Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007

   


Wasze komentarze:
 małgorzata 07.12.2017: 07.12.2017, 21:48
 proszę cię Mateńko o zgodę i miłość w rodzinach moich dzieci.Proszę Cię żeby moje dzieci żyły po Bożemu i nie ulegały wpływom dzisiejszej mody na konformizm i życie jakby Boga nie było.Uchroń ich Matko przed takim życiem.
 Kasia: 07.12.2017, 21:39
 Matko prosze o opieke dla mojego syna w trakcie egzaminu i o opieke nad cala nasza rodzina oraz nawrocenie dla nas wszystkich. dziekuje ci Matenko za wszelkie Laski ktrormi zostalismy obdraowni dotychczas, Bog Zaplac
 Magdalena: 07.12.2017, 21:30
 Mamo, wiem że daleko mi do ideału.. zwlaszcza jeżeli chodzi o chodzenie do kosciola i przyjmowanie sakramentow. Ale jestem! Wierze! I modle sie! Jezeli uważasz ze ja nie zasluguje na twoja laske to prosze cie zeslij ja na moich rodzicow. W szczegolnosci na tate ktory tak wiele zlego wycierpial w swoim zyciu bedac najlepszym czlowiekiem jakiego znam! Daj rodzicom laske zdrowia i dlugiego zycia wsrod dzieci i jak dotad trzynastu wnuczat. Badz blogoslawiona Mamo Niebieska!
 Gosia: 07.12.2017, 21:14
 Matko najświętsza w godzinę łaski proszę Cię o nawrócenie i uzdrowienie mojego taty z choroby alkoholowej
 jola: 07.12.2017, 21:03
 Matko przepełniona cala miłością proszę o Twoją łaskę poprawy zdrowia dla syna oraz nawrócenie duchowe dla jego rodziny Proszę Cie o uzdrowienie duchowe dla córki i zięcia o zdrowie dla męża o milosc i zgodę w rodzinie
 Donia: 07.12.2017, 21:02
 Matko Przenajswietsza. Dziękuję za opieke nademna moją rodzina. W tej Godzinie Łaski proszę o dalszą opieke i zdrowie dla moich rodziców,mojego brata i jego rodziny dla mni. Proszę o to abym znalazła dobra pracę, żeby starczylo mi środków na budowę domu. Matko Przenajswietsza ty która znasz moje serce jak nikt prosze pomóż mi szczęśliwie wyjść za mąż, urodzić zdrowe dzieci,stworzyć dobra rodzine na Chwałę Bożą. Proszę o powrot do Kosciola o wiarę w Jezusa Chrystusa dla Maćka. O wyzwolenie z alkocholizmu dla Jurka.
 Córka : 07.12.2017, 20:55
 Matko moja uwolnij mnie od wszelkiego zła. Pomóż w trudach codziennego życia. Spraw, abym nigdy nie zwątpiła w Twoją dobroć. Okaż mi swoje miłosierdzie. Ochraniaj mnie i prowadź. Mam nadzieję, że z Twoją pomocą będę mogła powiedzieć "Jestem szczęśliwym człowiekiem".
 Donia: 07.12.2017, 20:54
 Matko Przenajswietsza. Dziękuję za opieke nademna moją rodzina. W tej Godzinie Łaski proszę o dalszą opieke i zdrowie dla moich rodziców,mojego brata i jego rodziny dla mni. Proszę o to abym znalazła dobra pracę, żeby starczylo mi środków na budowę domu. Matko Przenajswietsza ty która znasz moje serce jak nikt prosze pomóż
 Barbara: 07.12.2017, 20:44
 Mateńko ukochana w godzinie Twej łaski proszę Cię o zdrowie dla cięzko chorej mamy, o łaski Ducha św. dla córki aby dobrze zdała egzaminy i wybrała dobrą szkołę, aby przez życie szła zawsze z Bogiem i w intencji Tobie dobrze znanej. Pragnę podziękowac za już otzrymane łaski
 Krzysiek : 07.12.2017, 20:24
 Matuchno najdroższa prosze o łaske zdrowia dla mojego syna , łaskę zgody w naszej rodzinie i łaskę nawrócenia dla moich najbliższych .
 Bernadetta : 07.12.2017, 20:09
 o zdrowy rozwój fizyczny, psychiczny i duchowy dla syna.o nawrócenie dla męża i ustanie wieloletnich konfliktów w rodzinie wynikających z zaburzeń osobowościowych pewnych osób.
 Jadwiga : 07.12.2017, 19:33
 O Matuchno Ukochana dziękuję za Twoją dobroć,za wszystkie łaski nam i innym wyświadczone.Proszę w godzinie łaski za uzdrowienie mnie z licznych chorób,o zdrowie dla chorych w rodzinie i przyjaciół.Otocz nas płaszczem swej opieki,uproś pracę najbliższym,wyproś dla synowej przybliżenie do Boga ,wyprostuj ścieżki życiowe synów,spraw,aby w naszym domu i rodzinie zapanowała zgoda i miłość.Matko Niepokalana wyproś zmarłym śp rodzicom i krewnym łaskę nieba.Opiekunko rodzin ,uzdrowienie chorych módl się za nami.
 wiesia 07.12.2017: 07.12.2017, 18:53
 Mateńko Kochana,proszę cię szczególnie o moją rodzinę,żeby w końcu zapanował spokój,miłość,radość,wzajemne zrozumienie,o pracę dla syna i dobrą dziewczynę,żeby nie wpadł w złe towarzystwo.O nawrócenie brata z nałogu,,dziękuję za wszystkie prośby spełnione.Ty wiesz przez co przechodzimy proszę ratuj moją rodzinę Maryjo Kochana .
 Z-WA: 07.12.2017, 18:10
 W tej Godzinie Łaski polecam siebie i córkę i naszych bliskich Twojej opiece Mateńko, proszę Cię o opiekę i zdrowie dla nas.Ty wiesz Matko czego potrzeba każdemu z nas,błagam wysłuchaj moich modlitw i próśb złożonych u Twoich Świętych Stóp w Godzinie Łaski. Bądź z nami i nigdy nas nie opuszczaj.
 Justyna: 07.12.2017, 17:20
 MATKO NIEPOKALANA,W GODZINIE LASKI,PROSZE CIĘ O ZDROWIE DLA CAŁEJ MOJEJ RODZINY,ORAZ O DOBRE WYNIKI BADAN,O SZCZESLIWE ROZWIĄZANIE..Dziekuje za dotychczasowa opieke..AMEN
 Edyta: 07.12.2017, 16:58
 Prosze Cie Matko o pokoj na swiecie, o milosc, nawrocenie wszystkich ludzi, miej w opiece wszystkie dzieci i daj laske mojej rodzinie, zeby byla zdrowa. Blagam Cie o cud potomstwa. Dziekuje za wszelkie laski.
 Alicja: 07.12.2017, 16:49
 Maryjo Matko Nasza uproś u swojego syna Jezusa Chrystusa potrzebne łaski dla moich synow Marcina i Sebastiana
 Grażyna : 07.12.2017, 16:42
 Proszę o umocnienie w wierze mnie i moich bliskich i znajomych. Proszę o zgodę w rodzinie, w pracy. O zdrowie duszy i ciała dla mamy mnie i wszystkich którzy prosili mnie o modlitwę i którym obiecałam modlitwę. Za nasz kraj o pokój w nim i obfitość a także i przede wszystkim o nawrócenie wszystkich ludzi.
 Marta: 07.12.2017, 16:07
 Matko Przenajświętsza!Dziękuję za łaski przelane .Dopomóż mi w tak trudnym momencie życia..Proszę Cie aby wszystko się pozytywnie rozwiązało i abyśmy z mężem doczekali upragnionego, zdrowego potomstwa. O Najdroższa Matko! Miej w opiece moją rodzinę i bliskich oraz tych którzy tu zwracają się ze swoimi prośbami.
 Anna: 07.12.2017, 16:00
 Kochana Matko Boża z serca proszę o modlitwę w intencjach Panu Bogu wiadomych w trudnej sytuacji życiowej oraz wyjednanie łaski pomyślnego załatwienia sprawy w dni 11 grudnia br. jeśli jest to zgodne z Najświętszą Wolą Bożą "
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] (15) [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej