Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007

   


Wasze komentarze:
 Tadeusz: 08.12.2015, 04:32
 O dobrego męża dla Anny :-)
 Joanna: 08.12.2015, 04:10
 Maryjo z całego serca proszę Ciebie o zdrowie dla mnie (o wyleczenie z lęku, lekkiej depresji, perfekcjonizmu i niesmiałośći) o zdrowie dla moich rodziców i brata. O najukochańsza Pani proszę Cię też o opiekie nad moją rodziną; O szczęśliwe ukończenie studiów i znalezienie wspaniałego, szlachetnego i kochającego męża.
 Helena : 08.12.2015, 03:12
 Mateczko moja proszę o nawrócenie mojego syna Łukasza, męża Andrzeja i tych moich bliskich, którzy odeszli od Pana. Daj mi moc wytrwania w modlitwie.
 Beata i Sławek: 08.12.2015, 01:28
 Matko Boża dziękujemy za naszego Synka Mateuszka tak długo wyczekiwanego11 lat).Proszę o zdrowie i prawidłowy rozwój dla Mateuszka, o potrzebne łaski dla nas i najbliższych. Matko Boża chroń nas od złego i oczyść nasze serca i dusze i niech odejdą lęki ....
 Kasia b: 08.12.2015, 01:10
 Proszę cię mamusiu o uzdrowienie mojej ziemskiej mamy Urszuli Matenko wiem ze mnie wysłuchasz i uzdrowiska kocham cię tak mocno mamo moja
 Ania : 08.12.2015, 00:39
 Kochana Maryjo, proszę Cię o łaskę całkowitego uzdrowienia mojej mamy, o łaskę wiary i zdrowie dla całej mojej rodziny oraz możliwość bym ja i mąż mogli zostać rodzicami. ..... dziękuję Ci za wsparcie, które mi dajesz w walce z chorobą mamy.
 Grażyna: 08.12.2015, 00:36
 Matko Najdroższa, proszę Cię uproś łaski u Boga o zdrowie dla całej mojej rodziny.szczególnie dla mamy i wnuków: Julka i Jasia.Proszę o łaskę nawrócenia i umocnienia wiary dla moich dzieci.Proszę o dobrą pracę dla Bartka.Miej też w opiece mnie samą, abym z większą żarliwością umiała chwalić Boga, Jego Syna i Ciebie Matko Jedyna. Spraw aby złe duchy nie nękały mojej rodziny.Dziękuję Ci Matko Najświętsza za wszystkie otrzymane łaski jakich doświadczam każdego dnia.
 m: 08.12.2015, 00:27
 Kochana Matko, dziękuję Ci za wszelkie łaski, którymi obdarowałaś moją rodzinę oraz mnie. Bardzo Cię proszę o dalsze łaski dla nas, szczególnie o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla moich babć i kochanych rodziców, siostry, jej męża oraz dzieci, a także o dar małżeństwa i macierzyństwa dla mnie. Wypraszaj wszelkie łaski dla moich przyjaciół i współpracowników. Bardzo Cię proszę o wybawienie dusz czyśćcowych - Twoja córka
 Veronika: 08.12.2015, 00:22
 Dziekuje za CUD UZDROWIENIA MNIE Z CHOROBY NOWOTWOROWEJ i pokornie osmielam sie prosic o dalsza opieke o Dary Ducha Sw., o Boze Blogoslawienstwo dla mnie,mamy,brata,siostry,szwagra i ich dzieci.Blagam o dar dobrego męża dla mnie i o zdrowe mądre i śliczne potomstwa
 ewa: 08.12.2015, 00:18
 Matenko,proszę o nawrócenie dla moich dzieci na Bożą drogę i o zdrowie.
 ewa: 08.12.2015, 00:16
 Matenko,proszę o nawrócenie dla moich dzieci na Bożą drogę i o zdrowie.
 Elżbieta: 07.12.2015, 23:57
 Matko nasza najukochańsza proszę Cię o wstawiennictwo Twoje u Syna Twego Jezusa Chrystusa w moich intencjach. O łaskę zdrowia, zgody i miłości w rodzinach moich córek.By Ania odnalazła drogę do Pana Boga, potrafiła otworzyć się i poznała jego dobroć.Z całego serca proszę Cię o zdrowie dla Mojej Mamy i pomoc bratu w znalezieniu pracy. Otaczaj nas swoją szczególną opieką i chroń wszystkich od złego. Nie zapominaj o mnie proszę. Tobie i Bogu wiadomą prośbę powierzam. Za wszystkie otrzymane dotychczas łaski dziękuję.
 Grzes: 07.12.2015, 23:50
 Mamusiu ! Błagam wysłuchaj próśb wszystkich którzy do Ciebie dziś tyle napisali i napiszą, Błogosław Im, amen :)
 Janina: 07.12.2015, 23:50
 Matko Niepokalanego Poczęcia dziękuję za niezliczone łaski.Dzisiaj ośmielam się prosić o wiarę silną,praktykującą uczestniczenia we Mszy św w niedzielę i święta dla Piotra,Grzegorza,Anny,Dominiki,Kamila,Andrzeja,Jolanty,Janiny,Edwarda.Proszę,by dzieciom wskazywali drogę do Boga,przystępowali do sakramentu pokuty i pojednania.Często przyjmowali Komunię Świętą.Dla zmarłych o szczęśliwość wieczną dla Marii,Marii,Józefa,Anny,Władysława,Andrzeja,Edwarda,Zofii,Feliksa,Tadeusza,Rozalii,Celiny,Stanisława,Stanisława,Stanisława,Stanisława,Stanisława,Władysława,Andrzeja,Władysławy,Władysława,Agnieszki,Stanisława,Leszka,Zenobii,Edwarda,Henryka,Włodzimierza,Sylwii,Kazimierza,Ireny,Eugeniusza,Józefy,Feliksy,Urszuli,Marii,Marianny,Krystyny,Wiesławy,Franciszka,Danuty,Franciszka i wszystkich bliskich memu sercu z rodziny,przyjaciół,znajomych,sąsiadów,księży,sióstr zakonnych,biskupów i wszystkich za których nikt się nie modli,za dzieci nienarodzone.
 M......a: 07.12.2015, 23:41
 Matko Najświętsza proszę o nawrócenie i błogosławieństwo oraz zdrowie dla całej mojej rodziny.Polecam Twojej łasce wszystkich dobrych ludzi i wrogów,którzy są przy mnie.Kieruj mną abym zawsze szła w dalszym moim życiu tylko właściwą drogą.Dziękuję za dotychczasowe łaski,którymi Obdarzyłaś Maryjo moją całą rodzinę.Dziękuję z całego serca!
 Aga: 07.12.2015, 23:37
 Maryjo, proszęCie wgodzinie tej łaski o nawrócenie syna Patryka , o pracębym jej nie starciła i moc modlitwy za swiat pokoj na swiecie-o dar nawrócenia siwe jeszcze bardziej,prosze o to by dusze w czyscu cierpiace nie cierpialy. obdarz moja rodZine miloscia, synow pokojem, by nie zboczyly z drogi i o wiare dla syna-Patryk by zaczal wierzyc w Boga, ze jest wielki, o Matko Moja prosze o dar milosci w mojej rodzinie, by moja mama nawrocila sie, ma tak skamieniale serce-choc jej wybaczylam, Boze pomoz jej Amen
 Marzena: 07.12.2015, 23:37
 Matko Najświętsza proszę o łaskę nawròcenia mojego męża aby wyszedł z nałogu grania na komputerze a poświęcił czas dla rodziny ,proszę o nawròcenie mojego ojca . Proszę Cię o łaskę abym miała możliwość spłaty kredytòw. Proszę o zdrowie dla moich dzieci.
 Aga: 07.12.2015, 23:35
 Maryjo, proszęCie wgodzinie tej łaski o nawrócenie syna Patryka , o pracębym jej nie starciła i moc modlitwy za swiat pokoj na swiecie-o dar nawrócenia siwe jeszcze bardziej,prosze o to by dusze w czyscu cierpiace nie cierpialy. Amen
 Marysia: 07.12.2015, 23:31
 MATEŃKO, proszę o łaskę zdrowia dla moich wnuków i opiekę nad nimi
 Marysia: 07.12.2015, 23:31
 MATEŃKO, proszę o łaskę zdrowia dla moich wnuków i opiekę nad nimi
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] (57) [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej