Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007

   


Wasze komentarze:
 Ziuteńka : 08.12.2009, 10:21
 Za moją rodzinę ... Miej nas w opiece Przenajświętsza ...
 Doziana: 08.12.2009, 10:17
 Maryjo Najświętsza Panienko, wybłagaj mi, u Twego Syna, w godzinie łaski dary i owoce Ducha Św. Proszę także o zdrowie i błogosławieństwo dla moich rodziców, braci i ich rodzin. Rozgrzej serca twarde grzeszników tych najbardziej zatwardziałych aby zechcieli oddać swoje serca Matce Miłości Miłosiernej.Matko Wspomożenia Wiernych,módl się za nami, Matko Pięknej Miłości , módl się za nami, Matko Miłosierna, módl się za nami.
 Joola: 08.12.2009, 10:08
 To mój pierwszy rok z godziną Maryi. Jest ze mną zawsze od kiedy pamiętam, ale dziś szczególnie zawierzam JEJ swoje troski, sypiące się małżeństwo, obawy, swoje tchórzostwo. Bardzo liczę na JEJ i Syna JEJ pomoc, oby wsyłuchała moich próśb i cokolwiek postanowi z nimi zrobić, dziękuję JEJ już teraz,wierzę ufam, bo nigdy mnie nie zawiodła. Niech będzie pochwalone imię Pańskie . Amen
 Aleksandra: 08.12.2009, 10:03
 Najświętsza Panienko, z całego serca dziękuję za piękną miłość, która jest dla nas cudem. Pokornie proszę Cię szczególnie w godzinie Łaski o uzdorwienie mojego męża i błogosławieństwo dla naszego małżeństwa. TOTUS TUS Maryja.
 zatroskana: 08.12.2009, 09:42
 Matko Najukochańsza- proszę Cię z całego serca, wysłuchaj moich próśb, modlitw.....w godzinę łaski.....
 Mariusz Pielgrzym: 08.12.2009, 08:43
 Najświętsze Serce Pana Jezusa! Przyjdź przez Niepokalane Serce Maryi! Kocham!
 marta m: 08.12.2009, 08:29
 Maryjo Najukochańsza przemień zatwardziałe serce, ulecz je- moje, mojej mamy i mojego męża, uchroń przez rozwodem, proszę o pokój w rodzinie.
 Anna: 08.12.2009, 08:09
 Proszę Cię Maryjo o potrzebne łaski w mojej rodzinie, wyproś u Twojego Syna łaskę, o której Ty wiesz, na którą tak bardzo czekamy.
 Janina: 08.12.2009, 07:42
 O Maryjo prosze Cie ratuj dusze moich dzieci.Oddaje Ci w opieke cala moja rodzine powierzam Ci wszystkie problemy i troski. Prosze o zdrowie dla calej mojej rodziny , ojednosc i blogoslawienstwo, uratuj mojego siostrzenca z choroby alkoholowej
 Chorzowianka: 08.12.2009, 07:34
 Maryjo Niepokalana, dziękuję za całe dobro, które wyprosiłaś u swojego Zmartwychwstałego Syna dla mnie i moich najbliższych! Wiem, że bez Twojego wstawiennictwa nasze życie byłoby o wiele trudniejsze... Tulę się do Twego płaszcza jak maleńskie dziecko i proszę Cię, kochana Mamusiu, o dalszą opiekę powtarzając: Totus Tuus, Totus Tuus... Ty znasz wszystkie moje problemy i wszystkie moje potrzeby. Matko Boża, proszę Cię gorąco: prowadź każdego dnia mnie i moją rodzinę! Szczególną opieką otocz, droga Mateńko, moich Rodziców - każdego z osobna w ich chorobach i dolegliwościach. Opiekuj się również moim bratem i prowadź bratową do szczęścliwego rozwiązania. Okaż też miłosierdzie moim dziadkom i wspomóż ich w codziennych problemach ze zdrowiem. Powierzam Twojej opiece całą moją rodzinę... Korzystając z Twojej obietnicy związanej z dzisiejszym dniem proszę także o łaskę nawrócenia dla mojego przyjaciela i moich sąsiadów... Maryjo, Zawsze Dziewico, módl się za nami! Tobie zawierzamy, Tobie oddajemy się w opiekę! Prowadź nas, Królowo!
 Aga: 08.12.2009, 05:01
 Maryjo, moja Matko Przenajświętsza Proszę Cię o pomoc w mojej rodzinie. Ty wiesz najlepiej czego nam potrzeba: miłości, pokoju, pojednania. Spraw, abym mogła odnaleźć drogę do mojego syna. Zabierz wszystkie moje złości, chciwość, niecierpliwość, pogardę. Ulituj się i ulecz wszystkie nasze zranienia, których byliśmy przyczyną i które doznaliśmy od innych. Ratuj nas, Maryjo
 daniela: 08.12.2009, 00:01
 Matko Boża otocz opieką moje dzieci,żeby nie zeszły na złą drogę,nie wpadły w żaden nałóg,żeby wiedziały co jest w życiu najważniejsze. Matko Najświętsza otwórz oczy mojemu mężowi,żeby nie był zaślepiony dobrami doczesnymi,sknerstwem,dopomóż wyjść z nałogu pijaństwa mojemu bratu,dozwól się cieszyć dobrym zdrowiem mojej mamusi.Uproś u Swego Syna dla dziś pochowanej Reginy życie wieczne w niebie. Najdroższa Matko dziękuję za wszystko!
 Basia: 07.12.2009, 23:30
 MATKO BOŻA dziękuję ci za tę godzinę ŁASKI<że tutaj mnie przywiodłas . Bądź uwielbiona w moim sercu i w sercach wszystkich ludzi na ziemi. Błagam CIĘ o łaskę nawrócenia . uzdrowienia na duszy i ciele dla całej mojej rodziny i uwolnienia dla nas.Pomóż mi wyjść z tej dramatycznej sytuacji finansowej.
 koleżanka: 07.12.2009, 23:25
 Bardzo wszystkich proszę o modlitwę w intencji człowieka, który chce pozostawić dla innej kobiety bardzo chorą żonę i 2 dzieci. Błagam módlcie się ze mną jutro żeby się opamiętał, aby wrócił do zony i dzieci. Aby kobieta, która niszczy to małżeństwo zniknęła z życia tego człowieka. Serdecznie wszystkich proszę pomóżmy Eli modlitwą uratować jej małżeństwo i rozpadającą się rodzinę. Maryjo ratuj
 Danusia: 07.12.2009, 22:46
 Najlepsza z Matek, Matko Najświętsza!! Proszę Cię o potrzebne łaski dla Pawła, o powrót do Twojego Syna, o chęć walki z alkoholizmem. Obdarz zdrowiem i Swoją opieką moją Mamusię, pomóż Jej w trudnych chwilach po śmierci Tatusia, a Jemu wyproś łaskę życia wiecznego. Twojej najczulszej opiece powierzam całą moją Rodzinę. Dziękuję za wszelkie otrzymane łaski za Twoim Maryjo wstawiennictwem u Syna Twojego i za Twoją nieustanną opiekę.
 Marta: 07.12.2009, 22:36
 Maryjo, błagam Cię o zdrowie dla mojej mamy
 Magda: 07.12.2009, 22:03
 Najukochańsza Mateczko, proszę o szczęśliwe przyjście na swiat zdrowego dzidziusia.
 Elka: 07.12.2009, 22:00
 Maryjo Niepokalana...Ciebie wielbię i pokornie proszę o opiekę dla NAS wszystkich chorych i cierpiących....o opiekę i zdrowie , silę i moc psychiczna dla mojej córki ....błagam Cie nasza najlepsza Matko ...amen!!
 anna: 07.12.2009, 21:55
 Mamusiu najdrozsza! ofiaruje Ci moich znajomych, przyjaciol i rodzine - w szczegolnosci brata Grzesia mojego Tate, kolege Piotrka, przyjaciol Anie i Filipa. obdarz ich swoja laska, nakieruj na dobra droge. prosze Cie tez o czysta, prawdziwa milosc. wiesz jak bardzo jej potrzebuje po odejsciu Mamy. dziekuje Ci takze ze nie zalamalam sie do konca, ze jestem wytrwala w modlitwie mimo przeroznych przeciwnosci losu. mam nadzieje ze moje modlitwy ku Tobie zostana wysluchane.Amen.
 Anna: 07.12.2009, 21:55
 Proszę Cię Matuchno w tej godzinie łaski o nawrócenie dla wszystkich z mojej rodziny, którzy są tak daleko od Ciebie i Twojego Syna. Ratuj ich i spraw by wzrastała w ich sercach wiara, nadzieja i miłość. Powierzam Ci Maryjo wszystkie intencje jakie mam w swoim sercu. Kocham Cię Najukochańsza Matko,
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] (144) [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej