Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007

   


Wasze komentarze:
 teresa: 08.12.2013, 00:07
 MATKO BOŻA NIEPOKALANIE POCZĘTA PROSZĘ CIĘ W GODZINIE ŁASKI O ZDROWIE I ZGODĘ W MOJEJ RODZINIE. DZIEKUJĘ CI MARYJO ZA WSZYSTKIE ŁASKI KTÓRE OTRZYMAŁAM A SZCZEGÓLNIE ZA PRZESZCZEP NERKI U SYNA MIROSŁAWA I PROSZĘ MIEJ GO W SWOJEJ OPIECE.BŁAGAM CIĘ O NAWRÓCENIE SYNA TOMASZA I OLI I POMOC W ROZWIĄZANIU ICH TRUDNYCH SPRAW RODZINNYCH PROSZĘ CIĘ NIECH PRZEZ TWOJE WSTAWIENNICTWO BÓG ZEŚLE ŁASKI DLA MNIE I MĘŻA,NIECH ZAPANUJE ZGODA W NASZYM DOMU .WNUCZKOM I PRAWNUKOWI PROSZĘ O DARY DUCHA ŚWIETEGO ,NIECH BĘDĄ ZDROWE .
 mariaM: 07.12.2013, 23:59
 Matko Najświętsza proszę w godzinie Łaski o nawrócenie syna, przepraszam za jego bluźnierstwa, proszę Matuchno niech skończy studia, ale najważniejsze to proszę o łaskę wiary dla niego.Ofiarowałam Ci go na Jasnej Górze i jeszcze raz Ci go oddaję, ratuj go , wyzwól od mocy złego.Proszę także o nawrócenie Ryszarda i jego rodziny.O łaskę dla nas
 Janek: 07.12.2013, 23:52
 Matko Najświętsza pomóż odczytać sens życia, odnaleźć szczeście i nadzieję zycia wiecznego. Uzdolnij córkę do przyjęcia na nowo najcenniejszego daru, jakim jest dar wiary, którego udziela Bóg. Niech On nie będzie dla niej złudzeniem. Bóg jest przecież skałą, na której każdy człowiek buduje swój dom wiary.
 atka: 07.12.2013, 23:45
 Matko Boska prosze Cię o zdrowie, łaski Boże i Dary Ducha Świętego dla mojej rodziny;,dobrego, wierzącego męza oraz o Dary Ducha Świętego w nadchodzącej sesji
 Dorota: 07.12.2013, 23:44
 Matko najswietsza dziekuje ci za otrzymane laski i prosze o zdrowie dla nas fszystkich o pogodzenie sie i przebaczenie i sprawy o kture sie codziennie modle Amen
 Hania: 07.12.2013, 23:25
 Juhu!! Jutro!! <3
 angela: 07.12.2013, 23:25
 Dziękuję o Matko Tobie i Twemu Synowi za łaski które otrzymuję ja i moja rodzina. Proszę o błogosławieństwo w rodzinie naszej i syna, o umocnienie w wierze, o dobre , boże życie dla wnuczki, łaskę wiary i życie wg niej dla chrześniaków, łaskę przebaczenia dla bliskich sobie ludzi, gorliwość bożą dla kapłanów, poczucie potrzeby modlitwy za nich, wsparcie modlitewne za papieża, proszę o rozwój w wierze, wskaż jak być użyteczną.
 elżbieta: 07.12.2013, 23:15
 Matko Najświętsza, proszę Cię o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują a szczególnie dla moich bliskich... Dziękuję ...
 Joanna: 07.12.2013, 23:07
 Modlę się codziennie i otrzymuję łaski. W dniu jutrzejszym będę się modlić szczególnie mocno, prosząc o zdrowie i nie tylko i dziękując za to co już dostałam. Łączmy się w modlitwie.
 Bożena: 07.12.2013, 23:00
 Mateńko Najświętsza proszę o łaskę rozwiązania problemów finansowych mego syna Roberta
 Ewa: 07.12.2013, 22:59
 Matko Boga i ludzi Niepokalanie Poczęta w godzinie łaski błagam o łaski potrzebne dla cioci Uli, dla wszystkich którzy się nią opiekują i będą opiekować. O łaskę dla mego męża. O łaskę wiary, miłości i zdrowia dla mnie, Włodka, Magdy, Elizy, Dawida, Ady, Krzysia, Pawła, Urszuli, Adama, Renaty, Jakuba, Kamila, Krzysia, Marcina. Proszę o łaskę sakramentu małżeństwa dla Magdaleny. O łaskę zbawienia za zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, dobrodziejów, za zmarłych za których powinniśmy się modlić, a tego nie robimy, za dusze najbardziej opuszczone, zapomniane. Za zmarłą Janinę i Stanisława prosząc o łaskę zbawienia. Za dusze moich kochanych rodziców i dusze za które oni by prosili. Pomagaj żyć nam tak, byśmy wszyscy mogli spotkać się z nimi w szczęśliwości wiecznej. O dary Ducha Świętego. Proszę o nawrócenie grzeszników, o pokój na świecie. O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami którzy się do Ciebie uciekamy. Dziękuję, że nigdy mnie nie odtrącasz i ciągle otaczasz matczyną opieką.
 Bożena: 07.12.2013, 22:59
 Mateńko Najświętsza proszę o łaskę rozwiązania problemów finansowych mego syna Roberta
 Barbara: 07.12.2013, 22:44
 Matko Boża Niepokalanie Poczęta proszę Cię o zdrowie opiekę Bożą i Błogosławieństwo Boże dla całej mojej rodziny; dar dobrego macierzyństwa dla mojej córki; otul nas Matko swoim płaszczem, abyśmy byli niewidzialni dla zła, dla złych mocy, a zwłaszcza dla ludzi, którzy nam źle życzą.
 Ala: 07.12.2013, 22:44
 Matko Najświętsza, dziękuję za opiekę i wszelkie łaski, które otrzymałam za Twoim pośrednictwem. W tej szczególnej godzinie proszę Cię o opiekę nad moimi Rodzicami, łaskę wiary dla mojego Męża i Syna, uwolnienie Michała od wszelkich nałogów i zniewoleń. Proszę Cię także o zdrowie i błogosławieństwo dla całej Rodziny.
 Lucyna: 07.12.2013, 22:41
 Kochana Maryjo, proszę o nawrócenie dla mojego męża, głębsza wiarę, że wszystko mogę w tym który mnie umacnia. O Bożą , uczciwą pracę dla mnie i męża. O dar mądrości i rozumu dla moich dzieci w szkole i w życiu. Proszę Cię także o zdrowie i spokój w domu moich rodziców oraz teściów. Twoja wierna służebnica
 lilla: 07.12.2013, 22:32
 Maryjo!Nasza Matko!Proszę cię o zdrowie dla mojej rodziny.O nawrócenie dla Polaków.
 Salcia: 07.12.2013, 22:28
 Matko Niepokalna. Ty wiesz co moje serce kryje. Jak jest teraz puste i rozdarte. Błagam cie ocal nasz związek z Pawłem. Nawróć go na dobra drogę naszego wspólnego życia. niech wszelkie leki, brak zaufania odejdą a siły i wiara w nas sie wzmocni. Odsuń od nas pokusy, nałogi, złe słowa i myśli.Prosze cię o poczęcie naszego dziecka za którym tak czekamy. Wspieraj nas w tych dążeniach. Umocnij nasze rodziny. Daj zdrowie i błogosławieństwo na co dzień. Przepraszam cię za wszelkie nieprawidłowości i zwątpienia. Dziekuje za opiekę
 Anna: 07.12.2013, 22:27
 Maryjo Matko Nasza! Dzięki Ci za to, że chcesz być z nami w tej godzinie łaski i w każdej innej troszczyć się o nas. Proszę Cię o łaskę wiary dla mnie i mojego męża, zdrowie dla całej naszej rodziny.
 matka: 07.12.2013, 22:23
 O Śliczna Pani, Matko nas wszystkich dziękuję Tobie za opiekę która nasz otaczasz. Proszę z całego serca uproś potrzebne łaski dla mnie i mojej rodziny, proszę z całego serca aby w naszej rodzinie nie było już rozwodów, alkoholizmu który niszczy rodziny, proszę o powrót mojej córki na łono kościoła, wiary oraz dobrego, kochającego męża dla niej i siebie. Proszę o łaskę zdrowia na ciele i duszy dla rodziny , bliskich przyjaciół i uwolnienie od zła moich nieprzyjaciół.
 anna: 07.12.2013, 22:21
 Matko Najczulsza błagam Cię o radość życia i o wyprostowanie moich życiowych ścieżek. Przytul mnie wraz z moja rodziną do Twego Najczystszego Serca. Kocham Cię Maryjo!
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] (102) [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej