Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Dar i zadanie

     Były wakacje - czas wypoczynku i rodzinnych odwiedzin. Wyjechałam z rodziną na wieś, w której się urodziłam. Odwiedziłam tam swojego chrzestnego. Jego żona, rodzona siostra mojego taty, który już nie żyje od trzynastu lat, jest jedyną żyjącą osobą z tej strony mojej rodziny. Ma osiemdziesiąt dwa lata i już trzeci rok, ze względu na swoją chorobę, leży w łóżku. A jej mąż przez cały ten czas się nią opiekuje. Cóż tu dużo mówić, zaimponował mi i oczarował mnie tak bardzo, że postanowiłam o nim napisać.

     Wujek ma osiemdziesiąt osiem lat, jest sprawny, wysportowany i pełen dobrego humoru. Ma wspaniałą pamięć i ciekawie opowiada. A ma co, bo przeżył dwie wojny i był więźniem lubelskiego zamku. Opowiadał, że zawsze w najtrudniejszych chwilach się modlił. Jak relikwię przechowuje medalik, który w młodości dała mu matka. Twierdzi, że modlitwa to wznoszenie się do Boga, kierowanie do Niego podziękowań i próśb. Modli się razem z ciocią, choć dla niej wspólne odmawianie różańca i litanii jest ćwiczeniem pamięci, którą traci. To straszne, ale ciocia staje się "roślinką".

     Jednak nie dla mojego wujka. On z pełnym poświęceniem myje ją, zmienia pampersy, ubiera, karmi, nigdy nie okazując zniecierpliwienia. Przeżył z ciocią sześćdziesiąt lat i nadal ją kocha. Obserwuję ich i stwierdzam, że sakrament małżeństwa jest darem, ale też zobowiązaniem do ciągłego starania się o dobro tej drugiej osoby. Zazdroszczę cioci i sama kiedyś chciałabym być tak traktowana. W dzisiejszym płytkim i pustym świecie taki wujek to brylant. Życzę mu dużo zdrowia i jestem z niego dumna.


Maria   


Drzwi otwiera miłość. Album dla małżonków Drzwi otwiera miłość. Album dla małżonków
Małgorzata Wilk
Książka jest zbiorem rozważań, sentencji, modlitw, wspomnień związanych z różnymi aspektami życia małżeństwa. Myśli, czasami poważne, czasami dowcipne będą towarzyszyły małżonkom w różnych chwilach ich wspólnego bycia. Doskonały prezent w dniu ślubu, rocznic oraz na wszelkie inne "małżeńskie" okazje... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Blue: 25.11.2008, 00:25
 a ja bym chciała wiedzieć że potrafię być taką żoną jak opisany tu mąż...
 madzia: 05.03.2007, 11:30
 Aniu, powodzenia na nowej drodze życia! A takich ludzi jak wujek Marii dzisiaj trzeba szukać ze świeczką w ręku. Chciałabym, i modlę się o takiego meża dla mnie...
 Ania: 20.02.2007, 12:20
 Oby takich osob na swiecie bylo wiecej.Zycze kazdej kobiecie takiego meza i rowiez sobie takiej cierpliwosci i umiejetnosci oddania sie drugiemu czlowiekowi,poniewaz w styczniu 2008r wychodze za maz:)
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej