Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy? Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy?
John Eldredge, Stasi Eldredge
"Bóg stwarza Adama i Ewę - mężczyznę i kobietę. Zbliża ich do siebie tak blisko, jak to tylko możliwe. Morderczo blisko. Łączy ich w małżeństwo. A potem żyją już na zawsze szczęśliwie..." Ta historia potoczyła się zupełnie inaczej...... » zobacz więcej
Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

     Ratujmy małżeństwa!

     "Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

     "Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

     Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

     "Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

     Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".


Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl


Publikacja za zgodą redakcji

nr 1-2009
   


O kapłaństwie, celibacie i małżeństwie z rozsądku O kapłaństwie, celibacie i małżeństwie z rozsądku
o.Joachim Badeni OP, Alina Petrowa-Wasilewicz
Ojciec Joachim Badeni - ceniony duszpasterz - odpowiada na pytania Aliny Petrowej-Wasilewicz (dziennikarki KAI), dotyczące istoty kapłaństwa, celibatu i małżeństwa.... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 aga: 23.01.2017, 20:34
 Panie Boże proszę uratuj moje małżeństwo. Tak bardzo Cię Proszę.
 jola: 21.01.2017, 21:18
 Panie Boże proszę ratuj moje małżeństwo nie pozwól by się rozpadło.Nie mój mąż wróci od kochanki i już więcej niech się z nią nie spotyka .Wiem że nie jestem idealną żoną i matką.Ale daj nam szansę.Proszę Błagam.JEZU UFAM TOBIE
 żona i matka 4 dzieci: 12.01.2017, 15:50
 Matko Boża, proszę uratuj moje małżeństwo, uzdrów nasze relacje, naucz nas na nowo wzajemnie się słuchać i porozumieć, oddal od nas nasze lęki, zerwij wszystkie kajdany zła i przeklenstwa, które spoczęły na naszym małżeństwie i na nas.
 Gosia: 11.01.2017, 11:37
 Panie Boże uratuj moje małżeństwo spraw aby maz wycofał sprawę o rozwod i wrócił do mnie i do dziecka prosze i błagam Cię
 Matka: 10.01.2017, 21:53
 Panie Boże proszę uratuj małżeństwo mego syna. Daj im szansę na to, by znowu się nawzajem odnaleźli i doczekali szczęśliwie potomstwa. Gdzieś się zagubili w tym życiu...
 Matka: 10.01.2017, 21:50
 Panie Boże proszę uratuj małżeństwo mego syna. Daj im szansę na to, by znowu się nawzajem odnaleźli i doczekali szczęśliwie potomstwa. Gdzieś się zagubili w tym życiu...
 MAria: 08.01.2017, 21:46
  Proszę Jezu o łaskę rozwagi dla mojego syna i synowej żeby ich małżeństwo przetrwało i była zgoda między nimi i dzieckiem Prosze wysłuchaj mojej prośby , błagam o pomoc.
 elzbieta: 02.01.2017, 12:56
 Nowy Rok, i nasz jubileusz, to już 25. Panie, który jestes Miłosierdziem samym, przemień nas, ulecz nasze relacje, nasze serca, nasze dzieci, ukształtuj na nowo. Spraw by nasza wiara, nadzieja i miłość była wskrzeszona, by Twoja chwała wypełniła naszą rodzinę i nasz dom, prosze, proszę, proszę.
 Ulka: 29.12.2016, 10:23
 Proszę jezu o modlitwę za mojego syna i synowa żeby ich małżeństwo przetrwało i była zgoda między nimi Dziękuję Jezu za modlitwę i błagam o pomoc.
 Ulka: 29.12.2016, 10:20
 Proszę jezu o modlitwę za mojego syna i synowa żeby ich małżeństwo przetrwało i była zgoda między nimi
 R: 27.12.2016, 15:51
 Panie ratuj nasze małżeństwo....wyzwól nas od grzechów
 R: 27.12.2016, 15:37
 Panie ratuj nasze małżeństwo....wyzwól nas od grzechów
 maria: 27.12.2016, 10:38
 Proszę uratuj moje małżeństwo żeby mąż zauważył ze jestem Proszę Maria
 maja: 27.12.2016, 10:34
 Proszę uratuj moje małżeństwo żeby mąż zauważył ze jestem Proszę
 Malgorzata: 23.12.2016, 07:17
 Panie Jezu proszę uratuj moje małżeństwo, wróć ojca dzieciom, wlej w nasze serca miłość, szacunek , bliskość. Maryjo do Ciebie się uciekam pomóż nam. Odmów w nas sakramentalne małżeństwo. Ja nie Pawle 2 wstaw się za nami . Wszyscy święci i Aniołowie w niebie wstswcie się za nami . Duchu Święty proszę Cię wlej w nas swoją Mądrość w tym trudnym czasie . Jezu dziękuję Ci za wszystkie łaski jakimi nas obdarzasz i obdarzysz . amen. Jezu ufam Tobie.
 Kasia: 21.12.2016, 07:28
 Boże Proszę o uzdrowienie mojego małżeństwa, proszę o łaskę wybaczenia. Abyśmy potrafili sobie zaufać ....proszę!
 Monika: 16.12.2016, 19:22
 Panie Boże proszę z całego serca , aby mąż ode mnie nie odszedł, nie porzucał naszej rodziny. Ja bardzo kocham mojego męża. Bardzo proszę, aby dał szansę naszemu związkowi. Wierzę w Ciebie Boże ukochany. Serdecznie dziękuję.
 Agnieszka: 14.12.2016, 19:45
 Matko Boża, Matko Najmilsza, proszę Cie wyproś mi u Boga łaskę nawrócenia i powrotu do mnie mojego męża, ratuj proszę moje małżeństwo, spraw, by mój mąż na nowo mnie pokochał i abym ja też stała się lepszą żoną. Obdarz nasze córki Matczyną opieką, chroń je od zła, ratuj Matko naszą rodzinę, proszę...
 Wiola: 11.12.2016, 08:40
 Panie Jezu,proszę uratuj nasze malzenstwo przez wzglad na nasza coreczke 4 letnia I na mnie.Sprowadz meza na wlasciwa droge niech porzuci zla droge I zawroci z niej do rodziny.Oswiec Panie umysl mu niech odejdzie szatan ,niech zostawi kochanke ukrainke.Panie Boze przeciez my tak sie kochalismy.Boze pokladam nadzieje w tobie bo tylko to mi zostalo.
 strostkna ciocia: 06.12.2016, 17:51
 Boze uratuj małzenstwo mojego siostrzenca
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej