Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy? Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy?
John Eldredge, Stasi Eldredge
"Bóg stwarza Adama i Ewę - mężczyznę i kobietę. Zbliża ich do siebie tak blisko, jak to tylko możliwe. Morderczo blisko. Łączy ich w małżeństwo. A potem żyją już na zawsze szczęśliwie..." Ta historia potoczyła się zupełnie inaczej...... » zobacz więcej
Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

     Ratujmy małżeństwa!

     "Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

     "Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

     Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

     "Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

     Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".


Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl


Publikacja za zgodą redakcji

nr 1-2009
   


Nasze małżeństwo potrzebuje lekarstwa Nasze małżeństwo potrzebuje lekarstwa
Robert i Rosemary Barnes
Pozostawianie żółtych samoprzylepnych karteczek na lodówce, rozmowa podczas oglądania telewizji czy czytania gazety, wymiana faktów lub informacji – często tak właśnie wygląda porozumiewanie się między mężem i żoną.... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Marta: 21.09.2016, 01:17
 Panie Boże i Ty przenajświętsza Panienko pomóżcie mi i mojemu mężowi odnalezc miłość, którą tak zaniedbaliśmy. Wspomóżcie nas w walce z szatanem i jego podszeptami aby nasze życie małżeńskie mogło trwać w miłości i łasce u Pana Boga. Ufam Ci panie Jezu
 leonia: 18.09.2016, 20:49
 Matko Boża ojcze Pio Janie Pawla ratuj małżeństwo syna S I Ż daj im łaske pojednania zrozumienia radości naucz ich rozmowy z sobą bliskości i ciepła w wzajemnych relacjach
 Kasia: 18.09.2016, 17:09
 Najlepszy z Ojcow, blagam zawroc mojego meza Sebastiana z drogi ktora obral z dala ode mnie i naszego syna z inna kobieta. 23 wrzesnia powinnismy obchodzic nasza 10 rocznice slubu...Blagam o laske dla naszej trojki.
 Dariusz 2061: 17.09.2016, 12:21
 Proszę się Panie Boże o natchnienie nowej wielkiej miłości dla mojej Kochanej Żony dla Ciebie i dla mnie.Prosze Cie Panie Jezu pomóż nam walczyć o szczęśliwie małżeństwio w które nasz zlaczyles.
 Tomek: 05.09.2016, 14:00
 Daj mi Panie BOŻE siłę i przede wszystkim zdrowie psychiczne w tej walce o powrót żony i aby odsuneła się od tego człowieka z którym się związała. Boję się,że dłużej moja psychika tego nie wytrzyma. Bardzo JĄ kocham i tęsknię!!! Dopomóż mi PANIE BOŻE.
 Tomek: 05.09.2016, 12:57
 Proszę CIĘ miłosierna Maryjo uproś u PANA BOGA najwyższego łaskę dla mnie,aby moja żona wróciła do mnie i nasze małżeństwo przetrwało. Wszystko jej wybaczę co złego mi zrobiła i ja też proszę o wybaczenie moich win względem niej. Zależy mnie bardzo na niej i bardzo ją kocham. Nie potrafię bez niej żyć i moje dalsze życie traci jakikolwiek sens. Jestem bardzo załamany!!!
 Michał: 02.09.2016, 12:53
 Ojcze, Boże proszę Ciebie o naprawę mojego małżeństwa, o moją przemianę i przemianę mojej żony, która boi się poświęcić życie dla mnie,nie pomaga, nie rozmawia, buntuje się. Tobie Boże oddaję wolę przemiany naszego małżeństwa, i oddaję przyszłość naszej rodzinny w tym córeczki Wiktorii w Twoje Boskie ręce.
 Michał: 02.09.2016, 12:52
 Ojcze, Boże proszę Ciebie o naprawę mojego małżeństwa, o moją przemianę i przemianę mojej żony, która boi się poświęcić życie dla mnie,nie pomaga, nie rozmawia, buntuje się. Tobie Boże oddaję wolę przemiany naszego małżeństwa, i oddaję przyszłość naszej rodzinny w tym córeczki Wiktorii w Twoje Boskie ręce.
 Aldona: 01.09.2016, 01:42
 Boże, w tobie moja nadzieja, błagam spraw aby moje małżeństwo przetrwało, mąż nie widzi sensu w naszym związku, chce odejść od rodziny, pomóż mu odzyskać wiarę w nasze małżeństwo i miłość. Proszę o modlitwę w naszej intencji.
 paulina: 31.08.2016, 15:25
 Boże Miłosierny błagam Cię o to aby mój związek z Michałem przetrwał. Prosze Cię uratuj nasz związek. Ufam Tobie
 anna: 30.08.2016, 15:47
 Dobry Boże błagam o to by mąż mi wybsczył .Amen
 anna: 30.08.2016, 11:33
 Dobry Boże błagam o to by mąż mi wybsczył .Amen
 anka: 29.08.2016, 17:59
 Blagam o powoc w nawroceniu mojego meza z calego serca pragne uratowac nasze malzenstwo przed Bogiem przysiegalam i z Bogiem chce przetrwac ten trudny czas wierze ze mi pomoze odmieni mojego meza i uratuje nasza milosc
 anna: 29.08.2016, 17:48
 Dobry Boże błagam o to by mąż mi wybsczył .Amen
 Błażej: 29.08.2016, 05:19
 Boże w Twoje ręce oddaje los mojego małżeństwa. Proszę Cię pomóż Nam drogich na odpowiednią drogę. Drogę miłości i szczęścia.
 anna: 29.08.2016, 02:28
 Dobry Boże błagam o to by mąż mi wybsczył .Amen
 b.: 25.08.2016, 22:05
 Boże Ukochany, proszę Cię z całego serca daj mi siłę przetrwać w tym małżeństwie. By mąż nie byl zarozumiałym potworem. Proszę o jego szacunek, miłość, wsparcie i zrozumienie. Mamy 2 malutkich dzieci. Psychicznie bardzo się męczę. Jestem po prostu nieszczęśliwa. Daj mi Boże szczęście w tym małżeństwie błagam Cię z całego serca. Spraw bym przestała myśleć o rozstaniu i poznaniu mężczyzny który nie będzie mnie ranił
 Zona i matka: 25.08.2016, 17:44
 Matko Boża proszę o przemianę serca dla męza, który o początku naszego małżeństwa systematycznie dąży do jego rozbicia Najpierw był synusiem Tatusia , co tata plunął , synuś powtórzył.Potem sługusem siostruni i rodzinki ,mogli atakować , ile tyko chcieli. Od dłuższego czasu on mnie atakuje , kłóci się z bylejakiego powodu i używa wulgarnych słów .
 ewa: 25.08.2016, 15:45
 Panie Boże proszę cię uratuj nasze małżeństwo irodzinę syn potrzebuje ojca, dopomóż aby wrócił do domu panie wysłuchaj moich prosb
 ewa: 25.08.2016, 15:07
 Panie Boże proszę cię uratuj nasze małżeństwo irodzinę syn potrzebuje ojca, dopomóż aby wrócił do domu panie wysłuchaj moich prosb
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2016 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej