Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007

   


Wasze komentarze:
 zebrak: 07.12.2011, 23:40
 pomoż Matuchno
 Janina : 07.12.2011, 23:38
 Moja najukochańsza Maryjo Różo Duchowna błagam CIĘ o nawrócenie się mojego męża,oraz synów.Pomóż mojej tak bardzo ciężko chorej mamie niech BÓG skróci jej to ziemskie cierpienie,litości dla mojej Mamusi.Matko daj nam siły i moc aby zawsze kochać CIEBIE i TWOJEGO SYNA JEZUSA .MATKO uratuj nas od piekła i szatana .
 DE.: 07.12.2011, 23:34
 Mateńko Najukochańsza proszę cię z całego serca o zdrowie dla mnie, męża i moich kochanych dzieci i wnucząt. Błogosław nam i czuwaj nad nami, miej nas wszystkich w opiece bożej, chroń od złego Matko Ukochana i Jedyna.
 DE.: 07.12.2011, 23:32
 Mateńko Najukochańsza proszę cię z całego serca o zdrowie dla mnie, męża i moich kochanych dzieci i wnucząt. Błogosław nam i czuwaj nad nami, miej nas wszystkich w opiece bożej, chroń od złego Matko Ukochana i Jedyna.
 gss: 07.12.2011, 23:04
 Matko Boża błagam Cię we wszystkich moich prośbach, ulituj się nad nami wszystkimi.
 dorcia75: 07.12.2011, 23:02
 Maryjo Niepokalana, w Godzinę Łaski błagam Cię o uzdrowienie mojej córeczki Madzi chorej na nerwiakowłókniakowatość, spraw aby nowotwory na nerwach wzrokowych i w jej mózgu zanikły. Obdarz ją łaską zdrowia i opiekuj się całą moją rodziną. Proszę Cie o uzdrowienie duchowe dla mojego męża i o zdrowie dla niego. Prowadz nas drogą światłości do Twojego Syna. Dopomóż mi odnależć swoje powołanie i właściwy kierunek życia. Uproś u Boga Ojca błogosławieństwo dla mnie i dla wszystkich tych których kocham,a także dla nieprzyjaciół moich.
 d: 07.12.2011, 23:01
 Najświętsza Matko dodaj mi sił i uzdrów z nałogu, który całkowicie mnie zdominował, rujnując moje życie. Sama nie daję rady, przerosło mnie to. Uwolnij mnie od prześladowań pewnej osoby. Tylko Ty Maryjo możesz mi pomóc.. Proszę Cię Miłosierna Pani o łaskę nawrócenia i opiekę dla mojej siostry, rodziców. Pomóż mi dobrze wychowywać dziecko. Miej w opiece wszystkie bliskie mi osoby, Agnieszkę i Iwka, Monikę i Pawła z rodziną, całą 'moją' Wspólnotę i ks. Jana, Jaśka, Kasię i Przemka z Olkiem, Mariusza, Maćka, Bożenkę, panią Tereskę. Dziękuję Ci za wszystkich tych ludzi..
 Halina: 07.12.2011, 22:34
 Dziękując za dotychczasową opiekę i pomoc proszę Cię Panienko Najświętsza Różo Duchowna Niepokalana Maryjo o potrzebne łaski dla naszej rodziny, a zwłaszcza o łaskę nawrócenia, uzdrowienie syna Adama z nałogu alkoholowego, o pracę dla niego, zgodę w rodzinie oraz szczęśliwe załatwienie moich spraw zadłużeniowych, mieszkaniowych i osobistych.
 irena: 07.12.2011, 22:11
 Maryjo prosze Cie o uregulowanie stosunkow miedzy ludzkich w pracy mojej corki zdrowie dla niej oraz ustaw na jej drodze dobrego poboznego czlowieka zgodnie z wola Boza aby nie była taka samotna
 Barbara: 07.12.2011, 21:39
 Ukochana Matko Kochanego Boga Syna Jezusa Chrystusa i nasza Matko proszę pokornie o łaskę miłości wzajemnej i szacunku do siebie nawzajem w mojej rodzinie i o wszelkie łaski jakie tylko zdołamy przyjąć i jeszcze więcej.Proszę o naszą głęboką wiarę i nawrócenie rodziny Piotrka na chrześcijaństwo oraz o uratowanie wszystkich dusz o zbawienie wieczne każdej duszy.Jezu Maryjo kocham Was,ratujcie wszystkie dusze.
 Edyta: 07.12.2011, 21:37
 Matko moja ja proszę wysłuchaj tych wszystkich ludzi którzy Cie tu błagają a dla mnie proszę o łaskę nawrócenia dla braci o siłę dla taty żeby nie poddał się nałogowi a także prosze Cię matko z całego serca o dar wspólnego mieszkania dla mnie męża i naszego synka a także o prace dla mnie żebyśmy mogli razem dzielić swoje troski iradości. Maryjo pomóż też mojemu bratu wyjść z nałogu alkoholowego daj jego rodzinie siłę
 magda: 07.12.2011, 21:33
 Maryjo Ty wiesz o co Cię błagam. Nawróć mi męża i dzieci. Spraw by uwierzyły. Polecam Ci całą moją rodzinę .
 Karolina: 07.12.2011, 21:29
 Maryjo proszę Cię o to co noszę głęboko w sercu.
 Jola: 07.12.2011, 20:52
 Matko Przenajswietsza prosze Cie w Godzinie Laski o wiare dla moich corek i o sakramentalny zwiazek malzenski dla mojej mlodszej corki.Prosze Cie tez o zycie wieczne dla mojego ojca i meza.
 Szymon : 07.12.2011, 20:51
 Matko Najświętsza podczas tej świętej godziny będę w szkole. Mniej mnie w swojej opiece proszę cię Matko nawróć nasza rodzinę, a szczególnie mamę. Daj siłe do przezwyciezania grzechów.
 Wiesia: 07.12.2011, 20:50
 Kochana Maryjo ,matko nasza proszę Cię o nawrócenie mnie i męża oraz tych którzy tego potrzebują ,proszę miej w opiece mojego męża który ciężko pracuje na kopalni w niebezpiecznych warunkach ,miej w opiece także innych górników ,proszę Cię Matko kochana o zdrowie dla mojej rodziny i najbliższych ,proszę o pokój na świecie ,proszę żeby ludzie mniej chorowali i żeby nie było takiej biedy na świecie ,żeby wszyscy byli szczęśliwi i się kochali,proszę wieczny odpoczynek dla moich kochanych zmarłych rodziców i wszystkich zmarłych !Przepraszam Cię Matko nasza za nasze grzechy które popełniliśmy!
 A: 07.12.2011, 20:11
 Maryjo, przebacz mi moje grzechy. Proszę, weź pod swoją opiekę ludzi, którzy bardzo potrzebują Twojej pomocy. Ratuj dusze, które przebywają w czyśćcu. Strzeż dusze ludzi zatraconych, pomóż im się oswobodzić z niewiary i przybliżyć do Boga Ojca. I proszę Ciebie Maryjo o wstawiennictwo za nami do Pana Boga. Proszę również o pomoc w zdaniu matury i dostaniu się na moje wymarzone studia. Amen
 aurelia: 07.12.2011, 19:49
 Matko Niepokalana proszę Cię o łaski potrzebne całej naszej rodzinie,uproś proszę Miłosierdzie Boże,bardzo potrzebujemy Twojej pomocy.
 Ania: 07.12.2011, 19:44
 Matko Boża proszę Cię o pomoc bo strasznie mi już ciężko. Proszę spraw żebym w końcu zdołała porozumieć się z mężczyzną którego pokochałam. Otwórz Matko Boża jego serce. Spraw by mnie szanował i kochał, by już nigdy mnie nie zranił. Pomóż mi też wybaczyć krzywdy jakich doznałam od niego i spraw by on wybaczył mi jeżeli czymś go zraniłam. Proszę cię Matko Boża o dar założenia rodziny i macierzyństwo. Bardzo cię proszę.
 Piotr: 07.12.2011, 19:37
 Maryjo prosze Cie o Laske odnowienia mojego kaplanstwa i zycia zakonnego.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] (130) [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej