Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007

   


Wasze komentarze:
 Waldemar: 08.12.2012, 13:15
 Matko Święta proszę cię o miłosierdzie dla mojej całej rodziny, dla mojej żony Gosi, synka Karolka, dla mnie, dla moich rodziców i rodzeństwa. Proszę Cię Maryjo o zdrowie, szczęście i o to by wszystkie trudne sprawy pozytywnie się zakończyły. Miej Nas w swojej opiece Matko Najświętsza. Maryjo, proszę Cię o nawrócenie dla siebie, o odwagę w wyznawaniu wiary w Jezusa Chrystusa, o siłę w walce z pokusami, dobrą organizację czasu na co dzień. Oddal ode mnie strach, który często mnie paraliżuje i nie pozwala wykonać najprostrzych czynności, naucz mnie rozponawać natchnienia i pokusy. Naucz mnie odróżniać dobro od zła. Daj mi łaskę, która zabierze ode mnie ciągły strach i stres przed "niewiadomo czym". Daj siłę do walki ze złem. Daj mądrość, radość i pokój, bym wyposażony w te dary, mógł lepiej spełniać Twoją wolę. Ulecz me serce by potrafiło otworzyć się na miłość. Naucz mnie przebaczać i nie ogladać się wstecz. Spraw bym częściej się uśmiechał i promieniował radością. Proszę Cię o nawrócenie dla wszystkich z mojej dalszej i bliższej rodziny, za przyjaciół, znajomych, kolegów oraz za wszystkich, których spotkałem lub spotkam na swojej drodze życia. Proszę Cię o Niebo dla nich i doświadczenie jeszcze tu na Ziemi, Twej Miłości. Ulecz z chorób cielesnych, psychicznych, uzależnień, zniewoleń te wszystkie osoby, które mam w sercu. Proszę Cię Maryjo o zdrowie, szczęście i łaskę dla mojego synka Karolka, miej go pod swoją opieką. Proszę abyś nie dopuściła by zszedł na nie właściwą, złą drogę, i aby wyrósł na dobrego i mądrego człowieka. Miej go pod swoją opieką. Proszę Cię Maryjo o zdrowie, szczęście i łaski dla mojej żony Gosi, aby skończyła szczęśliwie szkoły do których uczęszcza, (studia i technikum BHP, i aby szczęśliwie zdała egzamin państwowy BHP), oddal od niej wszelkie zło, i pokusy które czychają w ówczesnym świecie. Proszę Cie Maryjo o dobrą pracę i ciągłość pracy dla mojej żony Gosi, dla sióstr Agnieszki i Małgorzaty, brata Marcina - byśmy nie cierpieli z powodu braku pieniędzy i byśmy potrafili dzielic się nimi z potrzebującymi. Proszę Cię Maryjo o dobrą pracę dla mnie w Norwegii, pracę którą tak długo już szukam, aby udało mi się ją w końcu znaleźć. Ufam Maryjo, że to o co Cię proszę jest mi potrzebne do osiągnięcia życia wiecznego. Dziękuję Ci Matko za wszystko co od Ciebie otrzymałem. Wybacz mi, że nie zawsze moje deklaracje pokrywają się z czynami - spraw bym z wiekszą ochotą modlił się każdego dnia i stawiał Boga na pierwszym miejscu. Powierzam Ci siebie Maryjo, broń mnie w każdej godzinie życia. Miej nas w swojej opiece Matko Najświętsza. Bądź pozdrowiona, Maryjo, pełna łaski, Pan z Tobą, Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
 Ania: 08.12.2012, 13:13
 Proszę o wysluchanie przedstawionych w trakcie dzisiejszej godzin próśb ... Proszę o rodzine i maciezynstwo , zdrowie dla taty i dla nas oraz sukces firmy i dobry rok 2013 ! Bądź z nami !
 piotr: 08.12.2012, 13:12
 Dziękuję za godzinę łaski, Mateńko Przenajświętrza.
 dorota : 08.12.2012, 13:11
 Matko Święta,Maryjo proszę Cię o danie łaski nawrócenia mojego oraz najbliższych memu sercu osób,w szczególności mojego syna.Obdarz nas zdrowiem psychicznym i cielesnym. Błagam Cię o dobrą pracę dla mnie i mojego syna oraz utrzymanie pracy mojego męża. Matko Niepokalana, pomóż w realizacji planów mojego syna i jego dziewczyny, proszę Cię również o pomyślne i obfite zakończenie w naszej działalności. Oddaję się Tobie Matko...
 Wiesia : 08.12.2012, 13:10
 Matuchno nasza oddaję w Twoją opiekę całą moją rodzinę strzeż nas i prowadź drogą miłości i wzajemnego poszanowania .
 Wiesia : 08.12.2012, 13:07
 Maryjo Matko nasza ukochana oddałam w Twoją opiekę siebie i całą swoją rodzinę strzeż nas od wszelakiego złego i prowadź nas drogą miłości i wierności miej szczególną opiekę nad moim synkiem . Matuchno wesprzyj mnie w tym co robię , wysłuchaj mnie proszę .
 Jerzy: 08.12.2012, 13:00
  Dziękuję ci matuchno za to że pozwoliłaś mi przedstawić swoje prośby błagalne w dzisiejszej godzinie łaski . Ty je Maryjo znasz - przedstaw je swojemu Synowi i broń cała moją rodzinę od napaści zła i szatana. Cały jestem Twój o Maryjo i Ufam Twojemu Synowi. Pod Twoja obronę uciekamy się .
 Ela: 08.12.2012, 12:59
 Maryjo, oddaję Ci w opiekę całą moją Rodzinę, wszystkie nasze problemy, radości. Opiekuj się Nami.
 tosia: 08.12.2012, 12:58
 Proszę o dobrą zonę dla syna i jego zdrowie
 Jadzia: 08.12.2012, 12:55
 Matko Najświętsza proszę Cię, o powstanie z nałogu pijaństwa mojego męża,o łaskę nawrócenia dla syna, córki, zięcia i męża by zapragnęli iść drogą Chrystusa, o zdrowie dla mojej mamy, rodzeństwa i teściów dla mnie o siłę do dalszego życia, bym mogła walczyć ze złem i wybierała dobro, nie żyła przeszłością tylko cieszyła się z tego co mam, dziękuję za otrzymywane łaski i proszę o zbawienie dla moich bliskich zmarlych. Powierzam Ci się Maryjo i nigdy mnie i moją rodzinę nie opuszczaj.Kocham Cię Matko Boża.
 Irena: 08.12.2012, 12:51
 Maryjo Niepokalanie poczeta prosze Cie wez w opieke moje dzieci w tej godzinie Twojego Milosierdzia prowadz ich przez zycie ,daj zdrowie i pomyslnie zalatwienie Lusi jej trudnych spraw by uwierzyla ze przez modlitwe i wiara wiele otrzymac moze,a a druga moja corka niech poglebia swoja wiare . Maz moj by wyleczyl sie z choroby alkoholowej i by Bog pozwolil nam cieszyc sie jeszcze tym pieknym swiatem ,a mnie Matko Najswietrza daj sily do wypelnienia moich powinnosci bym podolala wszystkim przeciwnosciom losu,daj takie krzyze ktore potrafie uniesc . Duchu sw. prowadz mnie i wszystkich moich bliskich po sciezkach wiary.Amen.
 Henryka: 08.12.2012, 12:51
 Matko Boza dziękuje. Bogu za wszystkie łaski które otrzymuje od Niego za Twoim pośrednictwem dziękuje za Twoja miłość do miłość i. Opiekę nademna i moja rodzina . Proszę o Boze błogosławieństwo i opiekę nade Na i moja rodzina o łaskę Ducha Świętego dla mnie i mojej rodziny o łaskę zdrowia fizycznego psychicznego i duchowego dla mnie i mojej rodziny, proszę o łaskę miłości radości i szczęścia i miłosierdzia Bożego dla mnie i mojej rodziny, proszę o błogosławieństwo w domu i w pracy dla mnie i mojej rodziny, proszę o błogosławieństwo w moich relacjach z przyjaciółmi i sąsiadami, proszę Matko Boza i Matko moja błogosławieństwo moim wrogom i weź i w swoją opiekę.szczegolnie proszę. Cię Matenko moja o łaskę wstawiennictwa u Boga w intencji mojego meza i błogosławieństwo Boze dla niego a także o przyjęcie dusz zmarłych moich bliskich do nieba , duszy mojej ziemskiej Mamy , duszy mojego ziemskiego Ojca. Matenko Boza proszę o łaskę zdrowia psychicznego i duchowego dla mojej siostry. Proszę Matenko moja o łaskę miłości radości szczęścia i pokoju w moim sercu i mojej duszy. Proszę Matenko podziemiu Panu Bogu za Jego dobroć. I miłosierdzie . Boze Ojcze bądź miłościw grzesznej duszy mojej. Proszę Cię Mój Boze Ojcze o łąkę macierzyństwa dla mnie mojego meza jeżeli jest taka wola Twoja Boze mój Ojcze proszę o duza i kochajaca rodzine dla mnie u mojego meza, jeżeli jest taka wola Twoja . Bogu niech bedą dzięki za wielka miłość za stworzenie i danie nam Matki Bożej Maryji i przepraszam Boga za wszystkie przewinienia moje. Bogu niech będzie chwała! Któż jak Bóg?! Zdrowas Mario laskis pełna Pan jest z Tobą to rzecz pewna , Blogoslawionas Ty miedzy niewiastami i Blogoslawionas jest owoc żywota Twojego, Jezus! Święta Mario Magko Boza modl sie za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci nasze . Amen
 Berni: 08.12.2012, 12:50
 Matko Najswietrza prosze Ciebie o zdrowie dla mojej mamy o nawrocenie sie mojej kuzynki Kasi .Prosze tez o zdrowie dla mnie zebym mogla sie opiekowac moja mama .Dziekuje za wszystkie laski
 KRYSIA: 08.12.2012, 12:48
 MATECZKO KOCHANA PROSZĘ CIĘ O OPIEKĘ NAD MOJĄ RODZINĄ I BLISKIMI MEMU SERCU, POWIERZAM TOBIE MOICH BLISKICH
 Jan: 08.12.2012, 12:39
 Matko Boża, błagam o ratunek z ogromnych problemów finansowych i możność szybkiej spłaty zobowiązań. Abym był w stanie zadośćuczynić za wszystkie popełnione grzechy. Błagam o zdrowie mych Bliskich.
 Elżbieta: 08.12.2012, 12:37
 Matko Boża proszę Cię o zdrowie iszczescie w rodzinie.Dziekuje za otrzymane łaski.
 Joanna: 08.12.2012, 12:37
 Ja proszę Cię Matko abyś wysłuchała i ulitowała się nad tymi którzy zanoszą do Ciebie te prośby i abyś mnie w swej opiece miała
 Dagmara: 08.12.2012, 12:37
 Maryjo, proszę Cię o łaskę mądrości, pokory i cierpliwości, abym umiała sobie dobrze poradzić z życiem i obowiązkami. Miej mnie i moją rodzinę w swojej opatrzności, spraw by zamierzone cele jak najszybciej się dokonywały. Pamiętaj także o tym co jest w moim sercu, Ty wiesz najlepiej jak tym pokierować. Dziękuję za otrzymane łaski.
 Krystyna: 08.12.2012, 12:36
 Matko Boska Ty wiesz najlepiej czego najbardziej potrzebuję ja i moja rodzina, okaż miłosierdzie , pomóż nam, dodaj siły w codziennym życiu...
 Jolka: 8,12,2012, 12,27: 08.12.2012, 12:35
 Matuchno Przenajświętsza, prosze o modlitwę za mnie i moje dzieci oraz mojego męża o większą wiarę i nawrócenie się do naszego kościoła. Proszę Matko abyś się wstawiała u Twojego syna za nami i prosiła nam przebaczenie za grzechy nasze. Prosze pani o zdrowie dla moich dzieci, męża i dla mnie, oraz dla mojej rodziny.Ja także bym chciała podziękować za to co mam. Dziękuję pani że jesteś.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] (108) [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej