlitwę w intencji mojego małżeństwa, które jest w kryzysie.
 Marta : 10.04.2017, 22:28
 Boże daj mi siłę, cierpliwość i wytrwałość w walce o nasze małżeństwo. Proszę w intencji mojego męża, za nasze dzieci.
 Kasia: 07.04.2017, 09:33
 Boże Ojcze proszę uratuj moje małżeństwo. Bardzo kocham mojego męża. Pozwól nam być znowu razem.Kocham go i oddałam za niego zycie.Tak mi ciężko bez niego. Proszę Panie Boże niech i on zrozumie swoje błędy. Bardzo Ciebie proszę Ojcze Święty. Pozwól nam się cieszyć sobą.
 Agnieszka: 30.03.2017, 15:16
 Prosze o modlitwe za moje malzenstwo aby maz wycofal pozew o rozwod, aby zrozumial rowniez swoje bledy, aby wrocil do domu , do mnie i synka. Prosze abysmy na nowo uwiezyli i zaufali sobie.
 Beata: 26.03.2017, 23:27
 Boże miej w opiece moje małżeństwo.Pokieruj myślami i sercem mojego męża Mariusza żeby zawsze kochał mnie i naszego synka.Dopomóż żebyśmy znowu byli razem pod jednym dachem ,jako mąż i żona, dopóki śmierć nas nie rozłączy.Ale bez szkody dla innych. Mój mąż i syn są sensem mojego życia. Jeżeli mam żyć bez nich to nie chcę żyć wogóle. Co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący i Wszyscy Święci.
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej