Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007

   


Wasze komentarze:
 Ela: 08.12.2012, 12:59
 Maryjo, oddaję Ci w opiekę całą moją Rodzinę, wszystkie nasze problemy, radości. Opiekuj się Nami.
 tosia: 08.12.2012, 12:58
 Proszę o dobrą zonę dla syna i jego zdrowie
 Jadzia: 08.12.2012, 12:55
 Matko Najświętsza proszę Cię, o powstanie z nałogu pijaństwa mojego męża,o łaskę nawrócenia dla syna, córki, zięcia i męża by zapragnęli iść drogą Chrystusa, o zdrowie dla mojej mamy, rodzeństwa i teściów dla mnie o siłę do dalszego życia, bym mogła walczyć ze złem i wybierała dobro, nie żyła przeszłością tylko cieszyła się z tego co mam, dziękuję za otrzymywane łaski i proszę o zbawienie dla moich bliskich zmarlych. Powierzam Ci się Maryjo i nigdy mnie i moją rodzinę nie opuszczaj.Kocham Cię Matko Boża.
 Irena: 08.12.2012, 12:51
 Maryjo Niepokalanie poczeta prosze Cie wez w opieke moje dzieci w tej godzinie Twojego Milosierdzia prowadz ich przez zycie ,daj zdrowie i pomyslnie zalatwienie Lusi jej trudnych spraw by uwierzyla ze przez modlitwe i wiara wiele otrzymac moze,a a druga moja corka niech poglebia swoja wiare . Maz moj by wyleczyl sie z choroby alkoholowej i by Bog pozwolil nam cieszyc sie jeszcze tym pieknym swiatem ,a mnie Matko Najswietrza daj sily do wypelnienia moich powinnosci bym podolala wszystkim przeciwnosciom losu,daj takie krzyze ktore potrafie uniesc . Duchu sw. prowadz mnie i wszystkich moich bliskich po sciezkach wiary.Amen.
 Henryka: 08.12.2012, 12:51
 Matko Boza dziękuje. Bogu za wszystkie łaski które otrzymuje od Niego za Twoim pośrednictwem dziękuje za Twoja miłość do miłość i. Opiekę nademna i moja rodzina . Proszę o Boze błogosławieństwo i opiekę nade Na i moja rodzina o łaskę Ducha Świętego dla mnie i mojej rodziny o łaskę zdrowia fizycznego psychicznego i duchowego dla mnie i mojej rodziny, proszę o łaskę miłości radości i szczęścia i miłosierdzia Bożego dla mnie i mojej rodziny, proszę o błogosławieństwo w domu i w pracy dla mnie i mojej rodziny, proszę o błogosławieństwo w moich relacjach z przyjaciółmi i sąsiadami, proszę Matko Boza i Matko moja błogosławieństwo moim wrogom i weź i w swoją opiekę.szczegolnie proszę. Cię Matenko moja o łaskę wstawiennictwa u Boga w intencji mojego meza i błogosławieństwo Boze dla niego a także o przyjęcie dusz zmarłych moich bliskich do nieba , duszy mojej ziemskiej Mamy , duszy mojego ziemskiego Ojca. Matenko Boza proszę o łaskę zdrowia psychicznego i duchowego dla mojej siostry. Proszę Matenko moja o łaskę miłości radości szczęścia i pokoju w moim sercu i mojej duszy. Proszę Matenko podziemiu Panu Bogu za Jego dobroć. I miłosierdzie . Boze Ojcze bądź miłościw grzesznej duszy mojej. Proszę Cię Mój Boze Ojcze o łąkę macierzyństwa dla mnie mojego meza jeżeli jest taka wola Twoja Boze mój Ojcze proszę o duza i kochajaca rodzine dla mnie u mojego meza, jeżeli jest taka wola Twoja . Bogu niech bedą dzięki za wielka miłość za stworzenie i danie nam Matki Bożej Maryji i przepraszam Boga za wszystkie przewinienia moje. Bogu niech będzie chwała! Któż jak Bóg?! Zdrowas Mario laskis pełna Pan jest z Tobą to rzecz pewna , Blogoslawionas Ty miedzy niewiastami i Blogoslawionas jest owoc żywota Twojego, Jezus! Święta Mario Magko Boza modl sie za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci nasze . Amen
 Berni: 08.12.2012, 12:50
 Matko Najswietrza prosze Ciebie o zdrowie dla mojej mamy o nawrocenie sie mojej kuzynki Kasi .Prosze tez o zdrowie dla mnie zebym mogla sie opiekowac moja mama .Dziekuje za wszystkie laski
 KRYSIA: 08.12.2012, 12:48
 MATECZKO KOCHANA PROSZĘ CIĘ O OPIEKĘ NAD MOJĄ RODZINĄ I BLISKIMI MEMU SERCU, POWIERZAM TOBIE MOICH BLISKICH
 Jan: 08.12.2012, 12:39
 Matko Boża, błagam o ratunek z ogromnych problemów finansowych i możność szybkiej spłaty zobowiązań. Abym był w stanie zadośćuczynić za wszystkie popełnione grzechy. Błagam o zdrowie mych Bliskich.
 Elżbieta: 08.12.2012, 12:37
 Matko Boża proszę Cię o zdrowie iszczescie w rodzinie.Dziekuje za otrzymane łaski.
 Joanna: 08.12.2012, 12:37
 Ja proszę Cię Matko abyś wysłuchała i ulitowała się nad tymi którzy zanoszą do Ciebie te prośby i abyś mnie w swej opiece miała
 Dagmara: 08.12.2012, 12:37
 Maryjo, proszę Cię o łaskę mądrości, pokory i cierpliwości, abym umiała sobie dobrze poradzić z życiem i obowiązkami. Miej mnie i moją rodzinę w swojej opatrzności, spraw by zamierzone cele jak najszybciej się dokonywały. Pamiętaj także o tym co jest w moim sercu, Ty wiesz najlepiej jak tym pokierować. Dziękuję za otrzymane łaski.
 Krystyna: 08.12.2012, 12:36
 Matko Boska Ty wiesz najlepiej czego najbardziej potrzebuję ja i moja rodzina, okaż miłosierdzie , pomóż nam, dodaj siły w codziennym życiu...
 Jolka: 8,12,2012, 12,27: 08.12.2012, 12:35
 Matuchno Przenajświętsza, prosze o modlitwę za mnie i moje dzieci oraz mojego męża o większą wiarę i nawrócenie się do naszego kościoła. Proszę Matko abyś się wstawiała u Twojego syna za nami i prosiła nam przebaczenie za grzechy nasze. Prosze pani o zdrowie dla moich dzieci, męża i dla mnie, oraz dla mojej rodziny.Ja także bym chciała podziękować za to co mam. Dziękuję pani że jesteś.
 Paulina: 08.12.2012, 12:35
 Matko Najświętsza Proszę Cię o szczęśiwe rozwiązanie i wszelkie potrzebne Łaski dla mojej Rodziny.Proszę o Dar życia dla moich koleżanek...
 Paulina: 08.12.2012, 12:35
 Matko Najświętsza Proszę Cię o szczęśiwe rozwiązanie i wszelkie potrzebne Łaski dla mojej Rodziny.Proszę o Dar życia dla moich koleżanek...
 Agata: 08.12.2012, 12:35
 Proszę o pracę dla męża i zdrowie dla dzieci, Maryjo pomóż nam w potrzebie!!!
 ola: 08.12.2012, 12:34
 Matko Boża prosze cie abysmy długo żyli i aby moj wujek poszedł do nieba
 Kasia: 08.12.2012, 12:32
 Matko Boża proszę uzdrów mą rekę a także jajnik abym mogła urodzić zdrowe dziecko. Proszę o zdrowie psychiczne jak i fizyczne dla mojego męża któy jest po operacji kręgosłupa. Bądż przy mnie Matko momo że ja nie zawsze jestem z Tobą.
 Agata: 08.12.2012, 12:31
 Matko Boza w tym dniu błagam na kolanach o zdrowie dla moich najblizyszch,prosze Cie pomoz wyjsc z chorob moim rodzicom,prosze by one opuscily ich ciala,prosze!błagam o zdrowie dla moich dzieci,dla mnie i męża,prosze abysmy szli droga Chrystusa,prosze Cie abysmy z mężem doszli do porozumienia,abysmy byli dla siebie najwazniejsi,aby bylo dobrze,aby uczucie nie gasło,błagam Mateczko wysluchaj mnie!
 Ania: 08.12.2012, 12:31
 Matko Boża, proszę o cud uzdrowienia z raka sromu dla mojej babci Anny.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] (108) [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej