Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Moc zawierzenia

     Pragnę podzielić się doświadczeniem ogromu miłości Boga i Maryi, Królowej Polski, Pani Jasnogórskiej, do tych, którzy zawierzają się Jej Niepokalanemu Sercu. Od kilku lat w każdą pierwszą sobotę miesiąca, uczestniczę w takich zawierzeniach, które dokonują się na Mszy św. o godz. 18:30 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. W tym akcie pielgrzymi zawierzają samych siebie, swoje rodziny, miejsca pracy, parafie, a także swoje trudne sytuacje życiowe, problemy, plany na przyszłość, rozeznanie powołania, prośby, np. o potomstwo -po prostu wszystko, co było, jest i będzie w ich życiu. Ten prosty akt miłości i dziecięcej ufności we wstawiennictwo Matki Bożej jest odpowiedzią na wezwanie Maryi w Fatimie, gdzie powiedziała, że zwycięstwo przyjdzie przez Jej Niepokalane Serce. Jest to także kontynuacja drogi, którą pokazał nam Sługa Boży Jan Paweł II, zawierzając siebie Niepokalanemu Sercu Maryi, by być "cały Jej" - "Totus Tuus". 25.03.1984 roku takim samym aktem objął Rosję i cały świat.

     8 września 1946 roku na Jasnej Górze kard. August Hlond, prymas Polski, poświęcił naród polski Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny. Do Pani Jasnogórskiej pielgrzymują w każdą pierwszą sobotę Jej dzieci, prosząc o tryumf Niepokalanego Serca w tym, co je boli i co po ludzku nie jest możliwe do rozwiązania. Odpowiedź Maryi jest często natychmiastowa i niezwykła. Jak pisał św. Ludwik Grignion de Montfort: "Maryja, ta Przedziwna i Cudowna Dziewica, w łączności z Duchem Świętym sprawiać może rzeczy niezwykłe i nadzwyczajne". Liczne cuda i łaski otrzymali ci, którzy zawierzyli się Niepokalanemu Sercu Maryi. Chciałabym opisać jedno z wielu takich wydarzeń, których byłam świadkiem. Pamiętam pewną Mszę w kaplicy Cudownego Obrazu, podczas której moją uwagę zwróciło dziwne zachowanie młodego mężczyzny. W momencie kiedy kapłan dokonywał konsekracji, ten młody człowiek upadł i wydawało się, że wystąpił u niego atak epilepsji. Wyniesiono go do zakrystii. Po chwili podano mu do wypicia trochę święconej wody. Reakcja była natychmiastowa: widziałam człowieka, który nieświadomy tego, gdzie jest i co robi, rzucał się, wił i parskał. Poproszono znajdującego się tam kapłana o pobłogosławienie go. Młodzieniec uspokoił się wtedy. Jego twarz i oczy odzyskały normalny wygląd. W tej sytuacji stało się jasne, że nie był to atak padaczki, ale problem natury duchowej. Nie pozostawało nic innego, jak tylko skontaktować się z jasnogórskim egzorcystą. Ponieważ ojciec był w tym czasie zajęty, poprosił mnie, abym przez mniej więcej 2 godziny zaopiekowała się Pawłem.

     Udaliśmy się do miejsca, które znajduje się ok. 5 minut od Jasnej Góry. Tym razem pokonanie tej drogi zajęło nam 40 minut. Wydawało mi się, że idę z alkoholikiem w stanie delirium albo narkomanem w okresie głodu narkotycznego. Ogromnym problemem dla Pawła było zrobienie każdego kroku - nie panował nad swoim ciałem, nie mógł zgiąć kolan; widać było, że bardzo cierpi. Musiałam go podtrzymywać, aby nie upadł. W sercu wzywałam Maryję na pomoc. Kiedy doszliśmy na miejsce, Paweł był zupełnie wyczerpany. Próbował mi wyjaśnić, że przyjechał na Jasną Górę prosić o pomoc Matkę Bożą. Zaczęłam mu opowiadać o Maryi i jasnogórskim sanktuarium. Widziałam, jak wyraz jego twarzy się zmieniał, kiedy wypowiadałam słowo "Maryja". Wydawał wtedy dziwne pomruki. Pomimo wcześniejszego zapewnienia, że przyszedł po pomoc do Maryi, coś w jego wnętrzu sprzeciwiało się, wręcz reagowało agresją za każdym razem, kiedy wymieniałam imię Matki Bożej. W końcu zamilkłam i modliłam się w ciszy. Minęły 2 trudne godziny. Szliśmy z powrotem na Jasną Górę. Paweł co jakiś czas zatrzymywał się i nieruchomiał. Im bardziej zbliżaliśmy się do umówionego z ojcem egzorcystą miejsca spotkania, tym bardziej Paweł cierpiał i tym bardziej musiał walczyć, żeby zrobić kolejny krok. Na szczęście ojciec wyszedł nam naprzeciw i pobłogosławił nas, dzięki czemu Paweł miał dość siły, żeby wejść do sanktuarium. Na jego prośbę uczestniczyłam w rozmowie, która miała miejsce między nim a ojcem egzorcystą.

     Paweł chciał "pomóc" swojemu przyjacielowi, którego dziewczyna zaszła w ciążę, co postawiło go w bardzo trudnej sytuacji. Paweł postanowił wtedy zawrzeć ze złym duchem następujący układ: dziecko jego kolegi ma się nie urodzić, a on w zamian za to odda diabłu swoje ciało, umysł, przyszłość - po prostu wszystko. Działo się to w nocy i wtedy poczuł, że zły duch wszedł w niego. Nie trzeba było długo czekać na działanie i manifestację tej niewidzialnej istoty, która powoli przejmowała kontrolę nad nim i jego życiem. Zaczęły się u niego ataki niepohamowanej agresji, depresja, bezsenność, zaniki pamięci, myśli samobójcze, lęki, słyszenie głosów, okropne sny i widzenia, intuicje przewidujące przyszłość... Życie Pawła i jego najbliższych zmieniło się w koszmar. Wkrótce znalazł się pod opieką psychiatryczną. Zaczęto podawać mu leki psychotropowe, kilkakrotnie przebywał też w szpitalu dla psychicznie chorych. Gdy jednak takie konwencjonalne leczenie nie pomagało, rodzina zaczęła szukać pomocy u bioenergoterapeutów. Niestety, było coraz gorzej: pojawiły się podobne problemy u innych członków rodziny Pawła. Tylko babcia, modląca się na różańcu o pomoc dla całej rodziny, pozostawała nietknięta przez Złego.

     Rozpoczęły się egzorcyzmy nad Pawłem, które trwały po kilka godzin dziennie przez 5 kolejnych dni. Na Jasną Górę przybyła rodzina Pawła, która po spowiedzi generalnej prosiła Matkę Bożą o pomoc. Paweł wciąż bardzo cierpiał. W pewnym momencie pojawiła się myśl o zawierzeniu go Niepokalanemu Sercu Maryi. Najpierw uczynili to rodzice, a dopiero potem mógł to zrobić on sam. Z wielkim trudem składał po literce słowa i zdania aktu zawierzenia. Wtedy nastąpił przełom. Sam Paweł twierdzi, że właśnie w tym momencie coś w nim "pękło" i wszedł w inną duchową rzeczywistość. Dalsze modlitwy i kolejne egzorcyzmy spowodowały, że Paweł mógł samodzielnie uczestniczyć w Mszach św. i przyjmować Komunię św. Zaczęło się jego nowe życie z Bogiem. Zły duch jednak nie rezygnował.

     Przed Pawłem stał ogrom duchowej pracy. Wstawał wcześnie rano, odmawiał różaniec, potem szedł na Mszę św., aby "przeżyć dzień". Następnie wieczorem szedł na drugą Mszę św. - aby "przeżyć noc". Po kilku miesiącach takiej walki zaczął w miarę normalnie żyć. Zaliczył - jak powiedział - "z Maryją" zaległości w szkole i zdał do klasy maturalnej. W podziękowaniu Matce Bożej za uwolnienie przeszedł na kolanach drogę od początku parku jasnogórskiego do kaplicy Cudownego Obrazu. Dziś jest młodym, normalnym mężczyzną, modlącym się i kochającym bardzo Jezusa i Maryję, dzięki którym jego życie przemieniło się z piekła w cudowną przygodę bycia chrześcijaninem w szkole Maryi.

     Kontakty Pawła ze złym duchem rozpoczęły się, kiedy miał zaledwie kilka lat. Jako małe dziecko dostał zabawkę - diabełka. Początkowo bardzo się go bał, ale z czasem tak się z nim oswoił, że zaczął nawet mówić do niego. Tak wszedł w inny, niewidzialny świat. Po pewnym czasie zaczął mieć dziwne przeczucia, intuicje i sny. Czuł się inny niż rówieśnicy. Już wtedy wiedział, że jest świat niewidzialny. I ten świat go pociągał. Rodzina również uważała chłopca za szczególne dziecko, nie rozumiejąc jednak tego, skąd brała się jego inność. Wszystko zostało z czasem wyjaśnione. Paweł w najgorszym okresie, kiedy intensywnie szukał pomocy u Boga, słyszał w sercu słowa "Matka Boża, Jasna Góra". Liczył, że od Maryi otrzyma pomoc, chociaż nie wiedział, jak i kiedy. Pamiętał tylko, że babcia modliła się na różańcu do Matki Bożej Jasnogórskiej, i uważał, że to jej modlitwie zawdzięcza pomoc Maryi.

     Na koniec chciałabym podać najprostszy akt zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi, przez który pozwalamy Matce Bożej, by czyniła w nas i wokół nas wielkie rzeczy:

     "Matko Jezusa i Matko moja, Maryjo. Idąc za wzorem Sługi Bożego Jana Pawła II, i ja chcę Ci dziś powiedzieć: cały jestem Twój (cała jestem Twoja). W Twoim Niepokalanym Sercu składam całego (całą) siebie, wszystko, czym jestem: swój umysł, swoją wolę, swoje ciało, emocje, myśli, pragnienia, całą swoją przeszłość od chwili poczęcia i całą swoją przyszłość, swój krok, każdą chwilę swojego : Ty, Najlepsza Matko, kształtuj n ochraniaj od zła, prowadź, posługuj się mną do budowania Królestwa Twojego Syna, Jezusa Chrystusa - jedynego Zbawiciela świata, mojego Zbawiciela, od którego pochodzi wszelkie dobro, prawda i życie".Anna Maria


Publikacja za zgodą redakcji

nr 3-2008   


Wasze komentarze:
 Ela: 21.04.2017, 15:26
 Matko Boza zamierzam Ci swoją rodzinę męża dzieci blagam ratuj nas oddal od nas wszelkie zło które nas otacza. Kocham Cię. Matko Boza .
 Daria: 18.03.2017, 14:54
 Najświętsza Matko Boża, Maryjo Tobie zawieszam siebie,mamę,tatą i całą moją rodzinę oraz Marcina,Mariusza,Rafała. Mateńko znasz nasze serca więc proszę o zdrowie, Błogosławieństwo Boże,opiekę i uzdrowienie ciała i duszy. Proszę też o opiekę przed wpływem złego ducha i obrzędów satanistycznych czy czarnej magi Twoje serce wie co mam na myśli. Matko Boża czuwaj nad nami proszę z głębi serca,które poświęcam Tobie i Najświętszemu Sercu Jezusa...Kocham Was Mateńko,módl się za nami.
 Renata: 02.03.2017, 23:12
 Maryjo ukochana zawierzam Tobie całą moją rodzinę.Chroń nas od złego i wszelkich chorób i udręk.
 Renata: 02.03.2017, 23:11
 Maryjo ukochana zawierzam Tobie całą moją rodzinę.Chroń nas od złego i wszelkich chorób i udręk.
 Sylwia : 21.02.2017, 11:15
 Jasnogorska pani proszę cię o powrót mojego męża do domu o milosc i wszelkie łaski dla nas o odbudowę naszego małżeństwa i sily na dalsze życie. Dziekuje za wszystko co do tej pory otrzymaliśmy.
 Tersa: 17.02.2017, 22:02
 Matko moja najukochansza spraw aby brat mój znalazł pracę proszę o twoją pomoc.
 Monika: 26.01.2017, 23:27
 Matko Boża Najukochansza proszę o laski zdrowia dla rodziców i znalezieniu dobrego męża.
 Eliza: 18.01.2017, 17:56
 Maryjo Matko Najczystsza proszę o nawrócenie Mariusza oraz uwolnienie go od złych myśli o łaskę wiary dla niego proszę o rozwiązanie trudnych spraw
 Anna: 06.01.2017, 14:37
 Mateńko, Królowo Polski, błagam abyśmy uroczyście zawierzyli naszą rodzinę i Krzysztofa Tobie na Jasnej Górze, błagam o to aby Krzysztof również zawierzył się Tobie
 Krzysztof: 05.01.2017, 20:16
 Matko Moja Milosierna Oddaje sie caly do Twojej dyspozycji . Zawierzam Ci moje zycie I moja przyszlosc . Badz zawsze moja Opiekunka . Chce sluzyc Ci calym soba chce isc przez zycie wpatrzony w Ciebie . Zawierzam Ci Mateczko Moja rowniesz rozwiazanie mojego wezlu ktory mnie paralizuje I nie pozwala zyc . Prosze Cie o Laske rozwiazania Jego . Matko Sw Maryjo BARDZO CIE KOCHAM ❤
 aneta: 29.12.2016, 22:57
 MARYJO ZAWIERZAM CI SIEBIE I PAWŁA I PROSZAC CIE O ŁASKE PRZEMIANY SERCA U PAWŁA ABY ZMIENIŁ NASTAWIENIE W KIERUNKU MNIE NA WYROZUMIAŁY I ABY POCZOŁ ISKIERKE MIŁOSCI DO MNIE MARYJO ZAWIERZAM MARYJO PRZYJMI MOJE ZAWIERZENA
 Janusz: 22.12.2016, 06:52
 Maryjo ,Kochana Matko Tobie zawierzam swoje zdrowie i całej mojej rodziny , spraw aby ustabilizowała się sytuacja mojej mamy oraz by żona moja znalazła lepszą dla siebie pracę ,Matko Kochana zawierzam Ci spokój mojej rodziny i spraw bym miał nieco więcej czasu dla nich . Amen
 Beata: 27.09.2016, 00:25
 Matko zamierzam ci mojego męźa Mariusza aby od tej chwili zaczął ratować nasze małźeństwo.Amen
 EWA 26.09 .2016: 26.09.2016, 22:14
 Matko Boża zawierzam Ci moją rodzinę żeby nas już mąż nie skrzywdzi.Proszę o opamiętanie jego rodziców .Pomyślne przebieg spraw sądowych żeby moja prawda zwyciężyła i nastał spokój i szczęście.Za koleżankę która ma podobne problemy aby się zakończyły jej nieszczęścia i zaznała radości życia.
 Monika : 07.09.2016, 18:38
 Matko Boża proszę cie o wstawiennictwo i błogosławieństwo i pomoc w spłacie wszystkich zobowiązań finansowych , długów które powstały przeze mnie . Proszę pomóż mi wyjsć z uzależnienia zakupowego , bo boje sie ze stracę ukochanego męża i pomoc rodziny. Proszę cie zeby ziściło sie marzenie mojego wspaniałego męża o pracy w Norwegii zeby było mu lżej . Proszę cie pobłogosław mojej wspaniałej rodzinie , zeby żyła w zdrowiu i spokoju . Miej w opiece moja córkę , ktora zaczyna nowy etap swojego życia , w studiowaniu .
 Aneta: 08.08.2016, 20:31
 Maryjo Jasnogorska zawierzam Ci związek ,problemy z Pawłem ze nie chce sie nawrócić i aby Pawel poczol milosc do mnie Maryjo czuwaj nad nami ,pomagaj mi i badz przy nas
 Małgosia: 06.08.2016, 17:12
 Maryjo zawierzam Ci Kingę Michnowicz Twojej opiece, Mateczko powstrzymaj ją od przyjęcia chrztu u świadków jehowych, Mateczko ratuj ją od popełnienia życiowego błędu.
 Agnieszka: 15.07.2016, 13:32
 Kochana Mateńko pragnę zawierzyć Ci każdą sekundę mojego życia, moich synów Szymona i Kubusia,moją kochaną mamę Jolę, moje małżeństwo, które po ludzku jest już nie do uratowania i męża Piotrka. Proszę też o błogosławieństwo i łaski dla całej rodziny mojej i mojego męża . Pragnę również podziękować za wszystkie dotychczasowe łaski,którymi mnie obdarzasz. Kocham Cię Mateńko.
 wiesia: 31.05.2016, 06:49
 Kochana Matko Boża. Zawierzam Ci swoją rodzinę, radości i troski. Błogosław nam Ukochana Matko każdego dnia, obdarzaj mądrością i zdrowiem. Szczególną opieką otocz moje dzieci, a córkę i zięcia obdarz łaską rodzicielstwa. Matko Boża dziękuję Ci i proszę czuwaj nad nami.
 Ela: 20.05.2016, 09:13
 Matko Najświętsza, Maryjo,Tobie zawierzam całą siebie i swoją rodzinę, całe swoje życie. Nie opuszczaj nas nigdy, miej zawsze w Swojej Matczynej i nieustającej pomocy. Otaczaj zawsze Swym Matczynym płaszczem nas wszystkich. Amen.
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej