Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007

   


Wasze komentarze:
 urszula: 08.12.2015, 12:54
 prosze Cie Matko Kochana o potrzebne laski dla mojej rodz dla corki prosze o dar macierzynstwa o dobre wychowanie wnukow a takze prosze o uwolnienie meza z nalogu pijanstwa i o pogodzenie sie z sasiadami
 Beata: 08.12.2015, 12:53
 Matko proszę Cię, aby na mjej drodze pojawił się spowiednik, który wskaże mi właściwy kierunek. Żyję w niesakramentalnym związku i jest mi bardzo ciężko, bo nie mogę przystępować do Komunii Świętej. Kocham jednak mojego męża i wiem, że on bardzo mnie kocha. Nie chcę go krzywdzić opuszczając go, ale życie w grzechu ciężkim jest bardzo trudne. Maryjo wstaw się za mną do Boga, aby takiemu zatwardziałemu grzesznikowi wybaczył i wskazał właściwe rozwiązanie. Zdaję się na jego wolę.
 Alex: 08.12.2015, 12:52
 Matko Najświętsza , w Godzinie Łaski proszę Cię o opiekę nad moją rodziną , zdrowie, szczęście, pomoc w rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów. Proszę o wsparcie w trudnych chwilach , poprawę trudnej sytuacji w jakiej się znalazłam. Opiekuj się nami Matko Królowo Najświętsza. Dziękujemy za wszelkie dobro , które od Ciebie płynie.
 Urszula 8.12.2015 ,12;47: 08.12.2015, 12:52
 Kochana Maryjo proszę o dar uzdrowienia ,błogosławieństwa ,radości. Proszę o łaski dla całej mojej rodziny ,syna Kamila ,męża Dariusza ,rodziców i teściowej. łaski uzdrowienia i wszystkiego czego te dusze potrzebują. Proszę dopomóż nam w tym trudnym dla nas czasie.
 Sonia: 08.12.2015, 12:52
 Matenko moja,prosze CIE w ta godzine laski o mojego syna o wyzwolenie z nalogu alkocholowego tylko w Tobie MATENKO pokladam nadzieje .Modl sie za niego i i oddaje CI go pod Twoja opieke
 klaudia: 08.12.2015, 12:51
 Matko moja Ty znasz moje serce Ty wiesz co sie w nim znajduje Tobie to serce oddaje czuwaj Matko nad moja rodzina
 matka: 08.12.2015, 12:51
 Maryjo dziękuję za dotychczas owe łaski proszę o rozsądek i dobre wybory przez moich najbliższych wstaw się o siłę i zdrowie dl tych którzy tego najbardziej oczekują i łaski dla tych którzy cierpią fizycznie i duchowo i miej mnie w opiece
 BEATA 08.12,2015: 08.12.2015, 12:50
 Matko Najświętsza w imię Ducha Świętego proszę o moje uzdrowienie ,pomoc w cierpieniu ,proszę o zdrowie dla mojej rodziny i szybki mój powrót do zdrowia Wierze .że mnie wysłuchasz i pomożesz Kocham Cię Maryjo i ufam Tobie,
 Czcicielka: 08.12.2015, 12:49
 Matko Najświętsza, proszę o wysłuchanie próśb Tobie wiadomych, o opiekę i obronę każdego dnia nade mną, moim ukochanym i moją rodziną.
 Beata: 08.12.2015, 12:49
 Matko Najświętsza w swej dobroci proszę Cię o nawrócenie zbłąkanych dusz na drogę modlitwy i uzdrowienia. Błagam Cię abyś uzdrowiła moją córeczkę Ninkę i pomogła Januszowi w jego postanowieniach. Proszę Cię także o łaski dla mnie z problemem z którym tak trudno mi sobie poradzić. Dziękuję za wszystko co dla mnie zrobiłaś i za to jak wiele Ci zawdzięczam bez Ciebie nawet trudno mi sobie to wyobrazić jak by wyglądało moje życie. Jestem i zawsze będę bezgranicznie wdzięczna z Twe łaski.
 Mateusz : 08.12.2015, 12:47
 Maryjo proszę o łaski dla mnie i całej mojej rodziny uwalniaj nas od złego i uzdrawiaj nas błogosław nam Panie
 beata: 08.12.2015, 12:47
 Matko prosze Cie opieke nad moim synem i jego rodzina,pomoz im odnalesc wlasciwą droge,pomoz im przyblizyc sie do Boga Daj im zdrowie i upros dla nich wszystkiem potrzebne im łaski Prosze Cie Matuchno rowniez za moja corke pomagaj jej w wyborach zyciowych i daj wszystkie potrzebne łaski Oddaje Ci w opieke cała mija rodzine wszystkich ktorym obiecalam modlitwe Wstawiaj sie za nami u Twojego syna i pomagaj nam kazdego dnia Matuchno
 aga: 08.12.2015, 12:46
 Maryja błagam o nawrócenie mojego brata. Wspieraj naszą rodzinę, przemień serca, wlej zgodę i radość dnia codziennego. Przebacz grzesznikom i błogosław nam. O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami którzy się do Ciebie uciekamy...
 Ala: 08.12.2015, 12:46
 Matuchno Przenajświętsza błagam Cię o opiekę nad nami, o zdrowie i życie dla nas. Dziękuję z całego serca za dotychczasową opiekę i błagam o dalszą pomoc i opiekę dla nas.
 Asia: 08.12.2015, 12:46
 Mateńko naukochańsza, bądź ze mną i całą rodziną w każdej minucie naszego życia, wybacz nam wszystkim nasze próżności i zamartwianie sie codziennymi sprawami zapominając o tym co najważniejsze- o zyciu wiecznym o miłosci do bliźniego. Przymnóż nam wiary i błogosław Nam Mateńko.
 katolik: 08.12.2015, 12:45
 Pani wracam jako sym marnotrawny. Naucz mnie na nowo milosci do Ciebie Matenko do umilowanego mego Brata i Zbawiciela do Ducha Świętego światła i dobru mojego życie i wreszcie do Ojca pocztątku wszystkiego. Naucz mnie kochać mego Boga tak jak na to zasługuje tak jak kochałaś Go Ty Doskonałości.
 Kazimierz: 08.12.2015, 12:45
 Błagam ! błagam! błagam! ... o nawrócenie mojego 22 letniego syna, proszę byś uprosiła by PAN i STWÓRCY by postawił kogoś szczególnego na jego drodze życia kto by go przyprowadził do domu kochającego ODWIECZNEGO ! ufający zawsze Tobie czciciel.
 Justyna: 08.12.2015, 12:44
 Maryjo, błagam pomóż mi w moim życiu, Niech rychło skończą się dla mnie problemy rodzinne, finansowe mieszkaniowe. Błagam Ciebie Maryjo o rychły dar małżeństwa i macierzyństwa. Proszę pomóż mi odmienić moje życie na lepsze i radosne, szczęśliwe. Błagam By Józef mocno mnie pokochali zaczął mnie szanować. Przybądź mi z pomocą, proszę o stałą wspaniała pracę dla mnie i Józefa. Bym nie straciła tej pracy, którą mam. Byśmy nie stracili tego co mamy. Żebyśmy nie stracili siebie. Proszę o błogosławieństwo dla naszego związku. Proszę byśmy stworzyli ze sobą wspaniała rodzinę. Błagam o mieszkanie dla nas. Proszę o zdrowie i błagam o życzliwych i dobrych ludzi dookoła nas. Maryjo pomóż
 Marcin71: 08.12.2015, 12:44
 Matko Najświętsza, upadam przed Tobą błagając o Twoje Miłosierdzie. Błagam o wytrwałość w postanowieniach zbliżających mnie i moją Rodzinę do Niebieskich Pastwisk. Proszę Cie o zdrowie dla mnie, dla mojej żony i synów, a jednocześnie o mądrość życiową i miłosierdzie dla innych. Krusz nam serca i zginaj kolana, bo pycha i chciwość naszych czasów zamykam nam oczy na zło które nas otacza. Błagam, bądź naszą Ostoją i Błogosławieństwem. Za wszystko dziękuję...
 maria : 08.12.2015, 12:42
 Matuchno kochana dziękuje za wszystkie łaski i prosze miej nas w Swojej opiece
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] (44) [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej