Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007

   


Wasze komentarze:
 Ewa : 30.11.2015, 14:45
 Matko najświętsza matko moja ty jesteś dla mnie wspraciem i nadzieją chce podziękować za wszystko co mam Tobie i Jezusowi ale takze chce prośić o łaskę , błogosławienstwo dla mojej rodziny o zgodę, zdrowie , miłośc Proszę cieo łaskę wiary dla mnie i męża o to by nasze małuzeńswto było zgodne i kochajace by nasze córeczki rosły zdrowe i mądre prosze cię o wybudowanie naszego domu byśmy mogli zamieszkaćw naszym domku byś dała nam siłe , nadzieję wiare na lepsze jutro bądz z nami zawsze chroń nas od złego Matko ty jesteś naszą miłością prosze cię uwolnij z nałogu alkoholowego moich braci , matkę i szwagrów.. Matko dziękuję ci że mogę powieżyć ci wszystkie moje problemy bądz przy mnie przy nas .. Jezu ty zawsze pomagasz ty zawsze mnie wysłuchasz czuje że jesteś tak jak Matka i nigdy nie opuszczasz mnie w potrzebie dziękuję. Chwała tobie Panie ..Amen ..
 Krysia: 30.11.2015, 14:31
 Mateczko Niepokalanie poczęta dziękuję Ci za zdrowie i opiękę w mojej rodzinie, i proszę Cię Mateczko o szlachetną , uczciwą żonę dla mojego syna, która prowadziłaby drogą wskazaną przez Boga,proszę Cię Droga Matko o sakramentalny związek małżeństwa dla niego z kobietą godną woli Bożej o potomstwo i szczęśliwe życie.Matulko błogosław mu i wstawiaj się za nim. W Tobie moja wiara i nadzieja. Dziękuję Ci Matko Boża
 Tomek: 30.11.2015, 08:51
 Dziękuję Ci Maryjo za wszelkie doznane łaski, w tym za kochaną rodzinę, uzdrowienie mnie z choroby nowotworowej. Proszę o rychła spłatę wszystkich kredytów oraz o pomoc dla wszystkich "frankowiczów" aby Państwo, banki tak zmieniły przepisy, by każdy bez problemów mógł spłacić swój dług. Proszę również by syn zerwał z uzależnieniem od komputera, z grami hazardowymi, by nadrobił zaległości w szkole i szczęśliwie zdał maturę oraz dostał się na studia.
 milcia25: 29.11.2015, 22:07
 O matko Przenajswietsza prosze cie czuwaj nad nasza rodziną miej w opiece nasze dzieci Anie i Patryka pomóz Łukaszowi w rozwoju firmy abyśmy mogli spłacac w spokoju kredyt hipoteczny Tobie sie zawierzamy i ciebie o wstawiennictwo u Pana Boga prosimy.Amen
 teresa: 29.11.2015, 20:43
 Matko kochana prosz uwolnij mojego syna Mateusz od napoju alkoholowego i dziekuje co dla mnie zrobilas
 JOLA: 29.11.2015, 19:36
 MATUCHNO KOCHANA 8grudnia pragnę oddać się Jezusowi przez twoje ręce-Maryjo.Dopomóż mi .Proszę o nawrócenie i przemianę serc, moich dzieci,zięcia,męża i Żanety.O światło DUCHA ŚWIĘTEGO dla nas i moich kochanych wnuczek.Uzdrów moje małżeństwo.Spraw o matko żeby moja wnuczka wyzdrowiała.Błogosław całej rodzinie.Kocham Cię Matko Bolesna,płacząca krwawymi łzami i Twojego syna JEZUSA CHRYSTUSA.
 Paweł : 29.11.2015, 19:28
 Matko Boża proszę pomóż aby moja rodzina znowu stała się kochającą rodziną
 MAGDALENA : 29.11.2015, 18:21
 Matko Przenajswietsza proszę Cię o opiekę nad moja rodzina .Prosze Cię o umocnienie naszego małżeństwa i uwolnienie męża od wszelkich nałogów .
 violetta: 28.11.2015, 21:37
 Kochana Matko proszę Cie o wyrwanie syna z nałogu alkoholowego i powrót do rodziny uratowanie małzenstwa Patryka i Natali żeby zrodziła się miedzy nimi prawdziwa miłość o dar potomstwa dla córki Eli Pawła
 babcia: 28.11.2015, 20:38
  jezusa zlituj sie nad nami prosze CIE OLASKE ZDROWIA DLA ANUSI aby wrocila do nas zdrowa otocz opieka jej rodzicow i dodaj im sil otocz opieka cala nasza rodzine
 Rysio: 28.11.2015, 09:38
 ♡Mamo Boża♡ zabierz mnie do nieba.
 Rysio: 28.11.2015, 09:35
 ♡Mamo Boża♡ zabierz mnie do nieba.
 Janek: 28.11.2015, 07:44
 Matko Przenajświętsza Królowo Różańca Świętego dziękuję Ci Pani za wszystkie Łaski jakimi obdarzyłaś naszą Rodzinę i proszę Mateczko miej dalej pieczę nad nami grzesznymi nie pozwól nam zginąć w tym gąszczu fałszu i obłudy .Prosimy Cię Pani byś chroniła wszystkich ludzi dobrej woli ,dobrego serca by nie zostali zdeptani przez panoszące się zło na całym Świecie .Zawierzam Ci siebie ,całą swoją rodzinę moją Ojczyznę Polskę i wszystkich którzy Cię kochają i zawsze stoją u Twego boku broniąc przed atakami zła i miłują Cię ponad swoje życie .Kocham Cię Najlepsza Matko ,Przyjaciółko,Powierniczko ,,Pocieszycielko .
 Pawel: 26.11.2015, 15:43
 Matko Boska Krolowo Nieba Matko wszystkich swoich dzieci. Ofiaruje ci cala moja rodzine ze wszystkimi jej troskami slabosciami i zwatpieniami.Blagam cie Matko o uzdrowienie mojego malzensta aby moja zona wejzala w swoje serce i zobaczyla milosc o ktorej zapomniala. Oraz blagam cie o laske milosci dla mojego malzenstwa.
 Elzbieta: 25.11.2015, 23:12
 Matko Najdrozsza Najmilosciwsza. Blagam nawroc mojego meza zaprowadz go do koscila i do spowiedzi. Blagam niech powroci do Pana Boga a potem do nas rodziny ktora zdradzil i pozostawil. Zyje w grzesznym zwiazku Ty Matko wiesz najlepiej jaka jest sytuacja. Blagam wylecz go z tych zlych nalogow pijanstwa codzolostwa. Blagam Ciebie Matko. Dziekuje Matko N za wszystkie otrzymane i nieotrzymane laski Niech sie dzieje Twoja Wola
 Teresa: 25.11.2015, 17:21
 Niepokalana Maryjo dziękuję za wszystkie łaski, przepraszam za wszystkie grzechy, pomóż mi wynagrodzić zło, które wyrządziłam innym i proszę o powrót Pawła na łono rodziny. NAUCZ MNIE WYBACZAĆ I PRZEPRASZAĆ. Proszę o błogosławieństwo dla całej mojej rodziny, nawrócenie i zgodę.
 Nieważne: 24.11.2015, 19:33
 Na pewno to Maryja przeczyta ^^ -,- ludzie módlcie się a nie tu wypisujecie..
 Marta: 21.11.2015, 21:50
 Królowo Różańca Świętego błagam cię o dar macierzyństwa, wstawiaj się za mną przed oblicze Mojego Odkupiciela, Miłosiernego Pana Jezusa i wypraszaj łaskę na której mi tak zależy. Królowo Różańca Świętego módl się za nami!!
 Jola: 21.11.2015, 19:20
 Mateczko Moja kochana ...cała jestem Twoja Błagam Ci o uzdrowienie mojej siostry,oby tylko mogła zajść i urodzić zdrowe dzieci. Błagam ześlij na nią i jej męża Dary Ducha świętego i na mojego ojca alkoholika aby w końcu przestał pić >Dziękuję CI MATECZKO KAŻDEGO DNIA ZA KAŻDĄ MINUTĘ, ZA TO ŻE MOGĘ CIĘ TAK KOCHAĆ
 Tomasz: 21.11.2015, 13:33
 Matko Najświętsza w dniu poświęconym Twojemu Niepokalanym Poczęciu we wtorek 8 grudnia o godzinie 12.30 zdaję po raz szósty egzamin praktyczny państwowy na prawo jazdy , który całkowicie oddaję Tobie , Twojej Matczynej Opiece i Twoje Matczyne Ręce ,które mogą zdziałać wszystko nawet cud.Ofiarowuję Ci się całkowicie ze wszystkimi moimi porażkami , błędami , niepowodzeniami , smutkami i trudnośći w zdaniu tego egzaminu.Ja sam nie zdam tego egzaminu , ale z Twoją Matczyną Pomocą Matko 8 grudnia jest to możliwe.Proszę czuwaj nade mną i prowadż mnie nieustannie w czasie trwania egzaminu i nie dopuść , aby pojawił się wynik negatywny , ale spraw aby pojawił się wynik pozytywny , o którym marzę.Matko proszę wyproś mi u Twego Syna Jezusa Chrystusa łaskę zdania egzaminu praktycznego państwowego na prawo jazdy w godzinie łaski 8 grudnia , który jest poświęcony Tobie , a ja obiecuję Tobie Matko , jeśli zdam 8 grudnia w godzinie łaski ten egzamin to będę wiedział czyja to pomoc i zasługa oraz będę świadczył o tym cudzie ludziom w świadectwach oraz pragnę rozszerzać cześć i chwałę Imienia Twojego z taką czcią i oddaniem , że będzie ono nieustannie wzywane.Matko Najświętsza 8 grudnia na egzaminie w godzinie łaski całkowicie Ufam Ci , polegam na Tobie , a nie na sobie.Dziękuje za wysłuchanie prośby oraz za otrzymaną pomoc i łaskę za Twoim wstawiennictwem.W Imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka.. Tobie chwała na wieki.Amen.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] (66) [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej