Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007

   


Wasze komentarze:
 Zbigniew: 08.12.2014, 09:31
 Maryjo!Droga, najwspanialsza Matko,proszę o łaskę uzdrowienia i uwolnienia od nałogów dla mnie i najbliższych, podjęcie stałej,godnej i uczciwej pracy,nawrócenia dla siostry i syna,zgody w rodzinie i nawrócenia dla osoby, która mnie skrzywdziła.
 MG: 08.12.2014, 09:28
 Maryjo Przenajswietsza, w 1986 roku w trudnych chwilach porodu powierzylam Tobie mojego ukochanego syna Dominika, ktorego uchronilas przed smiercia. Dzisiaj blagam Cie o wyproszenie u Twojego Syna Pana Jezusa Chrystusa dla moich synow laski wiary, ktorzy oddalili sie od Boga. Spraw, aby zawarli malzenstwa przed Panem Bogiem i wychowywali swoje dzieci w glebokiej czci i wierze dla Pana BOGA. Wylecz mnie z moich nalogow prosze. Prosze Cie Matko Boza wstaw sie za dusza mojej zmarlej Mamusi, mojego Ojca i Braci, zlituj sie nad calym swiatem. Nie opuszczaj nas w Twojej lasce. Powierzam Ci cala siebie i moja rodzine. Dziekuje Swieta Matko.
 Roman : 08.12.2014, 09:07
 Matko naświętsza niepokalanie poczęta proszę cię o zdrowie i błogosławieństwo dla całej rodziny a zwłaszcza o pomoc w chorobie dziadka i babci oraz o udaną operację dla mamy
 Danuta: 08.12.2014, 09:06
 Kochana Matko Maryjo, proszę o laskę dla mojego syna Marcina zdrowie, spokój, szczęście oraz wszelkich łask dla mnie, moich dzieci i rodziny. Bądź z nami
 Monika: 08.12.2014, 08:51
 Mtulo Kochana. Dziekuje Ci z całego serca za całe moje zycie. Za całą rodzine, dzieci za tyle dobra od Ciebie. Zawsze moge liczyc na Ciebie. W każdej złej chwili, cierpieniu, bólu jestes m pomocą. Prosze Cie o zdrowie dla całej mojej rodziny. Prosze o zdrowie dla moich dzieci. Dziekuje za szcesliwy poród. Dziekuje za wszystko co mam od Ciebie.
 Ewa: 08.12.2014, 08:50
 Maryjo Matko moja i Matko nasza ja niegodna Twoja rycerka pragnę Ci dzisiaj PODZIĘKOWAĆ za wszystkie wysłuchane prośby i otrzymane łaski a szczególnie za wysłuchaną ostatnią prośbę cała jestem Twoja o Maryjo.
 Jola: 08.12.2014, 08:46
 Maryjo, błagam Cię o miłość mojego męża Grzegorza, o jego wierność, o jego przebaczenie. O to, aby kochał mnie, szanował, był mi wierny, aby zszedł się ze mną, wrócił do mnie. Aby wrócił na drogę wiary i wrócił do mnie i żył ze mną i z naszą córką. Błagam Cię, Kochana Mamusiu. aby nigdy nie wniósł o rozwód ani o separację, ale byśmy się zeszli. Błagam Cię z całego serca.
 Mariolcia: 08.12.2014, 08:39
 Mateczko kochana, proszę Cię o łaski dla mojego męża, który jest uzależniony od alkoholu, telewzji i komputera,a także kobiet.Nawróć go proszę na dobrą drogę,żeby ze mną święcił dni świąteczne i niedziela, cały rok. Otocz nas płaszczem opieki i miłości.Oddaję Tobie moją całą rodzinę -dzieci.
 Prorok: 08.12.2014, 08:16
 Matko! Proszę Cię o zdrowie dla mojej mamy, żeby pokonała tą ciężką chorobę. Bardzo dziękuję z całego serca.
 magdalena: 08.12.2014, 08:11
 Matko Najświętsza w ten szczególny dzień błagam Cię o nawrócenie dla wszystkich grzeszników w tym mojego męża i moich dzieci. Proszę Cię, by przestał mąż pić i poniewierać swojego syna. Dziękując Ci Matuchno za wszystkie łaski proszę o pokój, zgodę w rodzinie. O łaskę stałej , dobrej pracy dla nas i by Janek popoprawiał wszystkie oceny w szkole i dobrze, chętnie się uczył. Maryjo pomóż i prowadź. Kocham Cię.
 beata: 08.12.2014, 07:42
 Kochana Mateńko, dziękuję za wszystkie łaski, które od Ciebie otrzymałam. Błogoslaw całej mojej rodzinie, proszę o zdrowie, o prace i potomstwo dla moich dzieci.Daj siłę do zmagania się z codziennymi kłopotami. Mateńko bądź obok mnie.
 Megi: 08.12.2014, 07:38
 Maryjo proszę Cię o uzdrowienie i uratowanie mojego małżeństwa. Proszę o uzdrowienie mnie i męża. O uwolnienie z uzależnień mojego męża. Proszę za wszystkich członków Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR o łaski płynące z sakramentu małżeństwa. Proszę za rodzinę moją i mojego męża o łaski i zdrowie dla nich. Za księży o ich wytrwałość w powołaniu. Za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące. Za Kościół by stał na straży sakramentu małżeństwa i kapłaństwa.
 Lucyna: 08.12.2014, 07:34
 Matko proszę Cię o łaskę wiary dla nas i naszych kochanych dzieci Maćka, Asi, Oli i Mateusza. Błagam o uzdrowienie Maćka i dziękuję za jego siłę i wolę walki z chorobą.
 Barbara: 08.12.2014, 07:24
 Moja Ukochana Mateńko, błagam uzdrów moje małżeństwo, nawróć mojego męża. Spraw, by powrócił do nas, by Bóg zwyciężył w naszym małżeństwie!
 Barbara: 08.12.2014, 07:19
 Moja Ukochana Mateńko, błagam uzdrów moje małżeństwo, nawróć mojego męża. Spraw, by powrócił do nas, by Bóg zwyciężył w naszym małżeństwie!
 milenka: 08.12.2014, 07:00
 Proszę aby mój Filipo, mama, mąż, tata, brat, siostra, szwagrowie, szwagierka, teściowie i przyjaciele byli zdrowi, aby im niczego nie brakowało a w ich domu zawsze była miłość, szacunek i zrozumienie. Dziękuję za dotychczasową pomoc
 Teresa: 08.12.2014, 06:51
 Rozo Duchowna ,Mateczko prosze w Godzinie Laski 8 Grudnia w Dniu twego Poczecia o uwolnienie mojego syna Tomasza od gier komputerowych o Zywa Wiare dla niego Meza Tadeusza corek Basi ,Dominiki i ich przyjaciol a takze o uzdrowienie dla mnie z stwardnienia rozsianego i ostoporozy .Maryjo Blogoslawie Cie tys Nsza Matka dana nam pod Krzyzem przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa.Uwonjij tez moich szwagrow z nalogu alkoholu.Dzieki Ci Maryjo za Opieke nad moja rodzina .Badz Bogosawiona Corko Boga Ojca.
 Luk: 08.12.2014, 06:40
 Dla Ani siły i brak zwątpienia, że to co nas łączy jest dobre i niechaj nigdy się nie kończy, o to proszę bardzo.
 Magda: 08.12.2014, 06:25
 Najukochańsza Panno Maryjo, proszę o łaskę opamiętania i nawrócenia mojego męża, łaskę miłosierdzia dla moich dzieci a dla mnie łaskę wytrwania w chwilach bardzo dla mnie trudnych. Matko majukochańsza miej moją rodzinę i moich rodziców w swojej opiece i wspieraj nas. Tyś moją ostoja i nadzieją.
 Matka: 08.12.2014, 06:23
 Maryjo, proszę o łaskę pomoc dla syna Rafała w tej trudnej sprawie,proszę o dobre zakończenie jego sprawy,proszę aby osoby decydujące były przyjazne w opiniach i orzeczeniach.Kocham Cię Maryjo.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] (84) [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej