Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
Biuro Matrymonialne św. Józefa

     "Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

     Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go.

     Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa."

o. Daniel Ange
"Twoje ciało stworzone do życia"

     Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wiele lat po ślubie.

     - Nie wyobrażam sobie, aby męża szukać na dyskotece - mówi z uśmiechem Elżbieta. - Męża trzeba sobie wymodlić.

     Patronem kojarzenia dobrych małżeństw jest św. Józef. Jego niezwykłe małżeństwo było tak świetnie dobrane. Miał szczęście mieć za żonę najwspanialszą Kobietę świata.

     Dzisiaj św. Józef pomaga chętnie tym, którzy zwracają się do Niego z prośbą o dobrego męża czy dobrą żonę. Spotykam wiele dobrych małżeństw, którym św. Józef rozwiązał problem samotności życiowej, staropanieństwa czy starokawalerstwa. Nieraz po ludzku wydawało się, że nie ma wyjścia.


      

Wasze komentarze:
 samotna: 01.10.2013, 23:54
 Św.Józefie proszę o dobrego męża i łaskę prawdziwej miłości.
 Piotr: 21.09.2013, 21:33
 "Samotnośc i uczucie że się jest niechcianym - to najgorszy rodzaj biedy". bl. Matka Teresa Święty Józefie proszę pomóz mi odnaleźć tę Niewiastę, którą Bóg przeznaczył dla mnie jako przyszłą Żonę. Proszę spraw abyśmy się odnaleźli pośród tylu ludzi, naucz nas wzajemnie sie kochać i szanować. Proszę Panie, nie dopuść do tego abym szedl sam przez życie, proszę, postaw na mej drodze Niewiastę, którą poślubię i z którą założę szczęśliwą rodzinę. Obiecuję Panie, że postaramy się aby nigdy między nami nie zabrakło miejsca dla Ciebie.
 sylwia: 21.09.2013, 06:16
 Święty Józefie proszę Cię o odpowiedniego męża dla mnie.
 Jola: 19.09.2013, 15:11
 Za przyczyną św. Józefa proszę o łaski zgodne z Wolą Bożą. Proszę o siłę w dalszej drodze życia i dziękuję za otrzymane łaski.
 pytająca: 14.09.2013, 17:52
 Panie Boże dlaczego wciąż jestem sama dlaczego nie wysłuchujesz moich modlitw. Uciekają dni, miesiące lata, na co czekasz ?
 Katarzyna: 11.09.2013, 22:27
 Św. Józefie proszę Cię o dobrego, kochającego, wspaniałego męża dla mnie i abym ja była najwspanialszą żoną dla niego. Proszę i dziękuję.
 Katarzyna: 11.09.2013, 22:14
 Św.Józefie proszę Cię o dobrego, kochającego, wesołego męża z którym razem stworzymy silną, szczęśliwą rodzinę. Tak długo czekam i jestem bardzo samotna. Zabierz ode mnie wszelkie troski, lęki i zmartwienia. Dziękuję Św.Józefie.
 tojestto: 10.09.2013, 23:54
 Św. Józefie! Ja czuje, że to jest to, żejestesmy dla siebie stworzeniu, idealnie dobrani, on sprowadzałby mnie na dobrą drogę a ja jego, on pomógłby mi w moich trudach a ja jemu. Nie wiem czy on o tym wie, ale czasami sądzę, że tak. Więc proszę, Święty Józefie! Pomóż, aby nareszcie coś się między nami stało.
 Alina: 08.09.2013, 22:58
 Święty Józefie proszę cię po staw na mej drodze dobrego człowieka i dobrych ludzi , uproś mi łaskę szczęsliwego życia rodzinnego .
 Patrycja: 07.09.2013, 23:34
 Swięty Józefie, postaw na mojej drodze tego, który jest mi "przeznaczony". Oddal ode mnie samotność, aby moje drogi się nie skomplikowały przez nierozważne wybory. Opiekuj się mną... Daj mi siłę i moc.
 Klaudia: 30.08.2013, 21:30
 Proszę o męża, mojego wymarzonego i kochającego męża. Żebyśmy byli dobranym małżeństwem, zebym była jego pierwszą i jedyną najwiekszą miłością
 lila: 21.08.2013, 22:30
 Sw.Józefie,proszę pozwól mi jeszcze raz poczuć smak miłości wzajemnej,ale tym razem do końca życia.
 Aneta: 19.08.2013, 11:04
 Prosze Cie Swiety Jozefie spraw aby byly chlopak Robert zaczal sie do mnie odzywac Prosze Cie przyblizaj i umacniaj go przy mnie aby ta iskierka nie zgasala abys ja rozgrzewal mocniej rozjasnial i umacnial Prosze Cie ZLE MI BEZ NIEGO
 Aneta: 18.08.2013, 13:52
 Prosze Cie Swiety Jozefie Rozgrzewaj serce Roberta ,rozjasniaj i umacniaj jego do mnie ciezko mi i zle bez niego a z nim bylo mi najlepiej Prosze Dopomaj mi sama nie dam rady Prosze Cie aby zaczal sie odzywac do mnie
 Aneta: 17.08.2013, 12:14
 Prosze Cie Swiety Jozefie wsawiaj sie za mna do Pana Jezusa o powrot Roberta ciezko mi bez niego Prosze spraw aby zaczal sie odzywac do mnie i przyjezdzac pociesz moje serce jego osoba Prosze Wysluchaj mnie
 michal: 13.08.2013, 14:01
 Święty Józefie jeśli osoba, z którą obecnie jestem ma być moją żoną spraw bysmy pokochali się miłością szczerą. Błagam Cię również o pracę dla mnie bym mógł utrzymać moją rodzinę. Dziękuję Święty Józefie.
 m: 12.08.2013, 23:40
 proszę Sw. Józefie, zabierz ode mnie Artura aby już mi się nie naprzykszał i nie namawiał do zdrady. Proszę aby zajął się swoją rodziną i żoną i pełnił dobrze rolę ojca. Proszę oddal go ode mnie.Proszę o dobrą pracę dla niego, oddal go stąd
 Mateusz: 23.07.2013, 10:50
 Św. Józefie proszę o dobrą i kochającą żonę, chyba już czas, tak długo czekam..
 Anna: 20.07.2013, 17:46
 Święty Józefie znasz mnie i wiesz czego potrzebuje moje serce. Proszę Cię o Twoje wstawiennictwo do Pana Boga w mojej intencji. Pragnę, aby uzdrowił moje serce, aby było zdolne do kochania bez lęku. Abym potrafiła pogodzić się z sytuacją w której jestem. Święty Józefie pomóż mi rozeznać co jest dla mnie najlepsze, wskaż mi mężczyznę z którym będę zdolna stworzyć prawdziwą relację opartą na wzajemnym szacunku i miłości bez lęku. Jeżeli jest gdzieś już człowiek przeznaczony mi przez Pana Boga to proszę Cię o opiekę nad nim, czuwaj nad nim, błogosław mu w codziennych sprawach, wspieraj go. Jeśli jest taka Twoja wola proszę Cię o męża. Proszę też, abyś pomagał mi każdego dnia stawać się dobrą i łagodną kobietą, w przyszłości kochającą żoną i matką.
 MW: 15.07.2013, 20:33
 Św. Józefie postaw na mojej drodze chłopaka,który da mi ciepło,bezpieczeństwo i ukoi moją tęsknotę za chęcią stworzenia wspaniałej rodziny Chrześcijańskiej.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] (9) [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłości trzeba się uczyć Miłości trzeba się uczyć
Walter Trobisch
Chyba się z nami zgodzisz, że ani życie w pojedynkę, ani w związku nie jest łatwe. Jak często zdarza Ci się nie rozumieć Twojej drugiej połówki? Dlaczego tak trudne jest życie z drugą osobą? ... » zobacz więcej
Zakochanie… i co dalej? Zakochanie… i co dalej?
Jacek Pulikowski
Książka ta jest pierwszym krokiem do szczęśliwego małżeństwa. Pomyśl o radosnym czasie zakochania, chodzenia ze sobą, narzeczeństwa i nie zmarnuj go! Wykorzystaj cenne wskazówki autora dla dobra twojego i przyszłego współmałżonka... » zobacz więcej
O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej