Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy? Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy?
John Eldredge, Stasi Eldredge
"Bóg stwarza Adama i Ewę - mężczyznę i kobietę. Zbliża ich do siebie tak blisko, jak to tylko możliwe. Morderczo blisko. Łączy ich w małżeństwo. A potem żyją już na zawsze szczęśliwie..." Ta historia potoczyła się zupełnie inaczej...... » zobacz więcej
Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

     Ratujmy małżeństwa!

     "Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

     "Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

     Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

     "Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

     Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".


Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl


Publikacja za zgodą redakcji

nr 1-2009
   


Pięć filarów rodzinnej miłości Pięć filarów rodzinnej miłości
Gary Chapman
To, w jaki sposób ty i twój małżonek szanujecie się wzajemnie jest również wzorem dla twoich dzieci. Jeżeli pamiętacie o swoich urodzinach, świętujecie rocznice ślubu, chwalicie siebie nawzajem przed dziećmi, wyrażacie zadowolenie ze smacznych posiłków lub czystego samochodu, wtedy uczycie dzieci, jak szanować was i innych... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Maria: 13.04.2017, 09:19
 Boże broń moje małżeństwo od złego i natchnij duchem świętym . Proszę żeby moje małżeństwo zostało obdarowane cudem zamiany oddalenia w bliskość żeby mur który powstał między nami runął
 Marta : 11.04.2017, 21:51
 Proszę o modlitwę w intencji mojego małżeństwa, które jest w kryzysie.
 Marta : 10.04.2017, 22:28
 Boże daj mi siłę, cierpliwość i wytrwałość w walce o nasze małżeństwo. Proszę w intencji mojego męża, za nasze dzieci.
 Kasia: 07.04.2017, 09:33
 Boże Ojcze proszę uratuj moje małżeństwo. Bardzo kocham mojego męża. Pozwól nam być znowu razem.Kocham go i oddałam za niego zycie.Tak mi ciężko bez niego. Proszę Panie Boże niech i on zrozumie swoje błędy. Bardzo Ciebie proszę Ojcze Święty. Pozwól nam się cieszyć sobą.
 Agnieszka: 30.03.2017, 15:16
 Prosze o modlitwe za moje malzenstwo aby maz wycofal pozew o rozwod, aby zrozumial rowniez swoje bledy, aby wrocil do domu , do mnie i synka. Prosze abysmy na nowo uwiezyli i zaufali sobie.
 Beata: 26.03.2017, 23:27
 Boże miej w opiece moje małżeństwo.Pokieruj myślami i sercem mojego męża Mariusza żeby zawsze kochał mnie i naszego synka.Dopomóż żebyśmy znowu byli razem pod jednym dachem ,jako mąż i żona, dopóki śmierć nas nie rozłączy.Ale bez szkody dla innych. Mój mąż i syn są sensem mojego życia. Jeżeli mam żyć bez nich to nie chcę żyć wogóle. Co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący i Wszyscy Święci.
 Jagoda: 26.03.2017, 17:31
 Proszę o modlitwę o uratowanie naszego małżeństwa które jest na skraju rozpadu Boże dopomóż aby mąz się opamiętał Panie proszę, pokornie błagam uratuj moje małżeństwo, daj ostrzeżenie mojemu mężowi, że alkohol to grzech i przynosi tylko wstyd,jest dobrym człowiekiem ale nie razi sobie z emocjami. Boże błagam przywróć mu miłość do mnie i dzieci aby się nie musiały wstydzić za ojca . Panie daj mi siłę abym też wytrwała w modlitwie o uratowanie małżeństwa i naszej rodziny aby wszystko wróciło do normy szczęście miłość i zrozumienie.Matko Przenajświętsza ,święta Faustyno modl się za nami.
 AWE: 24.03.2017, 14:53
 Panie proszę, pokornie błagam uratuj moje małżeństwo, daj ostrzeżenie mojemu mężowi, że obłuda, kłamstwa, zdrada, cudzołustwo to straszne grzechy. Boże błagam przywróć mu miłość do mnie, tą którą mi ślubował. Panie spraw abym była szczęśliwa.
 Maria: 22.03.2017, 05:59
 Proszę Panie uratuj moje małżeństwo, żeby oddalenie zmieniło się w bliskość, czułość.Bardzo Cię proszę Boże
 EDYTA 32 : 20.03.2017, 23:34
 Bóże jedyny wszechmocny wnieskoczonosci miłosierny błagam z całego serca z całej duszy i uzdrowienie mojego małżeństwa odpędz to co złe i pełne nieporozumień . Jedno skinienie twoje a moje małżeństwo będzie uleczone proszę o modlitwy do Boga do Maryji to wszystkich Śwìetych by to co dobre we mnie i w mężu zwyciężyło odeszła wszelką złość wszelką gorycz . By wszystko odrodziło się na nowo w miłość którą Ty Boże oddychasz którą Ty Boże możeesz podarować okazać względem nas zwykłych grzesznych ludzi grzechem spalamy
 Marta : 19.03.2017, 19:17
 Proszę o modlitwę w intencji mojego małżeństwa, które jest w kryzysie. Za mnie i mojego męża Grzegorza, za nasze dzieci. Bóg zapłać
 Wiola: 18.03.2017, 17:53
 Boże dopomóż , aby moje małżeństwo stało się pełne miłośći , dobroci , zrozumienia . Ratuj Boże , mamy dwóch synów .
 Maria: 16.03.2017, 06:33
 Proszę Maryjo uratuj moje małżeństwo, proszę żeby powrócił mi spokój ducha aby mój mąż mnie zauważał i zmienił podejście do mnie, bardzo Cię proszę
 Robert : 07.03.2017, 21:43
 Proszę o modlitwę za moją rodzinę. Grozi jej ciągle kryzys. Nieporozumienia z żoną Beatą. Boże ochron nas i nasze dzieci.
 Robert: 07.03.2017, 17:01
 Boże. Proszę uratuj związek małżeński mój i mojej żony Beaty. Niech trwa dla chwały Boga jak najdłużej. Pomóż nam wytrwać kolejne kryzysy. Dla nas i 3 naszych dzieci.
 Kadu: 05.03.2017, 07:21
 Panie Boże spraw, by skruszał mur obojętności mojego męża, by odrzucił grzech cudzołóstwa, byśmy wybaczyli sobie wzajemnie i mogli zbudować dojrzałą relację opartą na zaufaniu. Błagam, ratuj, ocal moje małżeństwo. Proszę o modlitwę, by w naszym domu znów zapanowała zgoda, radość i szczęście.
 Wioletta: 02.03.2017, 22:49
 Boże,zabierz moje troski,zmartwienia w sprawie tak trudnej dla mnie jak uratowanie mojego malzenstwa.Panie zawierzam ci bezgranicznie oddaje ci sprawę ta co robi mój mąż który jest na grzesznej drodze.Ty lepiej wiesz ode mnie.
 Magda: 25.02.2017, 18:28
 Maryjo proszę uratuj moje małżeństwo daj nam sile aby naprawić nasze relacje otocz nas i nasza córka swoją opieka Tobie zawierzam moje małżeństwo
 grazyna: 25.02.2017, 18:04
 Prosze Cie Panie Boze miej w opiece moje kasia zeby byli bardziej wyrozumiala dla swojej meza Ona jest bardzo nerwowa ale Boje sie ze On tego niewytrzyma.sprawy finansowe ich przerastaja i Oni sobie z tym nie radza .Milosc tez tam juz wygasa dlaczego nie rozumiem miej ich Panie Boze w swojej opiece prosze o modlitwa Bog zaplac
 mania: 25.02.2017, 16:18
 Boże mój i Mateńko moja sprawcie by mój mąż się opamiętał i nie rozbijał naszej rodziny.Niech szatan opuści jego myśli w imię św.Michała Archanioła.Boże Zmiłuj się nad nami
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej