Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007

   


Wasze komentarze:
 Ewelina: 08.12.2014, 11:32
 Proszę o zdrowie dla mojej rodziny i spokój duszy śp. Pawła. Matuchno miej nas w swojej opiece
 Ewelina: 08.12.2014, 11:31
 Proszę o zdrowie dla mojej rodziny i spokój duszy śp. Pawła. Matuchno miej nas w swojej opiece
 WieMa83: 08.12.2014, 11:30
 MATKO... PROSZĘ O SIŁĘ.......TYLKO ALBO AŻ O TO. POGUBILIŚMY SIĘ, A JA JUŻ NIE DAJĘ RADY
 WieMa83: 08.12.2014, 11:28
 MATKO... PROSZĘ O SIŁĘ.......TYLKO ALBO AŻ O TO. POGUBILIŚMY SIĘ, A JA JUŻ NIE DAJĘ RADY
 Franio: 08.12.2014, 11:24
 Najświętsza Maryjo Królowo Nas Wszystkich, Proszę Cie o nawrócenie ludzi którzy kierują naszym losem i losami naszej Polski, aby nawrócili się i realizowali plan Boży nie własny prywatny na uciechę złego ducha i lichwiarzy. Którzy nabyte pieniadze kieruja do walki z Tobą i Twoim synem. Proszę Cię również o otoczenie opieką moich bliskich i znajomych abyś czuwała nad nimi i ich decyzjami oraz wzmacniała siłę w wiarę ku chwale Pana Naszego, proszę o modlitwę i wstawienictwo za mojego Tatę zmarłego i wszystkich zmarłych z rodziny i znajomych. Bóg zapłać!
 JÓZEF 8.12. 2014: 08.12.2014, 11:22
 Matulu moja daj mi zdrowie i dla całej mojej rodziny dopomurz żeby córka moja zaczęła chodzić do kośćioła idruga córka zdała maturę i dostała sie na studia i kieruj życiem moim do konca .
 JÓZEF 8.12. 2014: 08.12.2014, 11:21
 Matulu moja daj mi zdrowie i dla całej mojej rodziny dopomurz żeby córka moja zaczęła chodzić do kośćioła idruga córka zdała maturę i dostała sie na studia i kieruj życiem moim do konca .
 JÓZEF 8.12. 2014: 08.12.2014, 11:21
 Matulu moja daj mi zdrowie i dla całej mojej rodziny dopomurz żeby córka moja zaczęła chodzić do kośćioła idruga córka zdała maturę i dostała sie na studia i kieruj życiem moim do konca .
 Piotr: 08.12.2014, 11:15
 W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego Amen. Matko Przenajświętsza, wiem, że jestem zbyt mały i niegodny aby Ciebie o cokolwiek prosić, ale wiem też, że tylko ty możesz mi pomóc. Jak nikt na tym świecie znasz mnie, znasz moją historię oraz rozumiesz mnie. Ja sam nawet siebie niekiedy nie rozumiem i gubię się, ale wierzę, że ty jesteś przy mnie. Nieraz już prosiłem Ciebie o pewne rzeczy i wysłuchałaś mnie i sprawiłaś, że Pan Bóg sprawił w moim życiu wiele cudów. Dlatego też mimo całej swojej małości i grzeszności wierzę w Ciebie i wierzę w Tobie, że zawsze będziesz przy mnie i nigdy mnie nie opuścisz. Bardzo Ciebie proszę o nawrócenie dla mojej żony Joanny, o uzdrowienie duchowe dla niej, aby nabrała wiarę, że tylko z Panem Bogiem można przełamać zło. Proszę Ciebie o opiekę nad nią. Proszę również o opiekę nad moimi dziećmi Julią i Kacprem, aby ich życie przebiegało zawsze razem z Panem Bogiem. Aby szatan nigdy ich nie zwiódł. Aby zawsze potrafili z wiarą w Boga przezwyciężać wszelkie przeciwności. Proszę Ciebie o łaskę dla moich rodziców, o umiejętność przebaczenia i nawrócenie. Proszę Ciebie o wszelkie łaski dla mojego brata i jego rodziny. Proszę Ciebie o wszelkie łaski dla kapłanów, którzy w życiu bardzo mi pomogli i sprawili, że otworzyły się moje oczy i moje serce. Na koniec chciałbym prosić o łaski dla siebie. Zabierz ode mnie moje złe skłonności oraz przegoń wszelkie złe demony z mojego życia. Nie chcę już być złym człowiekiem. Chciałbym być dobry. Spraw, żeby nigdy już nie zabrakło mi sił i żebym zawsze życie przeżywał z Panem Jezusem. Proszę, bądź zawsze przy mnie i nigdy już mnie nie zostawiaj !
 Smutna..: 08.12.2014, 11:15
 Matko Najukochansza prosze Cię o łaskę wiary nadzieji i milosci w moim domu rodzinnym.Prosze abyś pomogla wyjsc z nalogu alkoholowego mojemu bratu żeby jego dzieci byly szczesliwe i juz na to nie patrzyly.Matko Boża wysluchaj mojej prosby i uwolnij ten dom od zla.Modle sie i czuwam.
 x: 08.12.2014, 11:14
 proszę cię Maryjo o zdrowie , miłość i zgodę w mojej rodzinie
 x: 08.12.2014, 11:14
 proszę cię Maryjo o zdrowie , miłość i zgodę w mojej rodzinie
 x: 08.12.2014, 11:14
 proszę cię Maryjo o zdrowie , miłość i zgodę w mojej rodzinie
 Ania: 08.12.2014, 11:13
 Maryjo,dziękuje Ci za to że prowadzisz mnie każdego dnia,pomimo moich słabości jesteś moją orędowniczką .Maryjo proszę Cię uzdrowienie relacji między dziećmi,o wzajemną troskę i życzliwość,o zgodę i miłość w ich rodzinach, o godną prace.Matuchno ,proszę Cię o łaskę Wiary dla Mego męża,o uzdrowienie relacji między rodzeństwem,darowanie wszelkich przykrości iwzajemny szacunek,o pokój ducha dla rodziców.Mateńko bądż z nami Kocham Ciebie
 sławomir: 08.12.2014, 11:12
 Mamusiu proszę cię pojednaj mnie z bratem ,pojednaj mnie z tymi którzy żle mi życzą odmień moje serce i serca moich nieprzyjaciół zamień serca z kamienia na Twoje miłosierne kochające serce a Krysie obdarz potrzebnymi łaskami i aby BOŻE NARODZENIE było w sercach naszych Amen
 Marta: 08.12.2014, 11:12
 Maryjo. Najświętsza Panno, Matko Nasza. Proszę o dar rodzicielstwa dla mnie i męża. O dar bycia dziadkami dla naszych rodziców. Chcemy wychowywać potomstwo zgodnie z nauką Kościoła.
 żona: 08.12.2014, 11:07
 Matko Najświętsza błagam Cię o uwolnienie się od pochwicy. Zdrowie dla synka, męża i dla mnie oraz całej naszej rodziny. Błagam o nawrócenie brata i ojca oraz uwolnienie go od nałogu pijaństwa. Błagam o to żeby nikomu z członków rodziny niczego nie brakowało, o dobra pracę. Cała jestem Twoja
 danuta: 08.12.2014, 11:04
 Maryjo,błagam Cię o łaskę nawrócenia dla mojego męża Aleksandra,o powrót do małżeństwa i rodziny,o łaskę nawrocenia dla moich synów Piotra i Pawła,o uzdrowienie naszych relacji małżeńskich i rodzinnych,o Laskę zerwania więzi pomiędzy moim mężem a jego kochanką Katarzyną.
 Jadwiga: 08.12.2014, 11:02
 Dziękuję Ci Matko Boża za wszystkie łaski które otrzymałam, dziękuję za wnuczki, dzieci, synową, zięciów,za pracę córki,syna ,zięciów i moją.Proszę Cię o opiekę ,zdrowie dla całej rodziny,obdarz darami Ducha Św. wnuczków pomóż w nauce w zdrowiu, ulecz oczka dwóch wnuczek.Strzeż od nieszczęść od wypadków kierowców i błogosław im w pracy. Kieruj , prowadż rządż moją całą rodziną teraz i w przyszłości. Dziękuję za wszystko.
 JÓZEF 8.12. 2014: 08.12.2014, 11:00
 Matulu moja daj mi zdrowie i dla całej mojej rodziny dopomurz żeby córka moja zaczęła chodzić do kośćioła idruga córka zdała maturę i dostała sie na studia i kieruj życiem moim do konca .
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] (81) [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej