Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007

   


Wasze komentarze:
 Aleksander : 08.12.2011, 08:12
 Proszę o przemianę mojego serca. Matko Boża daj mi siły abym zawsze trwał przy Jezusie, abym dokonywał trafnych wyborów oraz miał siłę stawić czoła problemom jakie mnie przytłaczają. Pod Twoją obronę...
 Beata: 08.12.2011, 08:07
 Mateczko dziekuję za wszystko co od Ciebie otrzymuję. Proszę o szczęśliwe życie dla mojej córki, pracę i potomstwo dla niej. Otaczaj opieką moją rodzinę i błogosław nam, daj nam zdrowie i siły.
 beata: 08.12.2011, 07:58
 Matko Najswietsza dziekuję za moją pracę,prosze o pracę dla mojej córki i mojego mężą. Proszę otaczaj opieką całą moją rodzinę, daj nam siłę i wiarę w tych trudnych czasach. Podaj nam rękę i bądź z nami zawsze.
 Beata: 08.12.2011, 07:54
 Matko ukochana dziekuję za otrzymane łaski , błagam o zdrowie dla mojej Mamy i Ojca, o opiekę i błogosławieństwo dla Janusza , Joanny , Michała i mnie.
 Krystyna: 08.12.2011, 07:31
 Maryjo prosze w intencji mojej synowej ktora jest w stanie blogoslawionym aby szczesliwie urodzila zdrowe dziecko.Prosze takze w intencji mojej rodziny o potrzebne laski ,Boze blogoslawienstwo milosc i zgode.Polecam Milosierdziu Bozemu dusze zmarlych rodzicow ,tesciow i pozostalych zmarlych z rodziny oraz dusze w czyscu cierpiace.Maryja wysluchaj mojej prosby pokornie prosze.Twoja czcicielka .
 Arturo: 08.12.2011, 07:11
 Maryjo Niepokalanie Poczęta dziękuję Ci za wszystkie otrzymane łaski za Twą przyczyną. Ty jesteś Matką prawdziwie miłującą. Proszę Cie w godzinie łaski o dalsze łaski dla mnie i mojej rodziny. Twój wielbiciel.
 żona: 08.12.2011, 06:34
 Maryjo skrusz serce by mój mąż kochał Boga jak siebie samego proszę błogosławieństwo Boga dla córki ,męża mnie.
 Justyna: 08.12.2011, 06:28
 Kochana Mateńko, proszę wybłagaj w tym dniu łaskę dobrego męża dla mnie, sakramentalnego związku, człowieka z którym stworzę trwały związek, dobrego zięcia dla mojej mamy. Proszę o zgodę w rodzinie, łaski dla rodzeństwa, zdrowie dla ciężarnej przyjaciółki i wszystkie intencje które noszę w sercu. Twoja czcicielka
 basia: 08.12.2011, 04:34
 Maryjo Matko Cudownej wiary,nadziei i milosci,otocz opieka mojego syna,corke i wnuczke...aby sila w codziennosci ich nauki i milosci byla mocna i kazdy kolejny dzien przynosil im poprzez Twoja opieke wiare w lepsze jutro,spelnionej milosci ktora umacnia i prowadzi w modlitwie do zgodnej rodziny,Maryjo Cudowna badz zawsze z nami...
 Magdalena: 08.12.2011, 03:53
 Tobie ukochana Matko oddaje w opiekę moja chora bardzo mamę .Proszę dopomoz .
 Magdlena: 08.12.2011, 03:51
 Maryjo,proszę cię z całego mojego serca o zdrowie dla mojej bardzo chorej mamy.Proszę aby przeszła dzielnie przez te chorobę,aby znów mogła cieszyć zdrowiem.Wierze w Twoja pomoc Maryjo.Proszę upros rownież u syna Twego Jezusa Milosiernego o łaskę zdrowia dla niej.
 Zawierzona Tobie: 08.12.2011, 03:34
 Mamo,Przepraszam za moje powielane bledy,brak wiary w to,ze Jezus mnie kocha i brak roztropnego dzialania.Blagam Cie o dobrego Meza danego mi od Boga,bym sama byla dobra zona i matka.Prosze o nawrocenie Taty,Pawla,cioci A.i jej synow oraz Ch.,rodziny W. i A.Prosze o powrot do Kosciola dla ks.Z.M. i ks.R.Prosze o umocnienie mej wiary,nadziei i ufnosci oraz o uwolnienie mnie z grzechu gniewu,zazdrosci i zranienia,ktore zna Pan Bog.O szczesliwe malzenstwo w Twoim swietle dla mojego Brata,o zgode w rodzinie i przemiane serc oraz plynace z tego szczescie dla Wujka i Jego zony i dzieci.Pomoz nam sie nawracac i osiagnac Zbawienie.Prosze,rozwiaz obecna trudna dla mnie sprawe i dotknij czlowieka z nia zwiazanego oraz Jego Mame.Wprowadz do Nieba Jego Babcie,moja tez i wszystkich,ktorzy czekaja w czysccu na spotkanie z Bogiem.Zawierzam Ci wspolnote M. i jej pasterza ks.K.Kocham Cie i lapie Twojej reki,Maryjo!
 Aleksandra: 08.12.2011, 01:52
 Maryjo, Matko, Niepokalane Poczęcie, z całego serca dziękuję Ci za opiekę i wszelkie łaski, które otrzymuję każdego dnia. Błagam Cię w sprawie mojego serca...Proszę o dobrego męża, proszę postaw na mojej drodze odpowiedniego człowieka - odpowiedzialnego, spokojnego, radosnego, kochającego Boga i żyjącego zgodnie z Jego Przykazaniami. Nie opuszczaj mnie Matko w mojej samotności, daj mi nową nadzieję, abym w pełni mogła się zrealizować u boku ukochanej osoby. Błogosław mojej rodzinie, obdarz zdrowiem ciała, zdrowiem duszy, zgodą i prawdziwym Bożym Pokojem. Proszę o ufność, głębszą wiarę, nadzieję na lepsze jutro i szczerą miłość. Niech się Wola Boża stanie. Pod Twoją opiekę Matko Niepokalana się oddaję. AMEN.
 Basia: 08.12.2011, 00:47
 Proszę Cię Maryjo o łaskę nawrócenia dla Sebastiana i jego mamy, o liczne łaski dla moich rodziców- mamy Ireny i taty Leszka, o zdrowie i szczęście oraz błogosławieństwo dla mojej córki Paulinki, o potrzebne dary dla mojej siostry Uli i jej rodziny, o siłę, pokój i błogosławieństwo dla mnie samej oraz proszę o miłosierdzie dla dusz w czyśćcu cierpiących z naszej rodziny oraz za wszystkie nienarodzone dzieci! Oddajemy się Tobie niepokalane serce Maryi i dziękujemy za Twoją nieustanną opiekę...
 Basia: 08.12.2011, 00:45
 Proszę Cię Maryjo o łaskę nawrócenia dla Sebastiana i jego mamy, o liczne łaski dla moich rodziców- mamy Ireny i taty Leszka, o zdrowie i szczęście oraz błogosławieństwo dla mojej córki Paulinki, o potrzebne dary dla mojej siostry Uli i jej rodziny, o siłę, pokój i błogosławieństwo dla mnie samej oraz proszę o miłosierdzie dla dusz w czyśćcu cierpiących z naszej rodziny oraz za wszystkie nienarodzone dzieci! Oddajemy się Tobie niepokalane serce Maryi i dziękujemy za Twoją nieustanną opiekę...
 Iwona: 08.12.2011, 00:29
 Prosze o nawrocenie mojego meza i jego rodziny, o powrot do zony i dziecka, prawdziwa milosc. o pomyslne rozwiazanie w najblizszych dniach.
 Karol: 08.12.2011, 00:29
 Maryjo błągam Cię o łaske nawrócenia dla mnie i dla mojej żony, aby udało nam się odtworzyć nasze małżenstwo, prosze też za innymi znanmi mi i zagrożonymi małżeństwami, przyjdź im Matko z ratunkiem i wsparciem, prosze Cię - cały Twój.
 Iwona: 08.12.2011, 00:29
 Prosze o nawrocenie mojego meza i jego rodziny, o powrot do zony i dziecka, prawdziwa milosc. o pomyslne rozwiazanie w najblizszych dniach.
 ewa: 08.12.2011, 00:13
 Maryjo kochana prosze cie o zdrowie dla moich dzieci,meza,mamy rodzenstwa i dalszej rodziny....pomoz prosze mojemu mezowi.spraw aby byl mnie nerwowy i wiecej czasu poswiecal rodzinie. Pozwol Ani cieszyc sie maciezynstwem obdarz ja malenstwem. Dla Joli prosze aby dostala prace i uregulowala zaleglosciSpraw aby moj kregoslup mniej mi dokuczl.daj mi sile wychowac dzieci na dobrych ludzi..trzymaj opieke nad moja rodzina abysmy mieli caly czas plynnosc finansowa. Daj zdrowie dla moich tesciow.Dziekuje z calego serca.
 Anna: 07.12.2011, 23:53
 Maryjo, moja najlepsza Mamo, proszę Cię gorąco uproś u Swojego Syna łaskę nawrócenia dla mojego syna Dominika i jego żony. Proszę również o łaskę wiary dla córki Weroniki.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] (129) [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej